2008-2009

2  0  0  8

Tento rok oddíl slaví 40. výročí založení a začal příznivě i nepříznivě.

Nejdřív ta dobrá zpráva – Davidovi se narodili 30. 1. hned dva Sobíci najednou – Matýsek a Natálka. Miminka i maminka jsou v pořádku a tak všem přejeme hodně zdraví a štěstí.

A ta špatná je o tom, že Jirka musí s kolenem na operaci a v letošní sezoně je zřejmě nepoužitelný pro hraní nohejbalu.

Na zimních turnajích dosáhli poměrně dobrých výsledků naši mladí – žáci i dorostenci a velmi významnou událostí byl start dorostenců na ČP v Litomyšli. Karel Hron a Martin Krátký byli doplněni prostějovským Tomášem Drobilem a zahráli si i proti mistrům světa Patrikovi a Martinovi Perunovým a Jánovi Brutovskému ze Slovenska.

Další významnou událostí v dějinách našeho oddílu je jmenování Honzy Ptáčka asistentem reprezentačního trenéra juniorů.

Milanova snaha doplnit tým áčka o zkušeného vysokého smečaře – blokaře nevyšla.

Družstvo bude ve své další druholigové sezoně spoléhat na kapitána Ríšu Fajmona, Pavla Neumanna, Davida Sobotku, Dušana Horvátha, Aleše Vrabce, Karla Hrona, Tomáše Jánu a Zdeňka Rajského. Jirka Staněk bude 27. 3. operován a zřejmě je pro něj tato sezóna ztracena. Na střídačce budou připraveni Milan Pivnička a Luděk Musil. Soupeře již známe:  Bedřichov, Modřice B, Třebíč, Kroměříž, Vsetín, Semily a Plazy.

Nebude to žádná sranda a naším cílem je U D R Ž E T  S E !!!

Béčko má na starosti Jirka Horký a spolu s Radkem Landou, Petrem Jelínkem, Alešem Stejskalem a Jirkou Šustáčkem   se pokusí uspět v krajském přeboru.

Dorostenci pod vedením Honzy Ptáčka budou hrát dorosteneckou 1. ligu ve složení Karel Hron, Tomáš Jána, Zdeněk Rajský, Martin Krátký, Lukáš Rosenberk, David a Lukáš Nejedlí a Daniel Pulkrábek.

Mladší a starší žáky povedou Radek Landa a Petr Jelínek. Jejich cílem je především příprava, ale určitě nepodcení turnaje v rámci žákovské ligy a souboje s tradičními rivali z Modřic a Prostějova.

Tak první zápas má áčko za sebou a nedopadlo to podle představ – na domácí půdě podlehlo Bedřichovu 3:6. Zápas se nevyvíjel špatně až do stavu 3:3 jenže pak nás soupeř celkem bez problémů přejel. Nejlepším hráčem utkání byl Jaromír Poul ml. , klobouk třeba smeknout před jeho otcem, který se ani v 56 letech na hřišti neztratil. Naše sestava:

Ríša Fajmon – Aleš Vrabec, David Sobotka – Pavel Neumann, Karel Hron – Zdenek Rajský, střídal Martin Krátký

Fajmon – Sobotka – Hron, střídal Horvath, Neumann – Vrabec – Krátký, střídal Rajský

Karel Hron, singl,    na lavičce byli ještě připraveni Luděk Musil a Tomáš Jána.

Pro druhou porážku jsme si dojeli do Vsetína. V sestavě chyběla řada hráčů a tak nastoupili všichni dorostenci Hron, Jána, Rajský a Krátký. Prohráli jsme 6:1 a jediný bod uhráli Ríša s Alešem, ale kluci podali sympatický, bojovný výkon.

