1990- 2000

1  9  9  0

Do roku 1990 jsme vstoupili s jasným cílem okamžitě vybojovat návrat do krajského přeboru. Mužstvo tvořili Míla Kozák, Jarda Mach, Honza Bukovský, který se vrátil ze Sokola Bedřichov, Jarda Kletečka, Karel a Míra Pohankovi, Fanda Bukáček , Mirek Sommer  a Milan Pivnička po návratu z vojny. Do činnosti oddílu se nepodařilo plně zapojit Míru Řádka, který začal studovat vysokou školu. Sezóna se vydařila – krajskou soutěž jsme s přehledem vyhráli. Výsledky:

SKP Žďár nad Sázavou – ATC Pávov 6 :3 5:4
  – Vlčnov 8:1 9:0
  – Bzenec 6:3 9:0
  – Modřice 2:7 9:0
  – Slavkov 7:2 6:3
  – Všetuly 5:4 8:1
  – Rájec 5:4 5:4

1  9  9  1

V roce 1991 jsme už úspěšně bojovali v krajském přeboru. Mužstvo se opět posílilo protože z vojenské presenční služby se vrátil Jirka Švarc, s aktivní činností po zranění kolena skončil Pepa  Mareček a začal se věnovat orientačnímu běhu. V konečné tabulce jsme obsadili 2. místo za Sokolem Bedřichov, když v celé soutěži jsme utrpěli pouhé dvě porážky. Pořadí skupiny A:

1. Bedřichov

2. SKP Žďár nad Sázavou

3. Obřany

4. Stařeč

5. Třebíč

6. Jihlava

7. Modřice

8. ATC Pávov

Ve finále krajského přeboru v Jihlavě jsme se utkali s NK Bajda Kroměříž a podlehli mu 0:5.

 V utkání o 3. místo porážíme SKN Prostějov 5:2.

1  9  9  2

V roce 1992 jsme boje ve skupině zahájili velmi úspěšně vítězstvím nad velkým favoritem Sokolem Bedřichov, v závěru jsme pak situaci poněkud zkomplikovali zbytečnými porážkami. Přesto jsme obsadili 2. místo za Sokolem Obřany o pověstný fous před Bedřichovem. Ve finále oblastního přeboru se nám nedařilo a podlehli jsme NK Bajda Kroměříž 5:1 a SKN Prostějov 5:4. Nepříjemná byla i ztráta Mirka Pohanky, který po neshodách uvnitř mužstva na čas zanechal aktivní činnosti. Posilou mužstva se stal Dušan Horváth.

1  9  9  3

V roce 1993 jsme sezónu zahájili nešťastně porážkou od ATC Pávov a z tohoto úvodního šoku jsme se pořádně nevzpamatovali po celou sezónu. Velká byla zejména absence klíčových hráčů pro pracovní a studijní zaneprázdnění. V konečném součtu pak jsme obsadili až 3. místo ve skupině za Bedřichovem a Modřicemi a nepostoupili do finále. Nepříznivě se také projevilo složení jednotlivých dvojic a trojic, jejich nesehranost. Rovněž atmosféra v týmu nebyla na nijak dobré úrovni. Pozitivním prvkem bylo pouze zajištění finanční stránky získáním sponzorů Pivovar Hlinsko a Komerční banka a.s. V závěru sezóny se podařilo doplnit mužstvo o nové tváře: Davida Sobotku, Víťu Jeřábka, Radima Němce a Jirku Staňka.

1  9  9  4

Nástup do sezóny 1994 byl zahájen u guláše v Apetitu Honzy Bukovského pořádnou hádkou a provětráním vnitrotýmového klimatu. Po uklidnění vášní byl stanoven výkonnostní cíl – postup do finále oblastního přeboru.

Sezóna byla úspěšná.  V dlouhodobé soutěži jsme ztratili pouze jedno utkání zbytečnou porážkou od ATC Pávov doma, když jsme se nesešli v kompletním složení. O 1. místo ve skupině jsme svedli velkou bitvu s NK VTJ Vyškov, který jsme ve Vyškově porazili 5:3, když už jsme  1:3 prohrávali. Hrdiny tohoto utkání byli Fanda Bukáček a Karel Pohanka, kteří zvrátili  již prohraný zápas a přiměli i ostatní hráče k maximálnímu nasazení a dále pak Honza Bukovský, který předvedl, jak má hrát a bojovat jednička týmu.

Ve finálové skupině  oblastního přeboru jsme nejprve porazili Spartak Přerovské strojírny Přerov 5:2 a ve finále podlehli NK Bajda Kroměříž 5:3. Sezónu odehrálo mužstvo ve složení:

Jarda  Mach, Milan Pivnička, Dušan Horváth

Jarda Kletečka,  Honza Bukovský, Jirka Švarc

Fanda Bukáček, Karel Pohanka

a střídali Míra Řádek, Mirek Sommer, Mirek Pohanka.

V oblastním přeboru trojic se na pěkném 3. místě umístila trojka ve složení Mach, Bukovský, Pivnička se střídajícími Kletečkou a Bukáčkem a vybojovala tak postup na mistrovství republiky.

1  9  9  5

Rok 1995 byl zahájen návratem ztracených synů. Do práce oddílu se opět zapojili Olda a Karel Uhlířovi, vrací se Míra Řádek a doufáme v trvalý návrat Míry Pohanky. Novou tváří v mužstvu je Martin Šulc.

 Oddíl nohejbalu SKP Žďár nad Sázavou má tedy na počátku roku 1995 21 členů:

Míla Kozák, Jarda Bradáč, Mirek Sommer, Jarda Mach, Fanda Bukáček, Honza Bukovský, Jarda Kletečka, Olda Uhlíř, Karel Uhlíř, Karel Pohanka , Mirek Pohanka, Jirka Horký, Mirek Řádek,Milan Pivnička, Jirka Švarc, Dušan Horváth, David Sobotka, Víťa Jeřábek, Radim Němec, Jirka Staněk, Martin Šulc.

V letošní sezóně krajského přeboru nás čekají jednak tradiční soupeři – Třebíč, Stařeč, Bedřichov „B“, SKP Zeman Jihlava a Tatran Brno – Kohoutovice, jednak noví Brtnice a Hrušovany od kterých nevíme co můžeme čekat. Příprava probíhala v tělocvičně IV. ZŠ a lze konstatovat, že zejména po Novém roce je lavička plně zaplněna a o místo v sestavě bude sveden mimořádný boj.První zápas sehrajeme 29. dubna v Brtnici a  předpokládaná sestava vykrystalizuje zejména z těchto hráčů

dvojice trojice
Mach, Pivnička Mach, Pivnička, Jeřábek
Bukáček, Řádek /Švarc Bukáček, Řádek,Švarc/Sobotka
Kletečka, Bukovský Kletečka, Bukovský, Švarc

 První zápas sezóny jsme sehráli na hřišti Sokola  Brtnice. Přes počáteční obavy z neznámého soupeře jsme nakonec získali bezproblémové vítězství 5 : 0. Problémy však nastaly na zpáteční cestě vinou stávkujícího Fordu Tranzit Karla Uhlíře.

 Další dva zápasy jsme sehráli v Jihlavě. Dopoledne se Sokolem Bedřichov 5 : 2, i když průběh utkání nenasvědčoval tak snadnému vítězství, odpoledne s SKP Zeman 4 : 5. Zbytečná porážka, neboť v průběhu utkání jsme již vedli 4 : 1 a vítězství se zdálo být na dosah.

 V dalším kole jsme opět jeli na hřiště soupeře a to do Starče a Třebíče. Ve Starči jsme začali s obavami, neboť  místní Sokol je jedním z kandidátů na postup do finále. Naši hráči předvedli zodpovědný výkon a zvítězili 5 : 2. Odpolední zápas v Třebíči měl být odpočinkovou záležitostí, ale nebylo tomu tak. Snad určitá bezstarostnost po vítězství nad Starčí způsobila, že utkání bylo nervózní, docházelo k incidentům s hráči soupeře a konečné vítězství 5 : 3 bylo perně vybojováno.

 V prvním utkání na domácí půdě jsme přivítali Tatran Kohoutovice. Je to velmi dobrý soupeř s řadou výborných hráčů. Utkání bylo velmi dramatické a bojovné a dopadlo pro nás úspěšně. Zvítězili jsme 5 : 2.

Odpolední zápas s nováčkem soutěže Jiskrou Hrušovany bylo odpočinkovou záležitostí. Získali jsme snadné vítězství 5 : 1.

Po první polovině soutěže jsme jasně vedli tabulku s jednou porážkou, za námi na druhém až čtvrtém místě se drželi Sokol Stařeč, SKP Zeman Jihlava a Tatran Kohoutovice se dvěma porážkama. Byl tedy dobrý důvod zhodnotit dosavadní průběh sezóny. Po domácím utkání se Sokolem Brtnice, ve kterém jsme zvítězili 5 : 3, bylo připraveno opékání prasete a soudek piva pro hráče, sponzory a příznivce. Akce se vydařila, bylo veselo.

Mužstvo hrálo v následující sestavě:

1. dvojice Jaroslav Mach Milan Pivnička
2. dvojice Jaroslav Kletečka Miroslav Řádek
3. dvojice František Bukáček Jiří Švarc

 Střídali: Jan Bukovský, Miroslav Pohanka, Vít Jeřábek, David Sobotka, Jiří Staněk, Radim Němec

1. trojice Jaroslav Mach Milan Pivnička Dušan Horváth
2. trojice Jaroslav Kletečka Jan Bukovský Jiří  Švarc

 Soutěž pokračovala. Na domácí půdě jsme přivítali silného soupeře – Sokol Stařeč. Utkání bylo dramatické a výsledek 5 : 1 pro nás nevypovídá jak nesnadný zápas to byl.. Odpolední zápas s Třebíčí byl pohodovou záležitostí – vítězství 5 : 2.

