2001- 2005

2 0 0 1

Zahajovací turnaj roku „První smeč“ jsme museli o něco odložit pro havárii na hale. Kamarádi ze Zahrady Vysočina však vyvíjeli neustále diplomatickou aktivitu ve snaze opět zvýšit úroveň turnaje.  Turnaj se konal 10. 2. 2001 za účasti 24 trojic a účast potvrdily extraligové Karlovy Vary, Plzeň, Modřice, Čakovice, Solidarita a TJ DP Šacung, prvoligové trojky Českého Brodu, České Skalice, Bedřichova, druholigový Tábor a Pankrác, z OP Bělá, Bystřice n/P., Dolní Loučky a tři trojky domácích. Punc mezinárodního turnaje dodali účastníci slovenské extraligy Hlohovec a Žiar n/H. V domácím dresu si zahrál i Petr Bubniak. Úroveň byla skvělá, diváky nabitá hala byla spokojená s předváděnými výkony a ani domácí se v těžké konkurenci neztratili. Vítězství nakonec získali hráči Plzně před Táborem, Šacungem „A“ a Karlovými Vary „B“. Závěrečného vyhodnocení ve žďárských restauračkách se zúčastnil i Petr Bubniak, se kterým jsme si povídali o zážitcích z MS. Jarda Fronk řádil jako vypuštěný Kraken a nakonec musel být v Krušárně umrtven fernetem. Usnul a byl klid. 

Přátelský zápas jsme sehráli s budoucím účastníkem Oblastního přeboru – spojenými celky Bystřice a Dolních Louček. Bez problémů jsme zvítězili 10 : 0 a soupeři ukázali, že v oblasti to nebude jednoduché. 

Na turnaj do Dolních Louček byly vyslány dvě trojky a to Němec, Staněk a Pivnička, Fronk, Dlabka a Sobotka. Zatímco první trojka prohrála až ve finále s extraligovými Modřicemi ve složení Bubniak, Kalas, Brázda, druhá trojka prohrála s D. Loučkami a obsadila až 4. místo. Projevila se nesehranost.

Letošní ročník II. ligy byl rozlosován a v naší skupině se utkáme s Dynamem České Budějovice, NK Lužnice Tábor, TJ Cep, Trafop Čelakovice, NK Vyškov, Sokol Stařeč a NK Velké Petrovice. Začínáme na domácím kurtu 24. 3. 2001 s Českými Budějovicemi. 

Dlouho očekávaný den D nastal. Trenér týmu Jarda Kletečka a nově zvolený kapitán Fanda Hartman oznámili sestavu: 

dvojky: Pivnička               – Sobotka  
  Hartman               – Staněk  
  Fronk                    – Dlabka  
trojky: Kletečka                –  Pivnička          – Sobotka
  Hartman                – Horvath           – Staněk
singl: Fronk    
střídající: Mach,Pohanka,Němec,Jeřábek    
           

Utkání bylo zahájeno a někteří naši hráči jakoby hráli nohejbal poprvé. Nervozita rozklepala Davidovi pastelky. Naštěstí to ze sebe dostal a důležitý první bod spolu s Milanem získali. Dobrý začátek se odrazil na psychice  a Fanda s Jirkou  získali druhý bod i když po vlastních chybách až ve třetím setu. Pak zaváhala naše první trojka. V prvním setu nenašla recept na soupeřova smečaře – výborného leváka. V druhém setu si Milan dal pozor a suverénně ho blokoval. Bohužel soupeř ve třetím setu změnil taktiku prohodil smečaře a my nestačili zareagovat. Zdálo se, že po získaném bodu je soupeř na koni, ale naše druhá trojka zabojovala a třetí bod byl náš. Jarek „ Colina „ Fronk s Romanem zase nadělali spoustu chyb, ale s problémy přece jen soupeře ve třech setech přehráli. V singlu Jarek neměl soupeře a v posledním zápase naše první trojka nedala soupeři šanci ke zvratu. Dynamo České Budějovice jsme porazili 6 : 1.

Ve druhém kole jsme jeli do Tábora. Soupeř nás nechal pěkně u kurtů vydusit a na poslední chvíli nás přivedl do haly, kde byla pro nás poněkud nezvyklá podlaha. Než jsme se stačili přizpůsobit soupeř vedl  4 : 1. Jediný bod získal Milan s Davidem, zbytek byl tragický. Pak Jarek celkem suverénně vyhrál singl, ale následující trojku jsme opět prohráli a soupeř byl na koni. Radoval se předčasně, další trojku jsme vyhráli, pak zabojoval Hary s Jirkou a za stavu 5 : 4  také ztratil nervy. V poslední dvojce Milan s Davidem suverénně získali první set a zdálo se, že remízu uhrajeme . V dalších dvou setech se na nás podepsalo nepříjemně oslňující slunce a nervy. Výsledkem byla celkem zbytečná porážka 4 : 6. 

Ve třetím kole přijely do Žďáru Velké Petrovice, jeden z favoritů na postup do finálové čtyřky. Úvod soutěže je však nezastihl v dobré formě a potýkají se také s nedostatkem hráčů. Úvod zápasu nám vyšel a po velmi dobrých výkonech Milana s Davidem a opět perfektního Jarka Fronka v singlu jsme vedli už 5 : 1. Pak jsme ale zaváhali v obou trojkách a pomohli soupeři zvednout sebevědomí. Navíc David kopl Jardu Kletečku do oka. Naštěstí ve dvojce Milan s Davidem formu neztratili a přesvědčivě vyhráli. Zápas skončil naším překvapivým vítězstvím  6 : 3. 