Domácím zápasem s Holicemi byla zahájena i dorostenecká liga. Zápas , ve kterém byli naši kluci výrazně lepší, skončil 6:0 a hráli jsme v následující sestavě:

 Martin Krátký – Karel Hron, Tomáš Jána – Zdeněk Rajský, Lukáš Rosenberk – David Nejedlý

Krátký – Hron – Rosenberg , střídal Nejedlý, Rajský – Jána – Vopelka, střídal Pulkrábek, Hron – singl

 Áčko konečně získalo dva body, když v Plazech zvítězilo 6:3. Ze soupeře šel strach, samí vysocí kluci, ale úvod zápasu nám vyšel dokonale. Po dvojkách vedeme 2:0, pak jsme ztratili Davidovu trojku, ale Aleš svou vyhrál a další bod přidali mlaďoši ve třetí dvojce. Singl ztratil Kája možná zbytečně a Aleš trojku naprosto jednoznačně. Zdálo se, že utkání se zdramatizuje, ale Sobíkova trojka opět zvýšila na 5:3. Šestý bod získali po boji Ríša s Aldou. Nejlepší hráči našeho týmu byli Ríša a Pavel Neumann a muž bez nervů Martin Krátký.

Dorostenci přidali další dva body po vítězství v Praze na Pankráci 6:4 a vedou svou skupinu I. dorostenecké ligy.

Modřice „B“ přijely do Žďáru se všemi našimi bývalými hvězdami – s Patrikem Ilášem a Martinem Malingerem. Chtěli jsme uhrát bod a zpočátku to vypadalo, že budou oba. Po dvojkách jsme vedli 2:0. Jenže trojky jsme prohráli, třetí dvojku a singla také. Naději vykřesala trojka Neumann, Vrabec a Krátký, ale pak Ríša s Alešem neuhráli svou dvojku a výsledkem byla porážka 3:6.

Dorostenci smetli Čelákovice 6:1, když soupeř nekladl příliš odpor. Vrtiška si znepřátelil diváky a i když do té doby měl v singlu nad Kájou Hronem navrch, závěr nezvládl. V dalším zápase je čeká Prostějov a ten teprve prověří jak na tom jsme.

Dobře se uvedli v žákovské lize i naši nejmladší.

Bod z utkání s Kroměříží by byl zlatý, jsme si říkali, a nakonec máme oba. Bajda přijela s trenérem Opravilem, Kočičkou i Šlézarem a my přeházeli trojky. První dvojka byla naše – Aleš s Ríšou celkem bez problémů získali bod. Pak ale Kočička svými perfektními kraťasy zničil Pavla s Davidem a šlo se do trojek. Nově sestavená trojka z Brňáků – Ríša, Pavel a Aleš hrála skoro dokonale a vyhrála, David s dorostenci Kájou a Martinem byli příliš nervózní a soupeř opět vyrovnal. Naše třetí dvojka – Hron, Krátký prohrála vyhraný zápas, ale vzápětí Kája vybodoval v singlu Valentu po velkém boji. Brňáci proti Kočičkovi nezaváhali a překvapivě skvěle zahrála Sobíkova trojka. Vedeme 5:3, máme bod a Aleš s Ríšou udělají šestku… Neudělali i když v každém setu skoro do poloviny vedli. Na Aleše přišla krize a ani Ríša nepomohl – soupeř snížil na 5:4. Drama se však nekonalo. Budeme hrát na Neumanna, říkali si kluci z Hané, ale se zlou se potázali. Na co Pája sáhl tak ze všeho udělal body a když se přidal David s pumelicí jen chodili k plotu pro balony. Skvělá divácká kulisa a nejskvělejší Jára Aster – jeho pokřik „ máte to marný, marný,marný“ se nesl dlouho nad řekou. Maličko jsme to oslavili, rum pil skoro každý. Míra lehce nezvládl retardér a pak využíval celou šířku stezky i s přilehlými trávníky. O ostatních zatím žádné zprávy.

Dorostenci zápas v Prostějově nezvládli a prohráli 2:6.

Ze Semil aspoň bod. Tak znělo bojové heslo, ale bylo to marný, marný a marný. Nezvládli jsme dvojky a jediný světlý výkon předvedl Kája Hron v singlu, když svého soupeře vyklepl ve dvou setech. Jenže to nestačilo a ztráceli jsme i zápasy, ve kterých jsme ve třetím setu k vítězství potřebovali jediný bod.

fota budou doplněna později….