V dalším kole jsme zajížděli na Brněnsko, do Kohoutovic a do Hrušovan. S Tatranem jsme sehráli těžký zápas a s vítězstvím 5 : 3 jsme byli více než spokojeni. V Hrušovanech to opět byla snadná záležitost – vítězství 5 : 1.

Před letní přestávkou jsme v čele skupiny A s jedinou porážkou zatímco naši největší soupeři Sokol Stařeč a SKP Jihlava mají po třech porážkách a Tatran Kohoutovice čtyři. Před posledním kolem jsme vítězi skupiny a finále oblastního přeboru se bude hrát ve Žďáru nad Sázavou. Našimi soupeři budou NK Bajda Kroměříž  a VTJ Rostex Vyškov.

V posledním kole přijel do Žďáru Sokol Bedřichov a podlehl 5 : 1. Toto vítězství nám definitivně zajistilo vítězství ve skupině „A“. Odpolední zápas s SKP Zeman Jihlava se nekonal, neboť soupeř se k utkání bez omluvy nedostavil.

Zbývá čtrnáct dní do finále, které se poprvé v historii žďárského nohejbalu koná ve Žďáře nad Sázavou.

17. září 1995 bylo velkým dnem v historii našeho oddílu. Poprvé se finále oblastního přeboru konalo ve Žďáru nad Sázavou. Navázali jsme velmi přátelské vztahy s volejbalovým oddílem ŽĎASu a finále odehráli na jejich kurtech  „Na rybníčku“. V  9,00 hod. jsme nastoupili proti Rostexu Vyškov a zcela podle očekávání se od úvodního setu rozvinul nesmiřitelný boj o každý míč. Naše první dvojka – Jarda Mach a Milan Pivnička – sehrála skvělý zápas a po setech

 10 : 9 a 10 : 8 získala první bod . Druhá dvojka – Jarda Kletečka a Míra Řádek – tvrdě bojovala přesto po setech 8 : 10 a 9 : 10 prohrála. V prvních zápasech trojic naše první trojka ve složení Mach, Pivnička, Dušan Horváth prohrála 1 : 2 na sety zato druhá dvojka ve složení Kletečka, Honza Bukovský a Jirka Švarc soupeře 2 : 1 převálcovala. Honza Bukovský s Jirkou Švarcem hned poté nastoupili do třetí dvojky a se soupeřem si poměrně lehce poradili. Celkový stav zápasu byl v tu chvíli 3 : 2 pro nás a začínali jsme věřit v postup do finále. Naši první trojku jsme posílili Mírou Řádkem a chtěli získat vítězný bod proti soupeřově druhé dvojce. Bohužel náš záměr nevyšel po setech 7 : 10, 10 : 7 a  9 : 10. Soupeř stav utkání pouze vyrovnal, ale celková situace se pomalu obracela v náš neprospěch. Naše druhá dvojka totiž musela nastoupit proti tomu nejlepšímu co měl soupeř k dispozici. Honza Bukovský však předvedl životní výkon. Parádním blokem a chytrou hrou na síti soupeře postupně ničil a když se přidali i  Jarda s Jirkou po setech 10 :  7 a 10 : 9 získali vítězný bod. Vysvitla obrovská naděje pro naše družstvo, neboť naše první dvojka nastupovala proti soupeřově slabší dvojce. Ukázalo se však, že Milanovo zranění a měsíční výpadek z tréninku se při velmi náročném zápasu projeví. Prohráli jsme 0 : 2 na sety a jen zázrak mohl pomoci Mírovi s Jardou  proti soupeřově první dvojce. Chlapci však bojovali jako lvi přesto však po setech 10 : 9, 9 : 10  a 8 : 10 odešli z kurtu poraženi. Celé utkání jsme tak prohráli 5 : 4.

V utkání na vedlejším kurtu Sokol Stařeč lehce přehrál NK Bajda Kroměříž 5 : 0. Ve finále pak stejným způsobem deklasoval unavený Rostex Vyškov – 5 : 1. V boji o třetí  místo jsme porazili NK Bajda Kroměříž 5 : 3.

Neděli jsme pak ukončili rozborem situace nejprve v klubovně volejbalového oddílu a poté v hotelu Grunt, což se velmi vydařilo.

Konečné pořadí skupiny „A“ oblast. přeboru Konečné pořadí finalové skupiny
   
1. S K P  Žďár nad Sázavou 1. Sokol Stařeč
2. Sokol  Stařeč 2. Rostex Vyškov
3. Tatran Brno – Kohoutovice 3. S K P Žďár nad Sázavou
4. S K P Zeman Jihlava 4. N K  Bajda Kroměříž

5. T J  BOPO Třebíč

6. Sokol  Bedřichov „B“

7. Sokol  Brtnice

8. T J  Jiskra  Hrušovany

Sokol Stařeč pak v kvalifikaci o II. ligu skončil druhý a postoupil k čemuž  gratulujeme.

V říjnu byla zahájena příprava na novou sezónu v tělocvičně IV. základní školy, v listopadu proběhla členská schůze, kde byla zhodnocena sezóna a potvrzeni funkcionáři oddílu.

26. listopadu 1995 se dožívá 50 let dlouholetý člen našeho oddílu Míla Kozák. Všichni mu srdečně blahopřejeme a doufáme , že si i nadále udrží sportovního ducha.

1  9  9  6

8. února 1996 se dožil požehnaného věku 50. let další dlouholetý člen oddílu Jarda Bradáč.

Srdečně blahopřejeme a přejeme hodně zdraví a úspěchů.

Zima se poměrně protáhla takže jsme tělocvičnu museli využívat až do konce dubna než konečně přišlo jaro. Díky dohodě s volejbalovým oddílem TJ ŽĎAS tréninky i mistrovská utkání oblastního přeboru odehrajeme na jejich kurtech Na rybníčku. Zúčastnili jsme se brigády při jarním úklidu a předsezónní přípravě kurtů a již 28. 4. nás čeká první soupeř Sokol Bedřichov . Dalšími soupeři ve skupině „A“ jsou BOPO Třebíč, Tatran Kohoutovice, SKP Jihlava a Sokol Brtnice. Do sezóny vstupujeme poměrně oslabeni neboť Milan Pivnička a Dušan Horvath přestoupili do Starče na hostování vedeni snahou zahrát si vyšší soutěž, Honza Bukovský si při fotbálku vyrobil výron v kotníku a Míra Řádek je příliš zaměstnán.

Současně také rozjíždíme okresní přebor v nohejbalu družstev, kde v našem „Béčku“ dostanou příležitost mladší hráči. Do této soutěže se přihlásilo celkem 10 družstev a zahájení je plánováno na 12. květen 1996.

Sezóna se rozběhla poměrně úspěšně, Sokol Bedřichov se k utkání I. kola do Žďáru nedostavil. Ve II. kole jsme jeli do Brtnice, kde jsme dopoledne zvítězili a odpoledne po sporném trestném bodu prohráli. V dalším kole jsme dvakrát porazili SKP Jihlava. Ve IV. kole jsme zajížděli do Třebíče, kde nás dopoledne zastihla porážka, ale odpoledne vítězství. Debakl nás čekal v V. kole kdy do Žďáru přijel Tatran Kohoutovice a náš oslabený tým dvakrát prohrál. Porážka však na nás nezanechala stopy a v dalším kole jsme v domácím prostředí dvakrát porazili Sokol Brtnici. V okresním přeboru si velmi dobře vede naše Béčko, po odehrané polovině soutěže je na prvním místě ve skupině bez jediné porážky.

Série našich zápasů v krajském přeboru pokračovala dvěma vítězstvími nad Třebíčí a Sokolem Bedřichov, jedním vítězstvím a jednou porážkou s Tatranem Kohoutovice a dvěma porážkami s SKP Jihlava. To znamenalo, že se náš tým nedostal do finálové skupiny, protože skončil na třetím místě za Tatranem Kohoutovice a SKP Jihlava. V okresním přeboru naši mladí hráči vyhráli svou skupinu bez porážky. Finále se konalo na dvorcích Na rybníčku , kde se v boji o finále střetli s NK Voldán Bystřice n/P. Zápas byl velmi vyrovnaný a nakonec jsme těsně podlehli 2 : 3. V utkání o 3. místo jsme porazili Sokol Radostín rovněž velmi těsně 3 : 2.

Ve finále pak NK Nové Město na Moravě porazil NK Voldán Bystřice n/P. 4 : 1.

Sezónu jsme zakončili opékáním prasete, které vychoval Dušan.

1   9   9   7

Příprava na sezónu 1997 byla zahájena tradičně ve sportovní hale IV . základní školy. Účast na sobotních trénincích byla poměrně dobrá a když se Milan Pivnička rozhodl, že ukončí hostování ve Starči, podařilo se sestavit trojice a dvojice tak, jak budou hrát soutěžní utkání.

Trojice budou hrát ve složení : Mach, Pivnička, Sobotka a Kletečka, Švarc, Jeřábek.

Dvojice : Mach, Pivnička nebo Sobotka, Pivnička, Kletečka, Švarc a Jeřábek, Staněk (Sobotka). Na střídání bude připraven Radim Němec,  případně  další hráči pokud se na jaře zapojí do tréninku.

Oblastní přebor bude zahájen 19. 4. 1997. Celá soutěž se hraje ve třech skupinách po šesti účastnících. V naší „A“ skupině se nově objevuje družstvo NK Holubice, se kterým se utkáme hned v prvním kole.

Počasí bylo nepříznivé a proto jsme utkání prvního kola s NK Holubice museli sehrát v hale. Těsně před utkáním došlo k nepříjemnému zranění Jardy Macha, který při úpravě sítě dostal tyčkou do hlavy. Tržná rána silně krvácela, Jarda byl otřesen takže k Milanovi do první dvojky nastoupil David Sobotka. Nepřekonal nervozitu a tento zápas jsme prohráli. V dalším průběhu utkání jsme už soupeři nedali šanci a zvítězili celkově 5 : 1. Odpolední utkání již mělo celkem jednoznačný průběh a skončilo naším výrazným vítězstvím 5 : 0.