Ve čtvrtém kole nás čekal jeden z velkých favoritů na postup do I. ligy NK-94 Vyškov. Počasí hrozné – vítr, sníh, zima a soupeř přemýšlel o tom, že budeme hrát venku. Nakonec zvítězil rozum a přesunuli jsme se do areálu VVŠPZ. Začátek vypadal na katastrofu – za hodinu a půl jsme prohrávali  0 : 4, kanára jsme měli na háku. Pak ale zabojovali Holubičáci, vyhráli svou dvojku a Jarek vzápětí v singlu porazil přesvědčivě Skřejpka. Roman pomohl naší druhé trojce porazit Kaděru, který ve třetím setu neunesl skutečnost, že za stavu 9 : 9 mu Míra Pohanka s Jirkou Staňkem vybrali čtyři tvrdé smeče a popáté zkusil kraťas, který dal do sítě. Čtvrtý bod přidali po boji naše opory Jarda, Milan a David, který zápolil s nemocí a buben soupeřových fanoušků přestal být slyšet. To už se delší čas ozývali příznivci naši vydatně podporovaní kamarády z Rousínova. V předposledním zápase Kaděra se Skřejpkem potvrdili své kvality a  naší druhé dvojce nedali šanci, ale to samé potvrdili Milan s Davidem a výsledek 5 : 5 je naším velikým úspěchem. Jeli jsme do Holubic a trošku to oslavili výborným Staropramenem.

Počasí se naštěstí nelepší, je zima a prší, musíme hrát v tělocvičně. Do Žďáru přijely Čelákovice, velmi těžký soupeř, se kterým jsme vloni uhráli jediný bod. Začátek utkání nám vyšel. Milan s Davidem uhráli přesvědčivě bod, ale pak Hary s Jirkou celkem zbytečně prohráli. Naše první trojka opět jasně zvítězila, ale druhá v úspěšném vyškovském složení tentokrát nezabrala. Pak prohráli Holubičáci a Jarek se v singlu po výborném prvním setu psychicky zlomil – prohráváme 2 : 4. První trojka snižuje, ale druhá ve staronovém složení opět prohrává a zdá se, že neuhrajeme ani remízu, protože čelákovická extraligová posila Aleš Kotál nastoupí v posledním zápase proti naší druhé dvojce. Naši kluci však dali do obou posledních zápasů srdíčko a Hary nakonec za stavu 9 : 9 zkusil kraťas patou, který vyšel. Remíza 5 : 5 a získaný bod je úspěchem. Výborně hráli Milan s Davidem a ve trojce s Jardou Kletečkou – 100% úspěšnost.

Zápas ve Starči se pro nás vyvíjel velmi dobře. Než se domácí rozkoukali prohrávali 1 : 5 a všechno nasvědčovalo tomu, že pojedeme brzo domů. Jediný bod ztratila naše druhá dvojka a díky Dušanově neuvážené hlavičce ztratila i bod druhý. Soupeř začal hrát vabank a navíc měl i štěstí. Z utkání se stalo drama – naše vedení se ztenčilo na 5 : 4. Pak ale svou sílu prokázali Milan s Davidem. V průběhu obou setů se dokázali vyhrabat ze srabu a utkání dotáhli k vítěznému konci. Dva body s cenou zlata.

Sportklub Cep je nováčkem ve II. lize, ale v dosavadním průběhu ještě neprohrál. Všichni nám podávají reference ve smyslu „dá se s nima hrát, nehrajou nic jiného než my nebo vy, chce to trochu štěstí“, ale nikdo je neporazil. Nepovedlo se to ani nám. Ztráta formy postihla Milana s Davidem, hrát nemohl Hary ani Dušan. Projevila se malá bojovnost a tak jediné body uhráli Jarek s Romanem ve třetí dvojce a Jarek v singlu, pěkný výkon předvedli Jirka a Radim. Prohráli jsme 2 : 6.

Bohužel, krize, která nás potkala v utkání s Cepem se protáhla až do Českých Budějovic. Milan s Davidem udělali ze čtyř možných pouze jeden bod. Dva body uhrál Hary s Dušanem a Jirkou. Čtvrtý bod přidali Jarek s Romanem. Jarek hloupě prohrál singl a výsledkem je zbytečná porážka 4 : 6. Soupeř bojoval, měl i trochu štěstí, ale my hráli naivní nohejbal. Vidina první čtyřky se pomalu začíná rozplývat. Naštěstí Tábor pouze remizoval doma se Starčí a v příštím kole jede k nám. Máme obrovskou šanci opět poskočit výš, ale musíme něco změnit.

Při treninku se rozpršelo a tak jsme šli to něco hledat do Fénixu. Debata byla bouřlivá a zjistili jsme, že náš trenér neabsolvoval trenérský kurz nadarmo. Po dvou hodinách a třech plzních řval jak tur a z hráčů udělal poslušné žáčky. Pak že kantoři nemají autoritu.

Soupeř z Tábora přijel pouze se šesti hráči v silně oslabené sestavě. Vzhledem k promněnlivému počasí chtěl hrát v tělocvičně vědom si své převahy v podání, ale víra našich hráčů, že v hale hrajeme líp udělala své a když se přidala i zvýšená bojovnost bylo o výsledku rozhodnuto poměrně brzy. Naše body uhrál Milan s Davidem ve dvojce a v obou trojkách s Jardou Kletečkou, Roman s Jarkem a Jarek v singlu, poslední bod přidal Hary s Jirkou a Radimem, který nastoupil v základu a hrál velmi dobře. SKP Žďár n/S. – VTJ Lužnice Tábor   6 : 2 a zase nám patří 4. místo v tabulce. 

Do Velkých Petrovic jsme vyrazili nejméně pro jeden bod, ale začátek utkání nám opět utekl. Horko těžko jsme sstav zápasu vyrovnávali a když ještě Jarek nečekaně prohrál singl, hrubě nám teklo do bot. Utkání jsme nakonec zremizovali 5 : 5, ale ….Vlasta Elbl nám alespoň udělal pěkný výlet do Hlavňova, ukázal nám nádherné totemy a pěknou hospodu. 

Získat bod s Vyškovem to by byl zázrak. Nekonal se. Soupeř hrál velmi dobře a my průměr. Výsledkem je porážka 2 : 6 a protože Tábor porazil Cep padáme na páté místo a sen o první čtyřce se začíná rozpadat.

Utkání se Starčí jsme si předehráli a konečně jsme zahráli dobře. Soupeř neměl šanci, v koncovkách setů, za stavu 9 : 9 jsme byli psychicky odolnější a když se Jarek v singlu po prvním prohraném setu nesesypal vyhráli jsme 6 : 1. 