 

Nejmladší generace- Péťa Uhlíř. Milan Janáček, Martin Ptáček, Katka Pivničková, Honzík Bajer, Matěj Petr, Tomík Landa

Dorostenci slovili Holice na jejich půdě 6:0 a udržují průběžné druhé místo ve skupině „B“ I. ligy.

Vsetín přijel se všemi svými esy a trenérem R. Širokým a záhy vedl 5:0. Pak nastoupil do singlu Kája Hron proti Markovi Novosadovi a v prvním setu sice nehrál špatně, ale zkušený Novosad se prosadil. Do dalších setů Kája nasadil bojovný ksicht, přidal perfektní pole, pestrý útok a Novosad nestačil s dechem. Do dalšího zápasu nastoupila dorostenecká trojka ve složení Rajský, Hron, Krátký se střídajícím Tomášem Jánou a po výborném výkonu všech získala další bod. Nakonec jsme prohráli 2:6.

V nedělním prvoligovém zápase porazili naši kluci Dynamo Pankrác 6:3 a zajistili si postup do finálové skupiny I. dorostenecké ligy.

Do Modřic jsme odjeli bez Aleše Vrabce, ale soupeř byl oslaben více – nehrál Patrik Iláš ani Bubo Neumann. Přesto jsme důležité body neuhráli, vůbec se nedařilo mladým a výsledkem je porážka 3:6.

Dorostenci hráli v Čelákovicích, kde v bouřlivém prostředí a po trapném výkonu rozhodčích zvítězili 6:2.

Že přivezeme dva body z Bedřichova, tomu věřil jen málokdo, ale situace se pro nás vyvíjela příznivě, hned od příjezdu. Na hřišti byl sice Had a oba bratři Loefleři, ale chyběl mladý Jára Poul. A když Karel Loefler přiznal, že je nemocný a na antibiotikách byl svět skoro růžový. Naše dvojky nezaváhaly. Soupeř snížil ve trojce proti dorostencům, ale Brňáci opět zvýšili naše vedení. Třetí dvojku nám rozstřílel Ríša Loefler, ale Kája Hron v singlu nezaváhal a vyhrál ho přesvědčivě. Brňáci přidali pátý bod a už nám nevadilo, že dorostenecká trojka opět prohrála, protože na řadě byl Ríša s Alešem. Nezaváhali a utkání skončilo naším vítězstvím 6:3. Že by záchrana?

V domácích zápasech proti našim konkurentům z konce tabulky – Třebíči a Plazům – předvedli naši hráči zodpovědný výkon a v obou zápasech přesvědčivě zvítězili 6:3 a 6:1. Nejlepším hráčem byl beze sporu Pavel Neumann, ostatní střídali velmi dobré okamžiky s těmi méně dobrými. Jediným záporným bodem bylo, že Sobík se nechal napálit Márou Kuchaříkem do frňáku a chvilku nevěděl, kde je a proč tam je. Plazy zase přijely pozdě a první zápas jim byl zkontumován. V posledním kole před prázdninovou přestávkou Třebíč nedojela do Bedřichova a toto utkání skončilo kontumací pro Bedřichov. Jsme tedy zachráněni a jestli se podaří dobrý výkon a nějaký bod z Kroměříže a doma porazit Semily je možné dosáhnout i na čtvrté místo. Vyjasnilo se nám nebe.

Parádní akrobatický kousek předvedl Radek Landa. Valil po stezce, s přehledem v plné rychlosti zvládl Pohankův zpomalovací retardér, vřítil se do Brány borců … a zachytil se batohem za hák zámku. Parádně ho to vyhodilo ze sedla a přibouchlo na bránu. Parta pod pergolou se náramně pobavila. „Tý vole, to byla centrifuga“ – Radkův komentář k předvedenému výkonu.

Na MČR dorostu v Čelákovicích jsme zklamali a kluci nepředvedli to, co umí. Jak ve dvojkách tak i ve trojkách skončili v osmifinále a Kája s Martinem si přibouchli dveře do repre.

 V Trhových Svinech na MČR starších žáků jsme také nedosáhli na medaili, ale kluci se tam neztratili a ukázali, že by mohli v budoucnu udržet nohejbal ve Žďáře na dobré úrovni.