K utkání druhého kola jsme zajížděli do Brtnice. Drobné mrholení přecházelo v déšť. Sokol Brtnice nemá k dispozici tělocvičnu a tak nás čekalo první utkání na antuce. Terén byl měkký, míče těžké a z utkání jsme měli značné obavy. Zápas byl skutečně obtížný a nevyvíjel se pro nás příznivě. Po vítězství dvojice Mach, Pivnička dvojka Kletečka, Švarc prohrála a vzápětí prohrála i trojka Mach, Pivnička, Sobotka. Naštěstí ostatní zápasy jsme po boji vyhráli a utkání skončilo  5 : 2 pro nás. Odpolední zápas se stal naší jednoznačnou záležitostí – vítězství 5 : 0.

Velice pozitivním prvkem je návrat Míry Pohanky, který se plně zapojil do přípravy družstva, Dušan Horváth se rozhodl, že i tuto sezónu prožije ve Starči.

Utkání 3. kola jsme sehráli s SKP Jihlava, soupeř měl značné problémy se sestavou a proto bylo získáno snadné vítězství 5 : 1 a 5 : 0.

Další utkání se hrálo v Třebíči, problémy v naší sestavě měl vyřešit Honza Bukovský. Bohužel i někteří další hráči trpěli určitou indispozicí a dopolední zápas jsme prohráli 4 : 5. Odpoledne byly provedeny některé změny v sestavě a zvítězili jsme 5 : 3.

Klíčovým se ukázal zápas 5. kola na domácí půdě s největším soupeřem ve skupině TJ Útěchov – Kohoutovice. Příprava na zápas byla velmi dobrá, sestava úplná a výsledkem bylo jednoznačné vítězství poměrem 5 : 0 a 5 : 2.

Odvetné zápasy jsme zahájili v Holubici. Soupeř má vynikající dvojku ve složení Dlabka, Fronk a ta také získala jediný bod Holubic, když porazila naše Milana Pivničku a Míru Pohanku. Na jejich omluvu lze říci, že mohli být rozrušeni z toho, jak před zápasem celé družstvo hledalo Mírovu čočku. Zápas skončil naším vítězstvím  5 : 1 a 5 : 0. Poté jsme v domácím prostředí porazili Brtnici 5 : 2 a 5 : 1, Třebíč 5 : 2 a 5 : 1 a protože SKP Jihlava měl neustále problémy se sestavou zápas by  kontunován v náš prospěch . Poslední zápas byl odehrán v Útěchově a náš tým byl v pozici jasného vítěze skupiny. Přesto jsme neponechali nic náhodě a zvítězili 5 : 3 a  5 : 2.

Finálová skupina oblastního přeboru se tentokrát hrála ve Žďáře nad Sázavou za účasti:

SKP Žďár nad Sázavou, TJ Útěchov – Kohoutovice, KSK Vlčnov, NK Bajda Kroměříž, NK Šumperk a Sokola Tři Dvory. V 1. kole SKP porazil Sokol Tři Dvory 5 : 0 a postoupil spolu s KSK Vlčnov a NK Šumperk do finálové skupiny. Zde nejdříve po tuhém boji porazil Šumperk

5 : 3 a poté podlehl KSK Vlčnov 2 : 5. Vlčnov pak porazil Šumperk rovněž 5 : 2 a postoupil do kvalifikace o II. národní nohejbalovou ligu. O konečné druhé místo v oblasti se zasloužili tito hráči:

dvojky ve složení Milan Pivnička – Míra Pohanka,  Jarda Kletečka – Jirka Švarc, Honza Bukovský – David Sobotka,

trojky ve složení Jarda Mach, Milan Pivnička, Míra Pohanka a Jarda Kletečka, Jirka Švarc , David Sobotka a na střídání byli připraveni Honza Bukovský, Víťa Jeřábek, Jirka Staněk a Radim Němec.

Závěr finále byl velkolepý. Poseděli jsme u klubovny,  vypili co se vypít dalo a Míra Řádek pak porazil na křižovatce embéčko. Škoda na autě a na Mírovi byla obdobná, trocha odřenin a malá zlomenina zápěstí. Největší Mírova starost byla se sádrou na ruce. Blížilo se období honů a tak sádra musela být upravena pro střelbu.

Na závěr sezóny byly odehrány okresní přebory dvojic a trojic. Ve dvojicích se stali přeborníky Milan Pivnička a Míra Pohanka, ve trojicich pak Jarda Kletečka, Jirka Švarc a Honza Bukovský. A na úplný závěr sezóny jsme si zapálili oheň, opékali buřty a pili pivo a těšili se do tělocvičny.

Přípravu na novou sezónu jsme zahájili už v říjnu a dá se řící, že naším velkým štěstím je kamarádství s volejbalisty  TJ ŽĎAS. Získali jsme další tréninkový prostor na 5. ZŠ. Trénujeme dvakrát týdně. Do konce roku 1997 lehce hrajeme , ale od nového roku začne tvrdší příprava.

V prosinci jsme sehráli přípravný zápas se Sokolem Brtnice, který přijel posílen ligovým hráčem Kamilem Průchou. Kamil nám předvedl vysokou školu nohejbalu i perfektní chování k soupeři a podstatně slabším spoluhráčům. Zápas skončil 5 : 5, přestože už jsme vedli 4 : 1. Po zápase Milan Pivnička končil s nohejbalem a zakládal odborářskou ligu, avšak po posezení v pivním baru U rebela ho to přešlo a s novou vervou se vrhl do tréninku. Družstvo je na sezónu opět posíleno, neboť se vrátil Dušan Horváth.

1   9   9   8

Trénink po Novém roce probíhá poněkud odlišně od minulých sezón. Zařadili jsme rozcvičku, trochu vytrvalost a rozvoj fyzické přípravy, trochu technických cvičení a zejména se snažíme hrát tak, aby trojky i dvojky co nejvíce setů hráli v budoucím zápasovém složení. Na tréninku se nás schází 12 až 13 což v minulosti rovněž nebylo zvykem. Obrovské zlepšení ukazuje Jirka Staněk. K již dříve velmi dobré práci v poli přidal v současné době velmi dobrý blok a až se konečně trefí do míče při smeči a zvládne techniku stopbalu bude v brzké době šlapat na paty Jirkovi Švarcovi i Milanu Pivničkovi.

Koncem ledna jsme opět pozvali Sokol Brtnice v čele s Kamilem Průchou k přátelskému utkání. První dvojku jsme ještě vyhráli, ale pak následovala série porážek. Situaci otočila naše třetí dvojka ve složení Sobotka – Jeřábek a před posledními zápasy dvojek byl stav 4 : 4.

Jirka Švarc s Jardou Kletečkou soupeře v prvním setu semleli a v druhém vedli 9 : 7, aby ještě prohráli a ve třetím setu je zase semlel soupeř. Situaci zachránila naše třetí dvojka, která opět zvítězila. Jirka s Jardou opustili předčasně tělocvičnu a v pivním baru U Rebela pečlivě rozebírali příčiny porážky a trošku se styděli.

Kádr mužstva se rozšiřuje o Aleše Stejskala, zvaného ošatkář. Zatím je na štíru s kopací technikou, ale snahu a bojovnost projevuje.

Na tréninku se objevil i Honza Bukovský, zdravotní problémy má Jarda Mach. Složení družstva do sezóny bude zřejmě následující:

Dvojky:   Pivnička, Pohanka            Kletečka, Švarc            Sobotka, Staněk

na střídání budou připraveni: Horváth, Jeřábek, Němec

Trojky:    Horvath, Pivnička, Pohanka   a na střídání Staněk, Mach

              Kletečka, Švarc, Sobotka     a na střídání Jeřábek, Němec případně Bukovský.

28. března se naše dvě trojky zúčastnily turnaje pořádaného Sokolem Brtnice. První trojka ve složení Mach, Pohanka, Pivnička sehrála velmi dobrá střetnutí. Prohrála pouze s trojicemi vedenými ligovými hráči Průchou a Leflerem, dvakrát však dokázala porazit trojku Sokola Stařeč, hrající I. ligu. Skvěle hrál Jarda Mach  a je velká škoda , že jeho zdravotní potíže mu vystavily stop pro soutěžní utkání. Druhá trojka ve složení Němec, Sobotka a Staněk skončila sedmá.

18. dubna domluvil Milan Pivnička přátelské utkání se Sokolem Stařeč. Neprodali jsme svou kůži zadarmo, ale přece jen se projevila větší vyhranost a zkušenosti druholigového soupeře. Utkání jsme prohráli 5 : 2, když oba body uhrála trojka Milana Pivničky.

25. dubna byl zahájen oblastní přebor. Na našem hřišti jsme přivítali NK Holubice. Hráli jsme v hale , čímž jsme soupeře překvapili . Proti loňskému roku však byl letošní zápas tvrdší i když výsledek  vypadá velice jednoznačně. Zvítězili jsme dvakrát 5 : 1.

K dalšímu utkání jsme jeli 2. 5. do Brtnice. Ze soupeře šly obavy, neboť v I. kole porazil Útěchov. V prvním zápase jsme hráli velmi dobře a zvítězili 5 : 1, když body získaly dvojky Kletečka, Švarc; Pohanka, Pivnička; Sobotka, Staněk a dva body získala trojka Pivnička, Pohanka a Horvath. Odpoledne soupeř přeskupil své řady, posílil a utkání bylo dlouho na vážkách. Nakonec jsme zvítězili 5 : 3, když dva body uhrála dvojka Pivnička, Pohanka, dva body uhrála trojka Pivnička, Pohanka a Horvath, jeden bod získala trojka Kletečka, Švarc a Sobotka.