Poslední dvě utkání základní skupiny jsme sehráli na hřištích soupeřů v Čelákovicích a v Cepu. Cíl těchto soupeřů je velmi ambiciozní a to postup do I. ligy. Nesehráli jsme špatné zápasy, přesto se dá říct, že jsme neměli šanci a obě utkání skončila naší prohrou 1 : 6. Vzhledem k tomu, že Tábor získal nečekaně body v Cepu skončil náš tým na 5. místě v základní skupině a zejména porážka v Českých Budějovicích hodně mrzela. V nástavbové části jsme první a před druhými V. Petrovicemi máme 7 bodů náskok. 

V soutěžní přestávce v letních měsících jsme se zúčastnili oblastních přeborů, kde naše dvojka i trojka skončily na 4. místě a na mistrovství ČR nepostoupily. Zúčastnili jsme se  několika turnajů v Jm oblasti, kde jsme se na bednu dostali. 

Míra Sommer oslavil 50 let a největší radost měl z dresu s nápisem „ president „.

 1.9. byla zahájena nadstavbová část a do Žďáru přijely České Budějovice. Z mikrobusu vystoupily pro nás neznámé tváře, soupeř proti základní skupině silně posílil. Před zápasem rozhodčí Kozák objevil v týmu soupeře černocha a v našem týmu se o nervozitu staral Milan, protože čekal, kdy mu zavolá žena, že jedou do porodnice. Utkání zahájily skvěle naše dvě dvojky a vedli jsme 2 : 0. Pak se přece jenom projevilo, že Milan hraje v holínkách, ale druhá dvojka otočila prohraný zápas a vedli jsme 3 : 1. Výborně hrál Hary, Jirka a podařilo se vystřídání, když za Radima nastoupil Roman a výborně zablokoval. Třetí dvojku jsme měli vyhrát, ale tři chyby v závěru třetího setu umožnily soupeři snížit na 3 : 2. V singlu Jarek zase po čase ukázal, že to umí. Po prohraném prvním setu se soustředil a předvedl kousky, že eso Českých Budějovic Křiváček jen zíralo. Naše vedení 4 : 2 bylo už příliš na nervy soupeřových hráčů, kteří museli vyhrát a s vítězstvím na beton počítali. Po sporném míči, který Míla Kozák ohlásil jako aut přešly protesty českobudějovických hráčů do hrubých urážek rozhodčího a hráč Chalupa si vysloužil červenou kartu a vyloučení do konce zápasu. České Budějovice pak na protest opustily kurt a zápas bude mít dohru u disciplinární komise.

Milanova nervozita byla zbytečná, protože Adélka se narodila až v pondělí. V úterý pršelo a místo tréninku jsme slavili.

Do Starče jsme jeli přesvědčení, že remíza je to nejhorší co by nás mohlo potkat. Bylo to ještě horší – porážka 1 : 6. Soupeř hrál velmi dobře, zejména Pavel Nestrojil a nám se moc nedařilo. 

Disciplinární komise zasedala 11. 9. a Míra Sommer s Mílou Kozákem byli pozváni na její jednání. Po výslechu hráčů Budějovic si připadali, že byli na úplně jiném utkání. Komise však rozhodla, že karta byla udělena oprávněně, hráč Chalupa dostal trest a o osudu utkání rozhodne STK. 

Po přestávce v soutěži, která byla vyplněna mistrovstvím ČR dvojic a trojic, přijelo do Žďáru mužstvo Velkých Petrovic. Soupeř přijel oslaben, ale vědom si důležitosti utkání, bojoval jako lev. Pozměnili jsme složení trojic. Milan hrál s Jirkou a Víťou a dá se říci, že se jim dařilo. Víťu pak po zranění vystřídal Jarda Kletečka. David hrál s Jarkem Fronkem a Romanem. Jeden bod získali, ale pak se nevyvarovali zbytečných chyb a to samé platí o dvojce Jarka s Romanem. Jarkovi se navíc vůbec nedařilo v singlu. Nakonec jsme vybojovali vítězství  6 : 3 a dá se říci, že II. liga se příští rok ve Žďáře hrát bude.

STK rozhodla a přiznala našemu týmu vítězství v zápase s Dynamem České Budějovice 6 : 2. To znamená, že máme 17 bodů a horší než pátí už nemůžeme být.

Předposlední utkání v soutěži jsme po dohodě se Sokolem Stařeč pojali jako přátelák a výsledkem bylo naše vítězství v poměru 7 : 3. Po zápase jsme poseděli ve Fénixu u pečených kolen a Prazdroje, hodnotili sezonu – silní jedinci a Lenka až do půl osmé.

O půlnoci dorazil Víťa Jeřábek z promoce, už je definitivně „inža“. 

2 0 0 2

Rok 2002 jsme zahájili účastí na III. Ročníku turnaje „První smeč“, který pořádáme společně se Zahradou Vysočina. Turnaj byl součástí soutěže o pohár ČNS a konkurence byla obrovská. Největším překvapením bylo družstvo juniorů Slovenska – hrálo skvěle. Do finále se probojovala reprezentační družstva A a B a nakonec zvítězilo „béčko“ ve složení Dvořák, Bláha a  Tirpák, nejlepším hráčem byl zvolen Karel Bláha. Naším největším úspěchem bylo vítězství trojky Kletečka, Sobotka a Pivnička nad extraligovou Plzní (loňským vítězem turnaje) a to nejen na hřišti. Václav Hána už ví, že potkat Milana a jít s ním na pivo není to nejlepší před zápasové soustředění. Po turnaji jsme poseděli a mistrovi světa Peťovi Bubniakovi se ze Žďáru moc nechtělo. 

Na soutěžní sezónu se připravujeme svědomitě a to nejen v halách. Díky osobním kontaktům se podařilo získat na hostování Ríšu Fajmona, Pavla Neumannna a Patrika Iláše z Útěchova. Po několika společných trénincích lze konstatovat, že budou posilou a navíc v Ríšovi jsme získali i leváka a Patrik má zkušenosti z extraligových Modřic. Hary chce pomalu končit s aktivním hraním , Dušan Horvath se vrhl na fotbal a squash, pro pracovní zaneprázdnění skončil Marcel Sobotka.