Abychom trošku oslavili 40. výročí organizovaného nohejbalu ve Žďáře nad Sázavou uspořádali jsme turnaj trojic o Žďárský pohár. Nultého ročníku se zúčastnilo 8 trojic a zpočátku nám nepřálo počasí. Nakonec se svatý Petr nechal přesvědčit a do večera bylo hotovo. Vyhrála trojice Drchlík a spol. (Jaroušek zvaný Alois Drchlík – velký učitel a jeho žáci Milan s Davidem), druzí byli Junioři – Kája, Martin a Lukáš a na třetím místě se umístila Sebranka  v čele s Jarkem Fronkem a Borisem. Turnaj se vydařil až na Ríšovo koleno. Pak už jsme jen slavili 50. narozeniny Velkého učitele. Klobásky a kuřátka v udírně neměly chybu, pivo a rum tekly několika proudy z čehož plyne, že někteří všichni byli v závěru napadrť. A opět se děly hrdinské kousky, neboť se nasedalo a padalo z kol. Milan skončil ve Fordu, Jirka ráno neměl hodinky ani čepici, ke krvavému zranění nedošlo.

Kája Hron, Lukáš Rosenberk a Martin Krátký se zúčastnili MČR dorostu v singlu . Kája po vítězství ve skupině, kde mimo jiné porazil Valentu z Prostějova 10:1 a 10:1, prohrál ve čtvrtfinále s Davidem Mirajem ve třech setech a obsadil konečné 5. – 8. místo. Doufali jsme v trochu lepší umístění.

Mladší žáci ve složení Hozík Bajer, Tomík Landa, Tomík Sobotka a Péťa Uhlíř bojovali na MČR dvojic a trojic v Modřicích a neztratili se. Velký úspěch získali v trojicích, kde se probojovali do finále a po boji podlehli pražským klukům z Kotlářky. Gratulace!!!

Áčko v předposledním kole II. ligy hrálo v Kroměříži proti oslabené Bajdě (Šlézar přestoupil zpět do Přerova) a získalo dva body za vítězství 6:3. Tímto výsledkem jsme se dostali na čtvrté místo v tabulce a máme velkou možnost je udržet v posledním domácím utkání proti Semilům.

Dorostenci zahájili finálovou skupinu I. ligy porážkou v Praze na Kotlářce 3:5 a zavinili si ji sami.

Po průjezdu Průhonic zezelenali a nedokázali prodat to, co mají natrénováno. Dle mínění trenéra to je na psychiatra.

 K poslednímu zápasu letošní druholigové sezóny přijely do Žďáru Semily a nám stačila remíza k tomu, abychom udrželi čtvrté místo. Jenomže v Semilech jsme prohráli a tak to musíme oplatit. Zápas začal skvěle, Alešovi Vrabcovi se nedařilo a po jednoznačně vyhraném prvním setu úplně odešel, prohráváme 0:1. Sobík s Ňumysem zabrali a srovnali, pak vyhráli i obě naše trojky, což hlavně u mládežníků překvapilo a vedeme 3:1. Kája s Martinem ve třetí dvojce výkon nezopakovali, ale Kája v singlu je už téměř bezchybný. Vedeme 4:2 a čekáme rychlý konec. První trojka to potvrdila, ale druhá prohrála. Semily jsou houževnatý soupeř, podáš jim prstík a je zle. Aleš skutečně neměl den a je to 5:4. Naštěstí jsme měli Sobíka s Pavlem, kteří suverénně uhráli první set, ve druhém nechali soupeře, aby se trošku cukal a zakončili tak, že si kluci semilský kopli sami míč do autu. Následovaly oslavy – Vlasta dvě třicítky a Jiřík jednu. Pivo, rum, zelená, tulamorka a kdoví co ještě, klobásy v udírně, hrdinské skutky na scéně. A padalo se, některým celkově odešly nožky. Ríša vypadl po hlavě z klubovny, ale držel se paraplete.

Závěrečná bilance: 200 půllitrů piva značky Regent, 5 litrů rumu, 1,5 litru whisky značky Tullamore, 1 litr peprmintového likéru, zkrátka zelené

Ríša nemá mobil, Vlasta brejle …..Míra je v pondělí našel, ale někdo si na ně šlápl.