9. května na náš kurt dorazil pro nás dosud neznámý soupeř NK ABUS Jihlava. Utkání proběhlo bez problémů, zvítězili jsme 5 : 1 a 5 : 2, když největší potíže činil velmi silný vítr.

Současně byl zahájen okresní přebor do něhož se v letošním roce přihlásilo celkem 12 družstev. Byla rozdělena do dvou skupin po šesti a náš „B“ tým v prvním kole porazil El Gordo.

Utkání v Třebíči probíhalo v přátelském duchu a dopoledne jsme zvítězili 5 : 2. Velmi dobrý výkon předvedl Jirka Staněk jako blokař namísto zraněného Jirky Švarce. Po delší době hrál Víťa Jeřábek ve třetí dvojce s Dušanem a nevedli si zle. V odpoledním utkání jsme v poklidu vedli 3 : 0. Náhlé polevení však přineslo vyrovnání a v následujícím zápase i ostrý konflikt se soupeřem o sporný míč. Po uklidnění situace se zápas dohrál a skončil naším vítězstvím 5 : 4.

V okresním přeboru naše Béčko porazilo NK Pila 5 : O a 4 : 1. Jako nejlepší hráči byli vyhodnoceni Jarda Mach a Radim Němec.

První polovina oblastního přeboru byla ukončena utkáním s nohejbalisty Brna – Útěchov. Počasí nám nepřálo. Prudce se ochladilo a proto musel být první zápas za stavu 2 : 2 přerušen a přemístili jsme se do tělocvičny, kde jsme utkání dovedli do vítězného konce s výsledkem 5 : 3. Odpolední zápas byl celkem dobrá selanka s naším vítězstvím 5 : 0. Sestava byla stejná jako v Třebíči, pouze Víťu Jeřábka ve třetí dvojce nahradil uzdravený Jirka Švarc.

SKP „B“ porazilo Zahradu Vysočina 4 : 1, Ricco 3 : 2 a prohrálo se Sokolem Radostín 2 : 3.

Vynikajícího výsledku dosáhla trojka ve složení Jarda Kletečka, Milan Pivnička, David Sobotka s náhradníkem Víťou Jeřábkem na oblastních přeborech trojic a dvojic 30. května v Brně – Útěchově. Ve velmi silné konkurenci extraligových a ligových týmů obsadili druhé místo, když porazit je dokázala jen extraligová trojka Modřic a to ještě velmi těsně 10 : 8 a 10 : 7. Tento výsledek znamenal postup na mistrovství ČR.

Druhou polovinu oblastního přeboru jsme zahájili utkáním v domácím prostředí se Sokolem Brtnice. Utkání se hrálo v poklidném tempu a skončilo naším vítězstvím 5 : 3 a 5 : 2.K dalšímu zápasu jsme hleděli s obavami, neboť nás čekalo utkání s Třebíčí. Počasí se prudce zhoršilo a museli jsme hrát na V. ZŠ. Utkání se tentokrát neslo ve velmi sportovním duchu a Ruda Vít nás ničil pouze podáním. Přesto jsme zvítězili dvakrát 5 : 3. V utkání nemohl nastoupit v práci zraněný Jirka Staněk.

SKP „B“ zvítězilo nad El Gordem 3 : 2, Sokolem Radostín 4 : 1 a prohrálo s Riccem 1 : 4 .

Na mistrovství ČR se již naší trojce nepodařilo zopakovat výborný výsledek, přesto se dá říci, že obstála. Ve skupině dvakrát jen velice těsně prohrála 2 : 1 s NK Šacung a NK Solidarita

(I. liga a extraliga). Náš Klub vzorně reprezentovali Jarda Kletečka, Milan Pivnička, David Sobotka, Miroslav Pohanka a Radim Němec.

V závěrečných kolech okresního přeboru SKP „B“ zvítězilo nad Zahradou Vysočina a NK Pila shodně 5 : 0 a v konečné tabulce skupiny B obsadilo druhé místo, když o pořadí rozhodoval vzájemný zápas s Riccem.

Letošní léto se nohejbalově vydařilo trojce Kletečka, Pivnička, Sobotka. Zúčastnila se turnaje v Brtnici, kde slavně zvítězila ve velmi těžké a početné konkurenci.

V dohrávaných utkáních oblastního přeboru nás nejdříve čekal zápas v Holubicích. Ve značně improvizované sestavě bez Jardy Kletečky, Jirky Švarce s náhradníky Leošem Filipi a Radkem Landou se podařilo zvítězit po velkém boji 5 : 4 a  5 : 2. K dalšímu utkání na ABUS Jihlava jsme nezajížděli, neboť soupeř utkání skrečoval v náš prospěch.

Poslední zápasy byly odehrány na hřišti TJ Útěchov. Problémy nastaly už při odjezdu protože Radimovi se nepodařilo nastartovat organizmus po prohýřené noci spojené s oslavou svátku a David zase trávil víkend se svou novou láskou v Brně. Přesto dopoledne se zápas vyvíjel poměrně dobře a zvítězili jsme 5 : 3. Odpoledne se už na Davidovi začalo projevovat fyzické vysílení a rýma a když ani Milan s Mírou nevyhráli svou poslední dvojku prohráli jsme 4 : 5. Porážku nebereme nijak dramaticky, nakonec byla v soutěži jediná, přesto byla k něčemu dobrá. Vrátila nás z oblak neporazitelnosti zpátky na zem a odstartovala intenzivní přípravu na finálový turnaj.

Finále okresního přeboru družstev se konalo 30. 8. 1998. Do závěrečných bojů postoupila družstva NK Voldán „A“ a „B“, NK Hospoda Za vodou Nové Město na Moravě, NK RICCO, SKP „B“ a El Gordo. První kolo se hrálo vyřazovacím způsobem a naše družstvo ve složení Sommer, Staněk, Němec a Stejskal prohrálo po boji s Novým Městem 2 : 3. V boji o čtvrté místo pak posílené o Víťu Jeřábka porazilo NK Voldán „B“  3 : 2. V okresním přeboru zvítězilo družstvo NK Voldán „A“ před Novým Městem  a NK RICCO.

Finále oblastního přeboru se konalo 12. 9. v Kroměříži. Naše družstvo cestovalo k zápasům s NK Bajda Kroměříž a Sokolem Tři dvory v roli mírného favorita. V sestavě chyběl pouze Jirka Švarc pro zranění kolene, ale zastoupil ho černoch Míša Šikl z Bystřice n/P. Ihned po začátku utkání začalo pršet a museli jsme se přemístit do haly. Utkání se pro nás dlouho vyvíjelo poměrně dobře. Vedli jsme 4 : 2 a naše první dvojka měla hrát s druhou dvojkou NK Bajda, která se jevila jako slabší. Bohužel , nakonec jsme udělali více chyb než soupeř a celý zápas prohráli 4 : 5. V dalším zápase jsme sice porazili Sokol Tři dvory 5 : 2, ale postup do baráže o druhou ligu byl ztracen. V bufetu na koupališti Bajda jsme rozebrali příčiny porážky a hlavně blbou náladu, vykouřili doutníky a po klobáse a pivku vyrazili na cestu k domovu. Nemilá příhoda potkala Miru Sommera, který byl při jízdě na červenou přes křižovatku odchycen místní policií. Celá posádka musela ronit slzy a slibovat, že už nikdy nic podobného neudělají takže ho to stálo jenom 200,- Kč.

Poslední akcí letošní sezóny byl okresní přebor dvojic a trojic, který jsme pořádali ve Žďáře nad Sázavou na kurtech Na rybníčku. Zřejmě se projevil konec sezóny, neboť účast byla velice slabá – pouze 6 dvojic a 4 trojice s převahou borců z domácího oddílu. Překvapení se nekonalo a pořadí bylo následující:

dvojice: 

1. místo SKP „A“ Míra Pohanka, Milan Pivnička
2. místo SKP „B“ Radim Němec Jirka Staněk
3. místo SKP „D“ Fanda Bukáček Petr Kadlec
4. místo Ricco Leoš Filipi Eda Doležal
5. místo El Gordo Václav Puža Olda Dvořáček
6. místo SKP „C“ Aleš Stejskal Luďa Musil

 trojice:

1. místo SKP „A“ J. Kletečka M. Pohanka M. Pivnička
2. místo SKP „B“ F. Bukáček R. Němec J. Staněk
3. místo NK Voldán M. Šikl F. Špatka R. Mach
4. místo SKP „C“ M. Sommer J. Horký A. Stejskal

Sezóna byla náročná a lze konstatovat, že bylo dosaženo řady dílčích úspěchů. Škoda jen, že se nepodařilo udržet formu pro finále oblastního přeboru. Snad tedy příště “ na ligu „!!

1  9  9  9

Zimní příprava probíhala tradičním způsobem. Do vánoc pohodově a po Novém roce už naplno. Přípravy se už neúčastnil Jirka Švarc, který se dostatečně neporval se zdravotními problémy a navíc dal přednost kariéře dobrovolného hasiče – řidiče útočného hasičského vozu značky Mercedes. Přípravu znovu absolvoval Jarda Mach, který se naopak rozhodl, že zdravotní potíže překoná pohybem, na druhou stranu příliš mnoho pohybu škodilo Dušanovi. Nedal na radu zkušených, že se svou postavou nemůže hrát volejbal, pletl se na hřišti tak dlouho, až ho na Kuklíku zašlápli. Tlapku dostal do sádry a na tréninku se objevil těsně před zahájením sezóny. Mužstvo se výrazně posílilo Marcelem Sobotkou, který přišel na přestup ze Starče.