Ve skupině B II. ligy nás čeká Sokol Bedřichov, který sestoupil z I. ligy a týmy Prostějova a Žamberka, které postoupily z kvalifikace. Zbývajícími účastníky soutěže jsou Stařeč, Velké Petrovice, Čelákovice a Cep. Začínáme 17. 3. 2002 s Bedřichovem.  A také jsme změnili hospodu, protože ten Rebel se už nedá pít. V úterý chodíme po tréninku do Fenixu na „plzeň“ a v sobotu do Maxe k Honzovi Kletečkovi taky na „plzeň“.

Ještě před začátkem soutěže jsme domluvili přáteláček s Kamilem Průchou a jeho kamarády z Jihlavy. Přijeli v docela silné sestavě a celkem s přehledem jsme zvítězili, což nás před druholigovými boji naladilo velice pozitivně.

Zápas s Bedřichovem měl poněkud dramatickou předehru. Davida skolila chřipka a v zápětí i Milana, ale střevní. Měl strach,  aby pod ním nebyl koláč , když zvedne nohu nad sako a tak uvažoval, že si od malé vypůjčí na chvilku pampersku. Navíc těsně před zápasem volal Jarda Fronk, že Roman je nemocen a ani on se necítí. Utkání pro nás začalo tragicky. Po třiceti osmi minutách jsme prohrávali 0 : 3 a Jarda Poul chodil po hale jako páv. Až v zápase druhých trojek se podařilo vystřídat Davida Víťou Jeřábkem, což byl vynikající tah, který znamenal obrat . Třetí dvojku Jirka s Patrikem s přehledem vyhráli a Patrik bodem ze singlu utkání vyrovnal. Pak však naše první trojka prohrála vyhraný zápas a zase se nad námi začali stahovat mraky. Ve zbývajících utkáních hráči zabojovali a získali konečné vítězství v poměru 6 : 4. Hráli jsme v následující sestavě: 

první dvojka: Milan Pivnička, David Sobotka

druhá dvojka: Pavel Neumann, Richard Fajmon

třetí dvojka: Jirka Staněk, Patrik Iláš

první trojka: Milan Pivnička, Patrik Iláš, Jirka Staněk

druhá trojka: Richard Fajmon, Pavel Neumann, David Sobotka, střídal Víťa Jeřábek

singl: Patrik Iláš

na lavičce byl připraven Michal Čatloš. Před deseti fanoušky objektivně řídili utkání M. Maršoun a M. Kozák.  

Analýza utkání a příprava na Cep se konala u Maxe, vypadá to na I. ligu.

Další utkání se hrálo v hale v Třeboni a začátek nás zastihl opět nepřipravené, nervozitou silně zmožené. Až za stavu 0 : 2 jsme začali hrát nohejbal. Soupeř hrál velmi dobře v poli, ale v útoku se nám podařilo eliminovat jeho největší sílu „Zuba“. Opět se ukázala vyrovnanost týmu, kdy naše třetí dvojka a singl přehráli stejné řady soupeře a když se přidali i ostatní bylo vítězství 6 : 4 naše. Oslavy jsme zahájili v třeboňském pivovaru a pokračovali v motorestu „U rybníka“. Závěr u Maxe byl velkolepý, protože David vypil víc piva jak Milan. 

Další týden začal smolně. Jirka Staněk si na tréninku zlomil nohu, částečně jsme překopali sestavu a jeli do Žamberka. Soupeř z nás měl strach, ale i nás svazovala nervozita. První dvojka prohrála, když nestačila na M. Adamce, nejlepšího hráče soupeře. V dalším utkání se zranil Pavel Neumann a místo něj naskočil Patrik, vyrovnali jsme na 1 : 1. Ale byla to naše labutí píseň. Díru v sestavě se nepodařilo zacelit, soupeř hrál velmi dobře, nedařilo se ani Patrikovi v singlu. To všechno dohromady způsobilo naši porážku 1 : 6.

Do Prostějova jsme jeli s odhodláním vše napravit. Na lavičce seděl nejvěrnější fanoušek Vlasta Elbl a Patrikova žena Jitka. To znamenalo výborný vstup do utkání a rychlé vedení 3 : 0. Pak se zasekla druhá trojka Kletečka, Sobotka ,Jeřábek a rovněž Holubičáci svého slabého soupeře nepřehráli. Naději do žil vlil Patrik v singlu a výborný výkon druhé trojky proti nejlepším hráčům soupeře. David konečně nezkazil jediný balon a výborně hrál Víťa a Jarda, který svým výkonem uklidnil největšího prostějováka Boba. Zápas naší první trojky začal nečekaně, než se rozkoukali prohrávali 2 : 9. Pak začali bojovat, postupně trpělivě přidávat bodík k bodíku. Za stavu 6 : 9 mladí chlapci z Prostějova znervózněli. Osmý bod získal Ríša přímo z podání, devátý Patrik smečí a desátý si soupeř zkazil sám, ale jen proto, že Milan předvedl blok z říše kouzel. Největší prostějovák Bob znechuceně odešel z lavičky. V dalším setu si naši už nenechali vítězství vzít a celé utkání skončilo naším vítězstvím 6 : 2. Po porážce Starče v Žamberku nám zase patří průběžně druhé místo v tabulce.

Nadšený nohejbalista Luďa Musil vyléčil šrámy z hospodské rvačky a odešel na vojnu.

Tréninky jsou čím dál tvrdší. Nejenže si hráči mezi sebou navzájem rozflákají frňáky (Milan Davidovi dvakrát), ale David homerunem napálí klidně presidenta, klidně sedícího na lavičce, studujícího výsledky a rozjímajícího o taktice v příštích kolech , do kebule. Naštěstí si na čtení musel sundat brejle a pumelici chytil přímo mezi rohy. David dostal tisíc záporných bodů a i kdyby dělal cokoliv, do plusu se už letos asi těžko dostane.