V neděli naši hrdinové umyli klubovnu a trávník, protože v poledne se hrála odveta našeho dorostu s Kotlářkou.

Moc se nedařilo, soupeř byl lepší, jen Kája v singlu suverénně vyhrál. Kluci prohráli 2:5 a čeká je zápas o třetí místo s Dynamem České Budějovice.

V boji o třetí místo v dorostenecké lize se utkali naši kluci s Dynamem České Budějovice. Počasí stálo za houby a tak se hrálo v Hi-Tec aréně. Budějovičtí přijeli bez svých nejlepších hráčů Musila a Sadila a hrálo se podle našich not. Jenom trojka Rajský, Krátký a David Nejedlý vypadla z rytmu čímž dovolila soupeři snížit na 1:2, ale kluci nezpanikařili a dovedli další zápasy k vítěznému konci. Utkání završil Kája Hron perfektním výkonem ve druhém setu singlu kdy Vondráška doslova smetl z kurtu a nohejbal mu pěkně znechutil, 10:1.

Sestava: 

Dvojky:                                                                       Trojky:

Karel Hron, Lukáš Rosenberk                    Zdeněk Rajský, Martin Krátký, David Nejedlý

Zdeněk Rajský, Martin Krátký                   Karel Hron, Lukáš Rosenberk, Lukáš Nejedlý

David Nejedlý, Adam Zuský

Singl: Karel Hron                                        Trenéři: Jan Ptáček, Petr Jelínek

Po závěrečném hvizdu následovaly divácké ovace a předání diplomů a medailí, které provedl sekretář ČNS pan Vlasta Pabián.

Kluci děkujem, kluci děkujem!!!!!!!

Honza slíbil soudek! 

Další úspěch mladších žáků v Grand prix Modřice 2008 – Martin Ptáček skončil po serii čtyř turnajů 1. – 2., Jan Bajer 3. – 4.

Pro muže skončila sezóna na turnaji ve Slavonicích kam odjeli veteráni Jarda Kletečka, Milan Pivnička a Radek Landa. V celém turnaji ztratili pouhé dva sety a s přehledem vyhráli, ale s Jindřichovým Hradcem a ligovými juniory Dynama České Budějovice to byl boj. Milan byl vyhlášen nejlepším smečařem a pro poháry musíme vybudovat nové police v klubovně. To se to jednomu hraje, když vzadu,  na druhé straně hřiště stáli hydranti, co si mysleli, že už se budó fotit!!!!

Z Memoriálu Standy Maličkého v singlu v Lounech si udělali naši dorostenci oddílový přebor. Tři postoupili do semifinále, když se v základní skupině nedařilo pouze Martinovi Krátkému a ve finále porazil Kája Hron Lukiho Rosenberka. O třetí místo pak bojoval Tomáš „Hary“Jána s Mirajem, ale prohrál.

Mladší žáci hráli poslední turnaj v Modřicích a skončili druzí.

Na největší úspěch žďárského nohejbalu jsme si počkali až do 9. listopadu 2008, kdy se konalo juniorské mistrovství světa. Karel Hron si vybojoval místo v juniorské reprezentaci České republiky v singlu. Do Přerova už v sobotu vyrazila výprava ve složení Míra, Milan, David a Luďa vybavená čtyřmi trumpetkami, řehtačkami, vlajkou, národními dresy a meruňkovicí. Hned při vstupu do haly o sobě dali vědět, aby se Kája nebál a po slavnostním zahájení to rozjeli na plné pecky.Ve skupině Kája překonal nervozitu proti Francouzovi, když v prvním setu uhrál všechny body a vyhrál 11:9, smetl Turka i Maďara. V semifinále narazil na Slováka Petera Tibenského, kterého velmi chytrou hrou porazil ve třech setech. Ty chytrosti mu poradila žďárská výprava v hledišti na základě svých obrovských zkušeností. Ve finále Kája narazil na Rumuna Acse, který se jevil jako velký favorit.