Organizace oblastního přeboru doznala proti loňsku  změnu. Byly vytvořeny pouze dvě skupiny, což znamená, že se kromě tradičních soupeřů utkáme s družstvy Šumperku, Mohelnice, Prostějova a Tří Dvorů.

V přípravě jsme zkoušeli některé varianty dvojic a trojic a nakonec vyplynulo následující řešení:

Dvojice:

Mirek Pohanka – Milan Pivnička

Jarda Kletečka – David Sobotka

Jirka Staněk –  Marcel Sobotka

na střídání jsou připraveni Dušan Horváth, Víťa Jeřábek.

Trojice:

Jarda Mach, Milan Pivnička, Jirka Staněk

Jarda Kletečka, David Sobotka, Mirek Pohanka

na střídání jsou připraveni Dušan Horváth, Víťa Jeřábek, Marcel Sobotka, Radim Němec a Leoš Filipi.

K prvnímu utkání oblastního přeboru 1999 jsme jeli do Brtnice a Třebíče. Cestou jsme se napletli do nějaké policejní automobilové soutěže, což osádky pěkně rozděsilo. Zejména Jardu Macha, neboť nedávno dělal zkoušky na referentsky řízené vozidlo a pravidla silničního provozu měl ještě v paměti. Věděl tak velmi dobře kolik paragrafů jsme překročili.

V Brtnici se hrálo na antuce, což pro nás v této sezóně byla úplná novinka. Přesto po prvních utkáních dvojic jsme vedli  2 : 0 a vedoucí mužstva počítal s brzkým odjezdem do Třebíče. Po utkáních trojic byl stav velice překvapivý a to 2 : 2. Ani Milan nepočítal s tím, že ve třetím setu mu nebude stačit vedení 9 : 6. Třetí dvojku Jirka s Marcelem horko těžko ve třech setech získali a pak už utkání běželo normálně a skončilo naším vítězstvím 5 : 2. Velmi dobrý výkon podal Mirek  Pohanka.

Do Třebíče jsme odjeli bez Marcela Sobotky a utkání  bylo zahájeno rovněž na antuce. Milan s Mírou  první dvojku vyhráli po boji , ale v závěru začalo pršet a přišla pěkná bouřka i s kroupama. Přesunuli jsme se do haly a v druhé dvojce dostali Jára s Davidem pěkný výprask. Naše sebevědomí dostalo malou ranku a dalo se předpokládat, že utkání nebude jednoduché. Naše první trojka ve složení Mach, Pivnička a Staněk nastoupila proti lepší trojce soupeře ve složení Vít a bratři Švaříčkové (Kosí bratři) s ohromným elánem a bojovností .V prvním setu je spláchla 10 : 1 a druhý set se od prvního lišil jen velmi málo. Skvělý blok a útok Milana, nahrávka Jardy , políčko Jirky a dodržení taktických pokynů – útokem do Rudy Víta, to byl základ nevšedního úspěchu. Ve druhé trojce Jarda Kletečka a David Sobotka vstali z mrtvých a podpořeni velmi dobrým políčkem a útokem Míry Pohanky svého soupeře jasně porazili.

Třetí dvojku hrál Jirka s Víťou a po solidním výkonu ji získali poměrem 2 : 1. K dalšímu zápasu nastoupila první trojka domácích se snahou odčinit děsivou porážku, ale naši hráli jako z partesu. Jemná, až filigránská nahrávka Jardy Kletečky, v útoku těžké Davidovy pumelice jako když kopne kobyla smíchané s umístěnými ránami Mírovými, neskutečná bojovnost v poli všech tří a soupeř byl odsouzen do trapné role pozorovatele, sběrače balonů. Celé utkání skončilo poměrem 5 : 1 v náš prospěch.

V prvním domácím utkání jsme 1. 5. přivítali hráče Prostějova. Utkání předcházela intenzivní brigádnická činnost na kurtu a výsledkem je velmi dobrý povrch. Proti předchozím utkáním došlo k jedné změně a druhou dvojku vytvořilo duo Sobotků – Marcel s Davidem. Soupeř v minulém kole 2x prohrál a když jsme mladíky z Prostějova uviděli, předpokládali jsme poměrně lehký zápas a snadné vítězství. Optimismus nás brzo přešel, neboť stav utkání po prvních dvojkách byl 0 : 2. Po trojicích se nám podařilo vyrovnat, ale všechny sety byly vyrovnané a zápasy třísetové. Vloženou dvojku Víťa s Jirkou vyhráli s přehledem. Drama však pokračovalo. Jarda Mach s Milanem a Jirkou prohráli trojku a navíc se Milan zranil, což se projevilo v předposlední dvojce. Za stavu 4 : 4 nastoupili Sobotkové a po velkém boji (třetí set skončil 10 : 9) dotáhli zápas do vítězného konce. Toto vítězství nebylo důležité jenom pro družstvo, ale zejména pro oba hráče. David ještě nikdy nevyhrál svůj zápas, když skutečně o něco šlo (problémy s psychikou) a Marcel přesvědčil, že bude pro náš tým velkou posilou.

K odpolednímu zápasu se soupeř  ze Tří Dvorů nedostavil. Naštěstí.

8.května přijela na naše kurty Mohelnice. Chtěli jsme pošetřit Míru Pohanku na odpoledne proti Šumperku, proto s Milanem nastoupil Jarda Kletečka. Při třetím balonu si natáhl třísla a Míra byl na kurtu. Zápas proběhl v klidu, vítězství 5 : 0 bylo poměrně snadné a podařilo se nám vyřešit obsazení druhé trojky.“Bratranci Sobotkové“ s Mírou sehráli velmi dobrý zápas.

Odpoledne začalo pršet a utkání se Šumperkem bylo přeneseno do haly. Z hráčů Šumperka šel strach, několik z nich hrálo ligu, reference hovořily o snaze po co nejrychlejším návratu do II. ligy. Hráči Šumperku přijeli sebevědomě, možnost porážky si nepřipouštěli. První dvojku Milan s Mírou prohráli těsně ve třech setech. Soupeř hrál velmi dobře, ale nakonec rozhodl jediný míč, který jsme v prvním setu měli vyhrát. V druhé dvojce předvedli Marcel s Davidem koncert a nastartovali naše nejlepší výkony, vyhráli jsme i následující trojky. Když ve vložené dvojce Jirka s Víťou snadno vyhráli první set, zdálo se naše vítězství 5 : 1 neodvratné. Jenže Víťovi pak odešla forma hodně daleko, v následující trojce Radim Němec nezopakoval svůj velmi dobrý výkon a stav byl rázem 3 : 3. Navíc Milan byl značně rozčilen. Následující trojka však byla naše. Skvěle zahráli Marcel s Davidem, který se vydal ze všech sil, výborně hrál v obraně Míra, Marcel předvedl dosud nevídaný nohejbalový prvek – útok prsy. Do poslední dvojky se Milan uklidnil a podporován Mírou Pohankou v klidu dovedl utkání do vítězného konce – 5 : 3. Jediným stínem tak zůstal fakt, že soupeřovým hráčům v šatně někdo vybral peněženky. Vítězné doutníky v Rebelu chutnaly a Milan k ránu v El Gordu opět tančil.

Naše sestava:

dvojky:  Pivnička, Pohanka       Sobotka M., Sobotka D.       Staněk, Jeřábek

trojky:   Mach (odpoledne Němec), Pivnička, Staněk – odpoledne střídal Bukáček

                 Pohanka, Marcel Sobotka, David Sobotka

Naše „B“ družstvo zahájilo okresní přebor vítězstvím 4 : 1 nad Zahradou Vysočina. Hrálo ve složení Radim Němec, Leoš Filipi, Radek Landa, Aleš Stejskal a Eda Doležal.

Poslední utkání I. poloviny soutěže se hrála V Brně – Útěchově a v Holubicích. Odjížděli jsme oslabeni o zraněné Dušana a Jardu Kletečku, pro školní povinnosti se omluvil Víťa. Cesta Brnem byla dobrodružná, neboť Radim znal perfektní zkratku, ale do cíle jsme dorazili včas.

Soupeř se posílil o známého nerváka a provokatéra Jardu Jaška. Nebylo to nic platné, Milan s Mírou ho hned na začátku vyklepli. Dobře zahráli Jirka s Radimem ve vložené dvojce a solidním výkonem jsme utkání dovedli do vítězného konce – 5 : 2. Jen Milan byl kapičku nervózní, chvilkama nevěděl, kde je. Svědčí o tom jeho výrok : „Pane vrchní, time“.

Odpolední utkání mělo celkem očekávaný průběh. Soupeř má velmi dobrou dvojku Dlabka – Fronk, která svůj bod  uhrála, i když Milan s Mírou na ně měli. Proti předpokladům prohráli Sobotci s Mírou trojku. Utkání skončilo naším vítězstvím 5 : 2.

Oblastní přebor dvojic a trojic se konal v Útěchově 30. 5. a tentokrát jsme neuspěli. Trojka ve složení Mach, Pivnička, D. Sobotka měla těžké vylosování a navíc David byl úplně z formy. Ve dvojkách hrál David s Milanem, rozlosování bylo lepší, ale David předvedl v jednom zápase 15 zkažených podání. Takovou statistiku ani zakladatelé nohejbalu nepamatují.

Příprava na druhou polovinu sezóny není zrovna nejlepší. Pro zranění chybí  Jarda a Dušan, onemocněl Míra, potíže mají oba dva Sobotci a Jirka rekonstruuje chalupu, kde fyzicky ničí polovinu mužstva. Začíná trénovat Honza Bukovský. Kdo ví, možná bude muset už proti Brtnici a Třebíči nastoupit.