Třináctého dubna přijel do Žďáru Sokol Velké Petrovice proti loňskému roku ve značně oslabené sestavě. Náš tým byl kompletní až na marody Jirku a Pavla Neumanna. Pozvali jsme i Haryho, ale omluvil se pro potíže s achilovkou. Začátek byl dobrý, obě dvojky s přehledem vyhrály. Pak začala dramatizovat situaci naše první trojka ve složení Milan, Ríša a Patrik. Tak jako v Prostějově dala soupeři náskok, tentokrát 6 bodů, aby ho v dalším průběhu spláchla. Za stavu  4 : 0 nastoupili Holubičáci a opět svou dvojku nedotáhli do zdárného konce. Patrik si trošku komplikoval singl, ale vyhrál a poslední bod přidala opět první trojka, která opět soupeři dávala v obou setech dost značný náskok. Výborně hrál Víťa s Davidem ve druhé trojce. Po vítězství 6 : 1 nám i nadále patří druhé místo v tabulce II. ligy.

Že nás v Čelákovicích nic dobrého nečeká se rychle potvrdilo. Poprvé jsme letos zblízka uviděli antuku a na ní místní Trafop v plné sestavě. Nehráli jsme zase tak špatně, řada zápasů byla na tři sety a stav 10 : 9 pravidlem, ale další pravidlo říkalo, že ten desátý balon většinou uhrají domácí. Výborně hrál Ríša Fajmon, nedařilo se příliš Milanovi s Davidem. Výsledkem byla porážka 2 : 6. Naše body uhráli tradičně Patrik Iláš v singlu a dvojka Patrik s Ríšou. Klesáme na čtvrté místo, Cep porazil překvapivě Žamberk.

Jarda Mach oslavil 26. 4. 2002 padesátku. Oslavy v hasičárně se za oddíl zúčastnili Míra Sommer, Jarda Kletečka, Milan Pivnička a Fanda Bukáček, který na zpáteční cestě vytvořil rekord v délce spaní v Maxu.

Po nevydařeném utkání v Čelákovicích proběhla analýza s rozhodnutím něco změnit a to hned v domácím utkání proti Starči a také byl i stanoven výsledek – vyhrajeme 6 : 3. Na první dvojku nastoupili Patrik s Ríšou, ale prohráli. David s Milanem si proti Pavlovi Nestrojilovi věří a vyrovnali. Naše první trojka nastoupila ve složení Patrik, Ríša a Víťa Jeřábek, ale znovu prohráli, když soupeři hrál výborně Janeba. Pavel Nestrojil Milana neporazí – naše druhá trojka ve staronovém složení Jarda Kletečka a Milan s Davidem po boji zvítězila. Vedení na naši stranu získala dvojka Hary s Víťou – oba hráli velmi dobře. Pak však Janeba porazil ve třech setech Patrika v singlu a opět vyrovnal. Čtvrtý bod získala zlepšeným výkonem první trojka, když Víťa skvěle prostřeloval Nestrojila. Milan s Jardou a Davidem nezaváhali a šestý bod Ríši s Patrikem byl krásnou sladkou třešničkou na dortu. Zápas skončil tak, jak jsme domluvili  6 : 3.

Smůla konce nebere. Na tréninku se zranil trenér Jarda Kletečka a do Jihlavy musel Míša Čatloš, naštěstí se uzdravil Jarek Fronk. V Bedřichově dul vítr o rychlosti několika km v hodině, což podstatně vyhovovalo domácím v čele s veteránem Jardou Poulem, který všechny své zápasy vyhrál. Ovšem kromě singla, ale stejně Patrika potrápil. Dobře zahrála naše třetí dvojka ve složení Hary s Jarkem Fronkem. Míša se trápil, nervy jsou nervy,musel být střídán ve trojce Jarkem a tak jsme získali velmi důležitý bod. V posledním zápase Ríša s Patrikem soupeře zcela jasně přehráli a utkání skončilo naším vítězstvím 6 : 4.

Čelákovice snad letos neporazíme. Zápas jsme si kvůli Ríšově plánované svatbě předehráli a na hřišti se objevil i Pavel Neuman , z Jihlavy přijel i Hary. Soupeř přijel v plné sestavě, ale zpočátku se zdálo, že bychom minimálně na remízu mohli mít. Po singlu, který Patrik vyhrál s přehledem byl stav  3 : 3. V dalších zápasech jsme do soupeře bušili a bušili, ale nebodovali. Naopak Trafop využil každé naše zaváhání a výsledkem byla naše další porážka v poměru 3 : 6. Cukroví, které přinesl Míra z oslav 50. narozenin své ženy trpkost porážky nezmírnilo. Zkusíme potrénovat a zdolat Cep, jinak nás první čtyřka mine.  

Oblastní přebor, který se konal v Brně – Útěchově v kategorii trojic vyhrála naše trojka ve složení Kamil Průcha, Pepík Hochmann a Honza Hošek. Ve dvojicích naši hráči skončili třetí za Modřicemi a Vyškovem. 

Na trenink přijeli i kluci z Brna a zkusili jsme obměnit sestavu. Milan začal hrát s Pavlem, Ríša zůstal s Patrikem a David hrál s Víťou. Nejvíc se dařilo Davidovi s Víťou. Uvidíme. 

Na žďárskou pouť parádně vyšlo počasí a na Cep jsme nastoupili pořádně nažhavení. Než se rozkoukali prohrávali  0 : 4. Pak však David s Víťou nepotvrdili úspěchy z tréninku. Na štěstí Patrik v singlu zahrál svůj vysoký standard a vedli jsme 5 : 1. Vše nasvědčovalo rychlému vítězství ale v dalších třech zápasech se přestalo dařit, soupeř se dotáhl. Do poslední dvojky šel Milan s Pavlem proti Zubovi a to naštěstí není dvojkový hráč. Má sice ránu, a tu mu kluci vybrali a suverénně využívali jeho malou pohyblivost . Cepu nevyšlo ani jedno střídání a Pavel celý zápas nádherně ukončil. Z vítězství jsme se radovali u kamarádů na Zahradě Vysočina, kde jsme pili pivo a jedli grilované čuně. Přišel starosta, poručil nám panáky a ještě jsme ho pumpli o sponzorský příspěvek. Není na světě krásně? 