Kája bojoval jako lev, v prvním setu však prohrál 10:12, druhý vyhrál 14:12, ale ve třetím se projevily větší fyzické předpoklady Rumuna, který dokázal dávat  pumelice i z prostoru za kurtem a Káju odtlačil od sítě. Přesto je stříbrná medaile obrovským úspěchem a byli jsme na tribuně na Káju pyšní a šťastní, že se o Žďáru nad Sázavou ví. Obrovský podíl na tomto úspěchu má samozřejmě i Honza Ptáček, který Káju vychoval a jako asistent reprezentačního trenéra u toho byl.

Karle, děkujem!!!!   Honzo, děkujem!!!!!

Po triumfálním příjezdu do Žďáru jsme zorganizovali oddílovou oslavu Na divočině a Kájovi jsme předali menší dárek. Potom Míra domluvil přijetí u starosty města Mgr. Brychty a všechny upomínal, aby se dostavili včas. Jenže pak se projevila stařecká demence. Odešel z práce se slovy, že se jde někam najíst a pak valí ke starostovi. S pomocí Ludi si nachystal fotky z Přerova, foťák, aby zdokumentoval do kroniky toto setkání. Základní potřebu vykonal, najedl se, ale pak si vzpomněl, že má na poště doporučený dopis, z pošty šel domů a …Na schůzku se starostou si vzpomněl až za hoďku. Lepší už to nebude.

 

 

 

Karel Hron a jeho objevitel a trenér v jedné osobě Jan Ptáček

 

 

…a slavíme

 

 

Vícemistr světa – Kája Hron

2  0  0  9 

Do roku 2009 nastupujeme u mužů v nezměněné sestavě, žádné posily jsme nesehnali. Jednalo se s Radimem Havránkem, který pro zranění a osobní důvody  skončil v modřickém „béčku“, ale zatím si chce dát aspoň na rok klídek. Dorost se posílil o dva hráče z Dolních Louček a jednoho z Brna. V rámci zimní přípravy se dorostenci a žáci účastnili Českého poháru, kde vesměs končili na 5. – 8. místě.

První velkou akcí roku , kterou jsme pořádali, byl ČP dorostu v trojicích a starších žáků ve dvojicích. Turnaj se konal 1. 3. v nové hale v Novém Veselí a při zahájení předal předseda komise mládeže Michal Janeba našim dorostencům pohár za vítězství v ČP 2008. V každé kategorii nás reprezentovali tři sestavy. Nejlépe se dařilo dorostenecké trojici Hron, Rosenberk, Zuský, která postoupila ze základní skupiny z druhého místa za Karlovými Vary, ale v prvním kole play off narazila na Sokol  I. Prostějov „A“ a po setech 9:10, 9:10 nepostoupila do semifinále. Vítězem se stala trojka Liaporu K. Vary ve složení Medkové a Rada, která ve finále porazila NK Revúca, kterou reprezentovali juniorští mistři světa Kilík a Kozlík. Turnaj měl velmi dobrou úroveň, i na české straně hrála celá juniorská reprezentace – Jakub Medek, Dan Putík, Ondra Pachman. Jan Vondrášek, Jakub Klaudy, Vlasta Dočekal, Karel Hron a Lukáš Rosenberk. V kategorii starších žáků zvítězila Kotlářka před Č. Budějovicemi a Horažďovicemi. Nejlepšími hráči byli vyhlášení Jakub Medek a Dan Fík.

Na kurtech bude přejelínkováno, protože Petrovi a Soně se narodil  5. 3. 2009 další, už třetí kluk. Jmenuje se Jakoubek a vážil 3,5 kila. Měla to být holčička, ale Petr holky neumí a zkušeným holkařům (Milan Pivnička) o pomoc neřekl.  Přejeme všem hodně zdraví a štěstí.

 Sestavy v roce 2009: 

Áčko Béčko Dorost Žáci starší Žáci mladší
Pivnička M. Musil L. Hron Karel Rousek J. Petr Martin
Fajmon R. Landa R. Jána Tom Brychta O. Petr Matěj
Neumann P. Filippi L. Nejedlý D. Košík D. Landa T.
Sobotka D. Jelínek P. Nejedlý L. Jelínek T. Bajer J.
Staněk J. Sládek F. Rajský Z.    
Vrabec A. Šustáček J. Rosenberk     
Hron K. Stejskal A. Zuský Adam