Za nádherného počasí měli problémy s hráči Brtnice jen Míra s Milanem v první dvojce, kterou prohráli. Je třeba podotknout, že hráči soupeře hráli výborně, nezkazili jediný míč. V dalším průběhu utkání svůj výkon nezopakovali a tak po celkem dobrém výkonu všech hráčů utkání skončilo naším vítězstvím 5 : 1. Odpoledne přijela Třebíč a utkání začalo snadným vítězstvím Míry a Milana, ale vzápětí přišel výpadek bratranců Sobotkových. Hráli proti lepší dvojce soupeře (bratři Švaříčkové alias Kosí bratři), ale v průběhu zápasu David neodhadl, kdy blokovat a bez bloku se proti nim hrát nedá. Obě následující trojky jsme vyhráli a čtvrtý bod měli získat Víťa s Radimem. Bohužel hráli špatně, soupeř snížil na 3 : 2 a vycítil šanci. V následující trojce povzbuzování soupeřovy lavičky (až nesportovní) znervoznilo naše hráče a když se k tomu přidalo tvrdé a riskantní soupeřovo podání, se kterým měl Víťa a pak i Radim problémy, měli jsme namále. Poslední trojku pak bratranci Sobotkové  s Mírou po vyrovnaném boji dotáhli do vítězného konce. Utkání skončilo 5 : 2 v náš prospěch.

Poslední dvojutkání před letní přestávkou bylo odehráno v Prostějově a Třech Dvorech. K utkání jsme odjeli bez Jardy Macha, který opékal prase a Fandy Bukáčka, který opravoval dům, na druhé straně byl už k dispozici uzdravený Jarda Kletečka. Dějiště utkání v Prostějově jsme po chvilce hledání a popojíždění po pěší zóně našli, pro vytrvalý déšť se hrálo v sokolovně. Utkání bylo stejně dramatické jako to u nás. Po zbytečných porážkách trojky Pivnička, Staněk , Němec a dvojky Sobotkových, kteří nedokázali využít ani zranění soupeře byl stav utkání 4 : 4. V posledním utkání dvojek předvedli Milan Pivnička a Míra Pohanka jak se dá otočit ztracený zápas. V posledním setu za stavu 8 : 9 dokázali vyrovnat a poté Milan zázračně vybral soupeřův kraťas, Míra přihrál a Milan nádhernou smečí soupeře prostřelil. A pak už jen ležel na zemi a my všichni na něm jak hokejisté v Naganu. Zvítězili jsme 5 : 4.

Odpoledne ve Třech Dvorech už téměř nepršelo a vzhledem k tomu, že nebyla k dispozici tělocvična, hrálo se venku. Utkání proběhlo v poklidu a zvítězili jsme 5 : 1. Jediný šrám způsobila trojka ve složení Kletečka, Pivnička, Staněk a to Jarda Milanovi nemohl prominout, protože nastoupil pouze v tomto utkání a místo vítězství mu byla způsobena újma na pověsti. Mobilem jsme si objednali stůl v restauraci „ U Rebela“ a po vyslechnutí nádherné zprávy, že Tři Dvory porazily Šumperk jsme vyrazili k domovu. Cesta proběhla normálně, Milan zdravil stopařky a druhý vůz řízený Marcelem a navigovaný Davidem se u Svitav ztratil. Po zhlédnutí krás Vysočiny směrem na Brno přijel k restauraci s půlhodinovým zpožděním.

V okresním přeboru naše záloha porazila Zahradu Vysočina 3 : 2 a prohrála v Novém Městě na Moravě 1 : 4.

V krajském přeboru dvojic a trojic jsme letos velkých úspěchů nedosáhli, dobrá byla účast na turnajích v Brtnici – 2. místo a v Holubicích, kde jsme zvítězili.

Poprvé v existenci oddílu jsme se porozhlédli po posilách pro finále a zalovili v přestupových vodách. K 1. 8. 1999 podali přestupní lístky do našeho oddílu Jarek Fronk a Roman Dlabka z Holubic.

V závěru srpna odjíždíme do Mohelnice a Šumperku již s výše zmíněnými posilami a výsledkem jsou dvě vítězství v poměru 5 : 2. Zejména v Šumperku bylo vítězství cenné , neboť domácím vytvořili místní hasiči velmi bojovné prostředí. Obě vítězství znamenala, že o vítězství v západní skupině OP už nemůžeme přijít a finále se bude hrát ve Žďáře Na rybníčku.

V posledním utkání základní části jsme přívítali Brno – Útěchov a jako domácí prostředí jsme využili kurty za SPŠS s laskavým svolením prof. Maršouna. Protože o nic nešlo utkání proběhlo v přátelské atmosféře a my potvrdili letošní neporazitelnost. Utkání skončilo 5 : 2. Vyzkoušeli jsme si různé varianty složení dvojek a trojek pro finále:

Pivnička – D. Sobotka             Kletečka – Pivnička – D. Sobotka , střídající  Staněk, Jeřábek

Fronk – Dlabka                        Fronk – Dlabka – M. Sobotka, střídající Pohanka

Staněk – Jeřábek případně M. Sobotka

Po zápase a tréninku jsme se sešli v letní restauraci „U Pohanky“, prodiskutovali problémy, napili se na ligu roku 2 000 a Milanovi zase ukradli kolo.

V okresním přeboru družstev zvítězil NK Voldán Bystřice n/P. před JICOM Dolní Loučky a NK Nové Město n.M. Naše záloha skončila na 5. místě. Ve dvojicích se okresními přeborníky stali Marcel Sobotka s Víťou Jeřábkem před Romanem Dlabkou s Jardou Fronkem a třetí skončili Milan Pivnička s Davidem Sobotkou. Vítězové zahráli velmi dobře a měli i potřebnou dávku štěstí. Milan s Davidem psychicky nezvládli koncovky setů a zápasů, když neproměnili celou řadu setbolů i matchbolů. V trojkách se přeborníky stali Sobotka M., Dlabka, Fronk před Pivničkou, Kletečkou a Sobotkou D. Třetí byli Pohanka, Jeřábek a Němec.

V pátek 24. 9. se konalo mistrovství republiky UNITOP ČR. Chtěli jsme se zde předvést všichni. Ale nakonec jsme rozhodli, že „Áčko“ nepojede a bude šetřit síly na finále oblastního přeboru a zúčastníme se pouze veteránské kategorie nad 40 let. Veteráni ve složení Jarda Mach, Fanda Bukáček, Jarda Kletečka a Honza Bukovský nenechali nikoho na pochybách o svém umění a suverénně zvítězili bez ztráty setu.

Finále oblastního přeboru proběhlo na kurtech Na rybníčku a ve všem se vydařilo. Občerstvení zajistila spřátelená firma Zahrada Vysočina, nádherné počasí zajistil spřátelený sv. Petr, nádherný nohejbal předvedly zúčastněné týmy ze Vsetína, Kroměříže , Brna – Útěchova a domácí SKP. Příjezd Vsetína byl impozantní, neboť po hráčích vypadlo z autobusu 30 rozveselených fanoušků a náčelník osvěžovny Karel Uhlíř zavelel: „ chlapci, k pípám !“. V semifinále proti sobě nastoupily týmy SKP a NK Bajda Kroměříž. Utkání mělo velmi dobrou úroveň a lze konstatovat, že jsme neustále měli navrch. Zvítězili jsme 5 : 3, když 2 body získala dvojka Pivnička, D. Sobotka, 2 body trojka Kletečka, Pivnička , D. Sobotka a 1 bod dvojka m. Sobotka, Jeřábek.

Průběh druhého zápasu mezi Vsetínem a Brnem byl podstatně dramatičtější a třebaže měl Vsetín ve svém kádru vynikajícího Petra Garguláka, nakonec rozhodla vyrovnanost brněnského kádru, který zvítězil 5 : 3. V průběhu zápasu se rozvášnění vsetínští fanoušci dostali do sporu s volejbalisty RISI Žďár nad Sázavou a vznikla z toho pěkná rvačka.

Hororový začátek měl finálový zápas, protože Milan s Davidem svou dvojku prohráli a tím hrůza nekončila. Další dvojku prohráli i Jarda Fronk s Romanem Dlabkou a Milan s Davidem a Jardou Kletečkou prohrávají i první set v trojce. Ani v druhém setu se nedaří , Honza Bukovský hledá botasky a dres. Za stavu 9 : 9 má brněnský smečař Jarda Jašek míč nalitý na síti, situace je pro nás tragická, zavíráme oči a Jarda pálí do autu. Konečně přišel kýžený zlom a ve třetím setu už Brňáci nedostali šanci. Druhý bod získali Marcel Sobotka s Jardou Fronkem a Romanem Dlabkou. Třetí bod přidal celkem jednoznačně Marcel s Viťou Jeřábkem a soupeře zmohla únava a zklamání. Zbývající body přidala trojka Pivnička Kletečka a D. Sobotka a po excelentním výkonu trojka M. Sobotka, Jarda Fronk a Roman Dlabka.

A pak už jsme se objímali a slavili a navzájem si děkovali  a říkali  jak je dobré, že je tu Mirek Pohanka, který toho teď pro zranění moc nenahrál, že je tu Jirka Staněk, univerzál schopný nastoupit všude, Radim Němec, Fanda Bukáček , Jarda Mach a Mirek Sommer. Stále dokola jsme pili pivo a kořalku, opakovali si zajímavé okamžiky ze zápasu a byli rádi, že jsme spolu a že jsme konečně vyhráli.

Sen několika hráčských generací žďárských nohejbalistů se stal skutkem. V sobotu 2. 10. 1999 jsme uspěli v kvalifikaci o II. nohejbalovou ligu. Kvalifikace se hrála v Heřmanově Městci za účasti NK Praha – Kobylisy, NK Slatiňany a SKP Žďár nad Sázavou. V prvním zápase svedl los proti sobě SKP a Kobylisy. Soupeř ještě vloni vyhrál extraligu, mistrovský tým rozpustil, ale přesto zůstali v sestavě tři bývalí extraligoví hráči doplnění výbornými dorostenci a juniory. Zkušenost byla znát i když první dvojku Milan s Davidem vyhráli, nejlepší hráč soupeře za stavu 9 : 9 ve třetím setu zkazil podání. I v dalších zápasech jsme bojovali, hrálo se na tři sety, které končily 10 : 9, ale musíme přiznat, že v koncovce nás zkušenější soupeř přehrával.  Celý zápas jsme prohráli 1 : 5.