Sokol Žamberk přijel do Žďáru sebevědomě protože netušil, že naši hráči chtějí udělat Ríšovi radost jednak kvůli narozeninám a jednak kvůli jeho loučení se svobodou. Nástup do zápasu byl skvělý – obě dvojky jsme vyhráli. Pak se soupeř vzpamatoval a v trojkách vyrovnal. Jenže mezitím přijel Hary. Spolu s Davidem suverénně vyhráli třetí dvojku a čtvrtý bod přidal Patrik v singlu. Měl ze Žamberku co oplácet a navíc soupeř singla ještě v soutěži neprohrál. Patrik mu ukázal háček, kdy překopl i oplocení areálu, diváci byli ukojeni a soupeř jen zíral. První trojka nezačala dobře, ale pak Hary vystřídal Víťu a předváděl divy v útoku, ale zejména na bloku a pátý bod byl náš. V dalším zápase šel Milan s Pavlem a Davidem proti Mírovi Adamcovi. Počítali jsme, že tento bod neuhrajeme, ale Milan Adamcovi ukázal perfektní blok a celý zápas ukončil skvělým kraťasem. Výsledek 6 : 2 je přesvědčivý a znamená posun našeho týmu na první místo v tabulce. Pak jsme šli slavit, trošku jsme lumpačili, někteří si schrupli, ale největší výdrž má Ríša, oblíbenec místních taxikářů.

S Prostějovem to byla jednoznačná záležitost. Soupeř přijel bez jakýchkoli ambic a působil značně odevzdaně. O jediné vzrušení se postaral fotoreportér MF – Dnes. Naši zahráli průměr, jediný bod ztratil Milan s Pavlem a Davidem za stavu 3 : 0. V zápasech jsme prostřídali, po zranění to zkusil Jirka Staněk a opět nastoupil Míša Čatloš, který s Patrikem a Víťou uhrál bod. Zpestření programu se staral Ríša vítěznými tanečky kolem dresu.

Ve Velkých Petrovicích jsme měli vyhrát, ale nepovedlo se. Na tréninku se zranil Patrik, výron v kotníku, Jirka musel na svatbu a byli jsme moc rádi, že přijel Jarda Fronk. Začátek zápasu byl impozantní – vedli jsme 3 : 0, ale pak to začalo. Milanova trojka prohrála, Davidovi se nedařilo ani trochu a Jarda Kletečka měl ještě v ruce pádlo ze školního výletu. Pak Jarek Fronk s Víťou neuhráli třetí dvojku. V singlu byl Jarek po prvním setu na ručník, ale naštěstí obdivuhodnou bojovností utkání otočil. Následující trojky jsme prohráli, když se přestalo dařit i Víťovi.  Milan s Davidem prohráli i dvojku a naši čest zachraňovali Pavel s Ríšou. Remíza nám naštěstí stačí k postupu do první čtyřky.

Čtrnáctého června proběhlo slavnostní otevření nových kurtů na Bouchalkách. Hráli jsme nohejbal, pili pivo a opékali buřty. Navštívil nás i starosta a přislíbil přízeň i do budoucna. Návrat o půlnoci byl velkolepý, někteří se motali, někteří šli ještě na jedno do sauny a Milanovi ukradli mobil, Luďa si svůj našel. Voják se stará, voják má. 

Patnáctého proběhl Ríšův den s velkým „D“, protože řekl své ano Monice. My zkušení jsme mu radili jak to v budoucnu zařídit, aby nohejbal byl vždy na prvním místě a jsme přesvědčení, že to Ríša zvládne.

K poslednímu zápasu do Starče jsme jeli plni optimismu. V plné sestavě s Patrikem a Jirkou a přesvědčením, že soupeř už nebude hrát a porazí se sám. Narazili jsme tvrdě a protože se nikomu nedařilo chytli jsme vylágoš 6 : 0 a ještě se nám vychechtávali diváci. V základní části jsme skončili třetí, což byl výkonnostní cíl a nakonec odstup od ostatních je minimální, protože Čelákovice prohrály v Petrovicích.

Pořadí po základní části:

1.   Čelákovice     

2.   Žamberk    

3.   Žďár nad Sázavou              

4.   Cep

5.   Stařeč                 

6.   V. Petrovice        

7.   Bedřichov           

8.   Prostějov            

Přes léto jsme skoro nic nedělali, až v polovině srpna začal pořádný trénink. Do finálové skupiny jdeme oslabeni, protože se Patrik musel vrátit do Útěchova, Jarda Fronk s Romanem Dlabkou uvažují o ukončení činnosti v našem oddíle. Proti Žamberku jsme nastoupili v šesti lidech a možná bylo i na remízu nebýt fatální chyby rozhodčích. Výsledkem však byla porážka 3 : 6, ale utkání trvalo přes tři hodiny a soupeř to s námi neměl jednoduché.

 Další utkání jsme hráli v Čelákovicích a zase se ukázalo, že na ně neumíme. Prohráli jsme 1 : 6. Do Cepu jsme ani neodjeli, nemoc složila Jirku a Víťu, Pavel s Ríšou se nemohli uvolnit ze zaměstnání a já už to nevytrhnu. Soupeř s námi cítil a v zápisu se skvěje naše porážka 0 : 6. Do Žamberku jsme jeli už v plné sestavě a hráli jsme dobře. Soupeř má ale vyrovnanější kádr a proto zvítězil 6 : 3. Ukázalo se, že v týmu máme tvrdé chlapy. Milan blokoval nosem a ani necekl. S Čelákovicemi doma jsme hráli jen chvilku, protože pršelo a my nesehnali halu. Výsledek jsme museli napsat pro soupeře 6 : 1. Až v posledním utkání s Cepem jsme ochutnali slast vítězství 6 : 3. Přijel Patrik, zahrál si Míša Čatloš. Perfektní postřeh předvedl David, když dokázal schován pod sítí hlavičkovat a navíc vyhrál singl. Naše vítězství již na pořadí v II. lize nic nezměnilo, skončili jsme čtvrtí. Překvapivým vítězem a postupujícím do I. ligy se stal Žamberk, sestupují Bedřichov a Prostějov.