V druhém utkání nastoupil SKP proti NK Slatiňany a skóre se měnilo jak na houpačce. Nejdřív Milan s Davidem prohráli dvojku. Jarda s Romanem vyrovnali a následující trojku Milan, Jarda a David také vyhráli. Z vedení 2 : 1 jsme se dlouho netěšili, neboť dva další zápasy vyhrál soupeř a zejména trojku jsme vyhrát měli my. Pak však osud zápasu vzali do svých rukou Jarda Fronk a Roman Dlabka. Spolu s Marcelem Sobotkou vyrovnali na 3 : 3, čtvrtý bod získala podle předpokladu trojka Milana Pivnička a pátý bod po výborném výkonu opět Jarda s Romanem.

Ve třetím zápase Kobylisy porazily Slatiňany 5 : 1 a protože z kvalifikace postupovaly první dva týmy bude se v roce 2 000 hrát ve Žďáře nad Sázavou druhá nohejbalová liga.

Po návratu do Žďáru nebraly oslavy postupu konce. My starší jsme nasazenému tempu nestačili a skončili už u Rebela, ale bratři Pivničkové s Holubičákama vymetli co se dalo a po krátkém mikrospánku v „Déčku“ pokračovali až do kuropění.

2   0   0   0

Euforie z postupu do II. ligy postupně vyprchala a všichni jsme si uvědomili, že musí následovat tvrdá zimní příprava zpestřená účastí na halových turnajích. Jako blesk z čistého nebe přišel nápad kamarádů ze  Zahrady Vysočiny uspořádat velký turnaj přímo ve Žďáře a pozvat extraligové kluby. Zapojili jsme se do akce, přes ČNS sehnali adresy, zajistili pozvánky a sportovní halu, sponzory , ceny a turnaj „První smeč roku 2000“ byl na světě.

Zájem o účast nás velmi mile překvapil, mimořádnou pozornost turnaji věnoval i ČNS, který si během turnaje udělal zasedání výkonného výboru a došlo i na vyhlášení nohejbalisty roku 1999. Turnaj se hrál ve čtyřech základních skupinách, extraligové celky byly nasazeny. Diváci viděli mistry republiky LIAPOR Karlovy Vary s reprezentanty ČR Bláhou, Tirpákem a Dvořákem, Avii Čakovice s reprezentanty Šimáčkem, Froelichem a Suchým, Solidaritu v čele s Vildou Ungermannem, Průchou a Ondřejem Vetchým, Sokol Modřice s reprezentanty Guldou a Bubniakem a řadu dalších výborných hráčů.

Pořadí:

1.   LIAPOR Karlovy Vary

2.   Avia Čakovice „A“

3.   Sokol Bedřichov „B“ , kde hrál i ždárský veterán Jarda Mach

4.   Solidarita

Nejlepším hráčem byl zvolen Vilda Ungermann, nejsympatičtějším Josef Tirpák.

Nohejbalistou roku 1999 se stal Karel Bláha z LIAPORu Karlovy Vary.

Naši hráči se zúčastnili i dalších turnajů a dobrých výsledků dosáhla trojka ve složení Kletečka, Pivnička a Sobotka. Na turnaji v Brně skončili druzí a na turnaji ve Slatiňanech třetí.

K přátelskému zápasu jsme si pozvali i NK Slatiňany, našeho soupeře z kvalifikace o II. ligu. Dostali jsme pěknou nakládačku, nic se nedařilo a hráli jsme bez kluků z Holubic. Porážka nás umístila opět na zem a začali jsme trénovat dvoufázově – v sobotu tři hodiny dopoledne a dvě a půl hodiny večer. Uvidíme jak nám to půjde k duhu.

Den „D“ se konečně dostavil. 22. 4. jsme  zahájili druholigové působení SKP. Na domácím hřišti jsme přivítali Sokol Velké Petrovice a nervozita a obavy z neznámého soupeře byly hlavními faktory naší porážky 4 : 6. Celkové skóre, ale i jednotlivé zápasy byly velmi vyrovnané a minimálně k remíze chybělo velmi málo. Nejlepší hráči SKP : Pivnička, Sobotka D., Jeřábek, Sobotka M.

V odpoledním zápase byl naším soupeřem NK Liaz Jablonec n/N. Naši hráči se již otřepali z nováčkovské nervozity a soupeře smetli 6 : 2. Pivnička, Sobotka D. a Kletečka zvítězili ve všech svých utkáních a zbylé body přidali Dlabka, Fronk a Horváth.

K třetímu utkání jsme zajížděli do Starče s velmi optimistickou náladou, když jsme uvažovali minimálně o remíze. Podmínky – silný vítr a nerovný kurt – nás však na rozdíl od soupeře zaskočily. Když se k tomu přidala ještě obrovská nervozita Davida Sobotky skončil zápas naší porážkou 4 : 6. Škoda, v tomto utkání jsme mohli celkem bez problémů zvítězit.

V Opavě jsme díru do světa neudělali. Soupeř nás jednoznačně přehrál, když jedinou šancí na zisk bodu byl zápas prvních dvojek. Milan s Davidem bojovali a dlouho se situace vyvíjela v náš prospěch. Za stavu 9 : 9 ve třetím setu naši hráči útočili, ale soupeřův blokař Žůňo perfektně útok zblokoval. V dalším průběhu utkání už nic nenasvědčovalo tomu, že bychom kanára neměli dostat a také to tak dopadlo. Opava – Žďár nad Sázavou   6 : 0.

V Přerově se zápas vyvíjel podstatně jinak. Soupeř  po dvojkách vedl 2 : 0, trojka Kletečka, Pivnička a Sobotka D. snížila, ale další trojku jsme opět prohráli. Pak zabojovali Víťa s Marcelem a Jarkovi Fronkovi konečně vyšel singl. Stav 3 : 3 byl velmi nadějný. Bohužel, obě další trojky jsme prohráli možná nezkušeností v koncovkách rozhodujících setů. Naděje na bod ještě vysvitla, neboť Jarek s Romanem zabojovali, ale za stavu 9 : 9 ve třetím setu svůj útok neproměnili a soupeř nezaváhal. Přerov – SKP  6 : 3.

Konečně doma a na antuce, ale stálo nás to hodně dřiny. Letošní počasí je nádherné, antuce a udržování kurtu však nesvědčí. Neustále na kurt lijeme vodu, čerpadlo je slabé a rybáři se už málem vztekají, že ryby nemají v čem plavat. Před tímto zápasem jsme si museli pozvat i klášterské hasiče s cisternou a kurty pořádně prolít.

Dopoledne proti Modřicím „B“ se dařilo. Milan s Davidem i Jarek s Romanem své dvojky vyhráli a potom dobře zahrála i trojka v novém složení : Pivnička, Kletečka a Jeřábek. Druhá trojka se v novém složení na kurtu nemohla najít a tak další body přidali Víťa s Mácou a Jarek Fronk v singlu. Poslední bod uhrála opět první trojka. Utkání skončilo 6 : 1.

Na odpolední zápas proti NK 94 Vyškov jsme si věřili zvláště potom, co jsme se dozvěděli, že Vyškov měl dopoledne ohromné potíže ve Starči a zvítězil jen velmi těsně 6 : 4. Hráči Vyškova však už podruhé nezariskovali a v podstatě nám nedali žádnou šanci. Hráli skvěle v poli a velice pestře v útoku. Jejich nejlepší hráč – Milan Kaděra – byl k neudržení, výborně zahrál Skřejpek v singlu. Náš jediný bod uhráli Víťa s Mácou a výsledkem byla porážka 1 : 6.

Utkání s NK Osnice se od počátku nevyvíjelo dobře a po velmi trapném výkonu jsme prohrávali 3 : 0. Nedařilo se nikomu nic a soupeř také nic zvláštního nehrál. Potom se chytila trojka ve složení Pohanka, Horvath a David Sobotka, velmi dobře zahrál Míra Pohanka s Víťou Jeřábkem a Jarek Fronk v singlu a stav byl rázem 3 : 3. Jenže další body přidala pouze trojka Kletečka, Pivnička, Jeřábek a dvojka Pivnička se Sobotkou a utkání skončilo remízou 5 : 5.

V Čelákovicích nás zastihla průtrž mračen s krupobitím a tak se utkání hrálo v hale. Milan Pivnička s Davidem předvedli nohejbalový koncert, ale další zápasy přinesly vedení 3 : 1 pro soupeře. Pak znovu dobře zahrál Víťa tentokrát s Jirkou Staňkem a opět Jarek Fronk v singlu. Zdálo se, že jsme v zápase, ale opak byl pravdou. Naše trojky, i když hrály dobře, neuhrály rozhodující balony a nakonec ve třech setech prohrála i dvojka Dlabka, Fronk a utkání skončilo 6 : 3 pro Čelákovice.

V obou utkáních podali výborný výkon rozhodčí.

Nepříjemná událost potkala Marcela Sobotku. Na podnikovém fotbalovém turnaji si přetrhl achilovku a je pro tuto sezónu vyřízen.

3.6. se konaly oblastní přebory dvojic a trojic. Nenavázali jsme na úspěchy let minulých.

V trojkách se moc nedařilo a nepodařilo se postoupit ze skupiny. Navíc Franta Kalas z extraligových Modřic nám předvedl nohejbal snů. Ve dvojkách Milan s Davidem hráli lépe, ale ve vyřazovacích bojích opět narazili na Frantu Kalase s Guldou a když se cukali , nestačilo to.