Večer v hotelu „H“ proběhlo hodnocení. Sezóna byla úspěšná, výkonnostní cíl byl splněn. Přesto lze konstatovat, že jsme měli i navíc nebýt zranění, nemocí a ukončení Patrikova hostování. Výkonnost týmu stála na Milanovi, Ríšovi, Pavlovi a Patrikovi i když ani oni se nevyhnuli výkyvům. Dobré zápasy se špatnými střídal David s Jirkou a Víťou, do týmu se postupně zapracovával Míša. V příštím roce snad tento kolektiv udržíme a pak všem ukážeme.

Do konce roku 2002 jsme lehce trénovali pod vedením Jardy Kletečky. Do tréninků se zapojili Leoš Filipi a Radek Landa, švihadla, lavičky a jednou Jarda vyzkoušel žabáky. Celý tým pak nemohl týden chodit. Získali jsme hodiny v nové sportovní hale v Hamrech a úterní tréninky  na V. ZŠ jsme přenechali dorostu, který trénuje pod vedením Davida a Jirky. Podařilo se vyřídit hostování Ríši, Pavla i Patrika a kluci se už objevili na našich trénincích.

David s Ríšou a Jirkou se zúčastnili 28. 12. 2002 turnaje v Třebíči – trojek a dvojek a lze konstatovat, že byli úspěšní. V trojkách skončili třetí a ve dvojkách druzí.

2 0 0 3

Naše „východní skupina“ II. ligy dozná několika změn. Z kvalifikací postoupily nohejbalové týmy Přerova a Bělé. Bedřichov se nakonec udržel, protože ze soutěží odstoupila Opava. Trafop Čelákovice byl přeřazen do skupiny „A“ a místo něj k nám byl přiřazen Tábor. Z NK Cep přestoupil „Zub“ do Dynama Č. Budějovice, což je velké oslabení a také Stařeč bude mít velké problémy neboť při automobilové nehodě se těžce zranil David Švaříček a s aktivní činností chce skončit Standa Mafek. Na treninku zkoušíme následující sestavy: 

Pivnička, Neumann, Iláš – Fajmon, Sobotka, Staněk 

na střídání jsou připraveni Jeřábek, Čatloš. Filipi, Landa a Kletečka

Dvojky zatím zkoušíme ve složení Pivnička – Staněk, Neumann – Iláš, Fajmon – Sobotka.

Všechny dvojky jsou velmi vyrovnané a o nasazení v zápase rozhodne trenér až na místě (hodí si korunou). A na singla máme Patrika, v záloze je stále se lepšící David.

Kamil Průcha nás pozval do Jihlavy na výborně obsazený turnaj trojic. Postavili jsme dvě ve složení Pivnička, Iláš, Staněk a Kletečka, Sobotka a Jeřábek. První trojka překvapila hned v prvním utkání jednoho z favoritů – Modřice, které hrály v reprezentačním složení Gulda, Kalas a Makara. Zvítězila dvakrát 10 : 9 a Jirka zahrál na Makaru eso z podání. V dalších zápasech porazila Milevsko , remizovala s Č. Brodem a prohrála se Slávií Praha. Postoupila do semifinále a ke své smůle narazila znovu na Modřice a Čakovice „A“ a už nedostala šanci.

Druhá trojka skončila po porážce ve skupině od Čakovic „A“ a třech remízách. Díru do světa jsme neudělali, ale viděli jsme v akci mistry světa a Evropy Vildu Ungermanna, Petra Bubniaka, Ríšu Makaru, Kopeckého, Suchého, Kalase, Fritze, Šimáčka a řadu dalších výborných hráčů.

Neštěstí nechodí po horách, ale …Letos jsme pomýšleli na mety nejvyšší a po treninku jsme občas pozvedli pivko do výše s výkřikem „ na ligu – na tu první“ a zase jsou tu zranění. Problémy se zády má Ríša a na treninku si utrhl meniskus Milan. Dnes už má za sebou dvě operace, v dubnu ho čeká operace křížových vazů a letošní sezona pro něj asi skončila. Je to ještě mladý kluk, snad se z toho brzo dostane a příští rok jim to zase ukážeme.

Bojujeme na všech frontách a na hostování jsme získali Martina Malingra z Modřic. Po posledních trenincích se sestava krystalizuje následovně:

Ríša Fajmon – David Sobotka, Patrik Iláš – Pavel Neumann, Jiří Staněk – Martin Malingr

Ríša Fajmon -Patrik Iláš – Jirka Staněk, Pavel Neumann – David Sobotka – Martin Malingr

singla bude hrát Paťa, ale David tvrdě trenuje, na střídání jsou připraveni Víťa Jeřábek a Míša Čatloš.

Soupeři asi zbrojí. Máme zaručené zprávy, že v Jihlavě se vrací do sestavy Had, Soelke a Pokorný, na druhou stranu bude mít problémy Stařeč, silný bude Přerov, oslabený Cep, kde skončil Zub a nic nevíme o Bělé a Petrovicích. První zápas nás čeká 12. dubna s Bedřichovem.

Pod vedením nehrajícího kapitána Milana Pivničky jsme vstoupili do druholigových bojů úspěšně. Bedřichov  po boji porážíme celkem přesvědčivě 6 : 1. Pověsti o posílení soupeře se nepotvrdily. Nejlepším hráčem v utkání byl Pavel Neumann, zdárně mu sekundoval Patrik Iláš. Jarda Poul opět přesvědčil o své nesnášenlivé povaze a po zásluze dostal od rozhodčích žlutou kartu. Utkání se jen chvilku účastnil Míra Sommer s Vlastou Elblem, neboť Míra vdával dceru a až v závěru se dostavil Míša Čatloš. Zblblý z maturitních písemek zapomněl na zápas a přišel na trenink.

Oslabená Stařeč nekladla odpor, prohrála 6 : 0 a nám chvilku trvalo (asi tři piva) než nás tohle vítězství začalo těšit.

Do Přerova jsme nejeli vyhrát, ale na bod jsme si mysleli. Až do stavu 3 : 3 se naše naděje potvrzovaly, ale pak nám odešli trojky a pro lehčí zranění i Pavel a bylo slovíno. Prohráváme 6 : 3.

Naším dalším soupeřem byly Velké Petrovice. Přijeli jsme tam nadržení a zatímco soupeř teprve chystal kurty my se rozkopávali na branku. Pak jsme vlítli do zápasu jako draci a Petrovice vyprovodili s kanárem 6 : 0.