Hned v neděli jsme na kurtech Na rybníčku uspořádali okresní přebor. Milan s Davidem ve dvojkách měli jediného soupeře a to Dušana s Mírou, které po boji porazili. Třetí byli kluci s Bystřice. V trojkách hrál s nimi Míra Pohanka a jediný set proti nim uhrál starý lišák Fanda Bukáček, tentokrát hrající za Nové Město na Moravě.

Existenční zápasy ve Velkých Petrovicích a Jablonci nám nevyšly. V Petrovicích získali první bod až za stavu 0:4 Roman s Jarkem , další přidal Jarek v singlu a třetí bod Milan s Jardou a Davidem v trojce. Porážka 3 : 6.

V Jablonci nás čekalo nepřátelské prostředí, horko a umělá tráva. Nakonec se ukázalo, že povrch nám vadil nejméně. V místě utkání jsme byli včas, ale netakticky jsme navštívili restauračku a k zápasu jsme dobíhali na poslední chvíli. Rozhodčí, zejména pan Kiršner, předvedli jak se má utkání pískat pro domácí tým a navíc jak soupeře co nejvíc zdeptat a tak utkání skončilo naší porážkou 2 : 6. Naše body získali Milan s Davidem a Jarek v singlu.

Naše situace v II. lize se povážlivě naklání nad sestupovou propast. Osnice porazily Přerov a náš tým je předposlední. Naší poslední nadějí je vítězství nad Starčí v domácím prostředí.

Proti Starči jsme nastoupili s odhodláním konečně předvést, že umíme nohejbal. Milan s Davidem zahráli výborně a Pavla Nestrojila s D. Švaříčkem celkem v pohodě vyklepli. Ve druhé dvojce Jarek s Romanem bojovali , ale na Standu Mafka s druhým kosákem nestačili. Do první trojky šel Milan , Jarda a David proti Nestrojilovi a kosím bratrům a opět bez problémů vyhráli. Druhou trojku za nás odehráli Dušan, Víťa a Jirka a po velmi dobrém výkonu překvapivě získali bod. Vedli jsme 3 : 1 a situace byla nadějná, protože ve třetí dvojce jsme si věřili. Bohužel nám to nevyšlo, nepomohlo ani střídání. Do singlu nastoupil Jarek Fronk proti Pavlovi Nestrojilovi a dá se říci, že zahrál opět výborně. Pavel neměl co hrát a Jarek trpělivě přidával body. Naše první trojka si s námi zalaškovala a jeden aby měl nervy ze železa. Po bleskově vyhraném prvním setu přišel útlum, který nám vydržel až do stavu 1 : 5 ve třetím setu. Pak ovšem naši zabojovali a zápas otočili. V tomto setu vyhráli 10 : 6 a celkově jsme se ujali vedení 5 : 2. Osmý zápas získal soupeř celkem bez problémů, když se naši mladí nedokázali prosadit přes blok Pavla Nestrojila, ale Víťa mu nohejbal alespoň na chvíli znechutil trefou do choulostivých partií. V devátém zápase Milan s Davidem předvedli koncert a tím se zrodilo naše vítězství 6 : 3.

A pak jsme zaháněli žízeň. Milan s Jardou se projeli na kolech do Pořežína a Milan cestou píchl kolo. Míra Sommer jim zachránil život a tak to ještě oslavili trkavcem v El Gordu.

Na mistrovství republiky do Karlových Varů jsme nakonec odjeli neboť Útěchov se vzdal účasti. Bohužel nalosování skupin bylo pro nás nešťastné – Liapor Karlovy Vary a Česká Skalice – soupeři nad síly naší trojky Kletečka, Pivnička a Sobotka. Alespoň proti České Skalici jsme uhráli set. V boji o poslední postupové místo jsme podlehli extraligové Solidaritě.

Dušan Horvath se stal otcem dcery Daniely – tak ať jste všichni zdraví.

Zahájili jsme přípravné období na druhou polovinu sezóny a naším cílem je udržení se ve II. lize. Kromě tréninku na hřišti podnikáme i diplomatické kroky a na přestup se nám podařilo získat mnohonásobného mistra světa Honzu Hoška, Kamila Průchu a Pepíka Hochmana z pražské Solidarity.

Hned v prvním zápase jsme uvítali favorita na postup do vyšší soutěže – NK Opava. Soupeř byl značně překvapen, když uviděl naši sestavu a projevilo se to i v průběhu utkání. První dvojku sice Honza s Pepíkem prohráli, ale dalších pět zápasů bylo našich a vedení 5 : 1 se zdálo být dostatečné k zisku dvou bodů. Pak se však přece jenom projevila na Kamilovi únava z noční cesty z dovolené v Itálii, Honza s Pepíkem ani druhou dvojku nevyhráli a utkání nakonec skončilo remízou 5 : 5.

 Naše sestava:

 první dvojka:  Hošek – Hochman        první trojka: Hošek, Průcha, Hochman

 druhá dvojka: Průcha – Pivnička        druhá trojka: Kletečka, Pivnička, Jeřábek

 třetí dvojka: Fronk – Dlabka

 V odpoledním zápase jsme Přerov nepodcenili a zvítězili 6 : 0. V obou zápasech podal výborný výkon Honza Hošek.

K dalším zápasům jsme jeli na hřiště soupeřů a to do Modřic a Vyškova. V Modřicích to byla jednoduchá záležitost. Zvítězili jsme 6 : 0, třetí dvojku hrál David Sobotka a Jirka Staněk.

Zápas ve Vyškově se vyvíjel velmi dramaticky, neboť domácí v případě vítězství měli ještě šanci na postup do I. ligy . Celkem snadno jsme dosáhli vedení 3 : 0, ale pak naše druhá dvojka Kletečka, Pivnička a Sobotka nešťastně prohrála 1 : 2 na sety a vůbec se nedařilo třetí dvojce Sobotka – Staněk se střídajícím Jeřábkem. V singlu pak Honza Hošek předvedl hru hodnou mistra světa a vynikajícího domácího Skřejpka porazil 2 : 1. Za zaznamenání stojí, že Honza přiznal ve druhém setu za nepříznivého stavu dobrý míč pro soupeře a obrátil tak rozhodnutí rozhodčích. Pak jsme uhráli ještě jednu trojku a dvojku a celé utkání skončilo naším vítězstvím 6 : 4.

V posledním kole jsme přivítali doma Osnice a Čelákovice. Podle vývoje v tabulce bylo jasné, že musíme porazit alespoň Osnice. Soupeř zase přijel se snahou zvítězit neboť jenom takový výsledek mu dával naději na udržení.  Soupeř již byl na hřišti a naše posily nikde. Míra Sommer už leštil botasky a Milan zoufale volal Kamilovi, kde jsou.

K: Ty vole kluci z Prahy nedojeli a já jsem ještě v Jihlavě a čekám.

M: Honem přijeď, my nějak začneme a zavolám Pepíkovi.

M: Pepíku, kde jste proboha je nás málo, ani kluci z Holubic nedojeli!

P: Jsme asi dvě stě metrů od hřiště. Ty neznáš Kamila?

Zelená barva opustila Milanovi tváře a přestal shánět toaletní papír.

V utkání jsme nakonec zvítězili 6 : 3, ale je třeba říci, že soupeř hrál velmi dobře.

Odpoledne utkání s Trafopem Čelákovice začalo v přátelském duchu a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 1 : 4. Pepík Hochman měl zraněnou nohu, Kamilovi se moc nedařilo, jen Honza Hošek bojoval jakoby šlo o postup do extraligy. V druhé části utkání se domácí hráči vzchopili a stačili uhrát remízu 5 : 5.

To znamená, že se ziskem 17 bodů jsme v konečné tabulce II. ligy – východ obsadili šesté místo. Postup si vybojovala Opava, sestupují Přerov, Osnice a Modřice. Udržení II. ligy jsme oslavili v Krystalu a Jirka Milfajt pak nemohl najít doklady, bundu a klíče (měl je v autě).

Pražáci nám moc pomohli, poděkovali jsme a oni si podali přestupní lístky zpět do Solidarity.

Naše trojka ve složení Kletečka, Pivnička, Sobotka se po odstoupení  Útěchova zúčastnila mistrovství ČR v Karlových Varech. Hned v prvním zápase narazila na pozdějšího vítěze Liapor Karlovy Vary v čele s Bláhou, Tirpákem a Dvořákem a vzhledem k tomu, že až od rozhodčího se dozvěděli, že se hraje na dva dopady, uhráli celkem slušný výsledek. Po porážce od České Skalice šli kluci na svačinku a pivínko a v tom slyší pořadatele, že se mají dostavit k rozhodující baráži se Solidaritou. Po dvou pivech se Kamila porazit nepodařilo.

Nádherným zážitkem byla návštěva Mistrovství světa v nohejbale, které se konalo v Prostějově. Nabitá hala vytvořila domácím skvělou atmosféru, ale zlato se podařilo získat jen Petrovi Bubniakovi v singlu. Nás nejvíc těšilo, že nejlepší hráč v reprezentační trojce ČR byl Honza Hošek.

Postupně jsme zahájili přípravu na novou sezónu kde se musíme vyrovnat s přechodem na dvoudopadový nohejbal. Zatím se zdá, že některým našim hráčům tato změna vyhovuje, protože nemají čas vymýšlet. Po usilovném přemýšlení jak tým posílit nám poradil Kamil Průcha ať oslovíme Frantu Hartmana z Jihlavy coby hrajícího trenéra. Výprava do Jihlavy byla úspěšná, Hary souhlasí. Protože se pražská Solidarita rozpadla Kamil, Honza i Pepík jsou nadále našimi hráči a mají povoleno hostování. Kamil na Pankrác, Honza do Strakonic a Pepík bude hrát v Počeradech, o Marcela Sobotku mají zájem v Bedřichově.