Hned druhý den nás čekala Bělá, která dosud nezískala ani bod a my tam jeli s pocity mistrů světa, což potvrdily i výhry obou dvojek. Jenže trojky nám nezahrály a naštěstí se podařilo ve volné dvojce najít správnou sestavu Víťa – Martin, která přidala třetí bod. Čtvrtý získal suverenně Patrik v singlu a pak už jsme k vítězství 6 : 3 doklopýtali. Bělá hrála velmi dobře a platí nováčkovskou daň.

Cep je zatím třetí a pověsti o oslabení se jako obvykle nepotvrdily. Z auta vystoupil Zub i Hrubec a výsledkem byl velmi dobrý zápas, první v letošní sezoně na domácí antuce. Hart s Hrubcem vyhráli první dvojku, ale v druhé Zub potvrdil, že dvojky moc neumí. Jenže pak Hart vyhrál i trojku a Patrik s Ríšou a Jirkou slovili Zuba. Naše třetí dvojka ve složení Jirka – Víťa přesvědčivě vyhrála a čtvrtý bod jako obvykle získal Patrik, ale Hrubec hrál velmi dobře.

Vedení 4 : 2 bylo velmi nadějné, ale naše trojky potvrdily, že to letos zatím moc nejde a bylo srovnáno. Zuba ve dvojce jsme zase dostali, ale Hart s Hrubcem zápas vyrovnali , 5 : 5. Po zápase jseme poseděli u ohníčku, opékali špekáčky, popíjeli pivko a vedli řeči.

V neděli pršelo a tak jsme zápas s VTJ Tábor přesunuli do haly, soupeř přijel indisponován, někteří jeho hráči měli absťák a výsledkem byl už třetí kanár 6 : 0.

Po polovině základní části jsme na druhém místě a na vedoucí Přerov ztrácíme tři body. Tři body za námi je na třetí příčce Cep a čtvrtý Bedřichov. Naším nejlepším hráčem je Patrik Iláš, ostatní střídají velmi dobré výkony s průměrem. Posilou je Martin Malingr – motorová myš, který má výtečné pole v trojce. Zdá se, že i třetí dvojka ve složení Víťa Jeřábek – Jirka Staněk se chytá a měla by být naší jistotou v dalších kolech.

Druhou polovinu soutěže jsme zahájili v Bedřichově a naše tušení, že to nebude lehké se potvrdilo.David se opozdil už na srazu a nebyl na něj moc povzbudivý pohled. Než jsme se rozkoukali , prohrávali jsme 3 : 0 a na Sobíkovi bylo vidět, že je totálně mimo. Pak zabojovali Ríša, Patrik a Jirka, kterému se podařilo vygumovat Poula st. Naštěstí v průběhu tohoto utkání se rozpršelo a zápas bylo přeložen do haly, kde to naši úspěšně dokončili. Jirka a Víťa potvrdili formu a skvěle získali druhý bod. Třetí přidal jako obvykle Patrik i když ztratil první set v této sezoně a po další trojce jsme vedli 4 : 3. David pak trojku zase ztratil, ale Patrik s Pavlem vydřeli pátý bod ve dvojce proti Poulovcům. K poslednímu zápasu nastoupil David s Ríšou a v průběhu druhého setu se zdálo, že Sobík krizi překoná. Bohužel, ve třetím to byl vylágoš a soupeř zápas vyrovnal.

Odveta ve Starči měla být jednoduchou záležitostí a ač je výsledek 6 : 1 pro nás jednoznačný, zápas byl velmi vyrovnaný. Soupeř se zlomil až když Pavel Nestrojil zabalil singl. Jediný bod ztratila dvojka Staněk – Jeřábek se střídajícím Martinem Malingrem. Tentokrát se nedařilo Patrikovi, přesto své body uhrál. Trojka Fajmon, Iláš a Staněk prohrávala v rozhodujícím setu 8 : 3 a pak ještě 9 : 6, ale utkání dokázala dotáhnout k vítěznému konci. 

Na Přerov,  zdá se , nemáme. Na domácí půdě se odveta nepovedla a opět prohráváme 3 : 6. Nedaří se , v týmu to vře, je třeba udělat nějaké změny.

V dalších domácích utkáních porážíme odevzdané V. Petrovice 6 : 1. Sobík hraje s Paťou a Ríša s Pavlem. V trojkách k Ríšovi s Pavlem přišel Paťa a Martin „Meli“ Malingr hraje se Sobem a Jirkou, střídá Víťa. V neděli zápas s SK Bělá vypadal podobně, ale pak se to trošku zvrtlo a vyhráli jsme nakonec po boji 6 : 3.

Výlet do jižních Čech se vydařil. Do Cepu jsme jeli s obavami, ale soupeř postrádal Zuba a když prohrál první dvojku, úplně se složil a my ztratili pouze dva sety. Přespali jsme v Táboře a Milan si vzal na starost kontrolu životosprávy. Poctivě kontroloval až do půl osmé ráno a pak z únavy nemohl koučovat. Pitný režim však dodržoval a teď kvůli němu musíme do dopravních prostředků zabudovat pětibodové bezpečnostní pásy. Jinak ho na sedadle neudržíme.

S Táborem jsme vyhráli 6 : 3 a po základní části jsme na druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na Přerov. 

Léto je horké, ale ani to nepřerušilo treninky. Scházeli jsme se různě a někdy přijeli i kluci z Brna. Skvěle jsme si zahráli s Jitkou od Patrika a Danou od Matese. Leoš dokonce vymyslel sázku pro kavky z Gorda, že je s náhodně vybranou (Jitkou) ženou porazí. Na treninku se objevil Jarda Jašek a Milan objevil u Hada mezinárodního rozhodčího, kterého dosud v životě neviděl (pískal nám už několik zápasů v Prostějově a Přerově) a tak s námi Petr trenuje a zapojí se do práce s žáky. Objíždíme turnaje – Skřípák, Holubice, Brtnice a Patrik se zúčastní MČR v singlu.

Dušan Horvath nám oznámil, že ho Katka konečně dokopala k oltáři.

Jitčin koučing nemá chybu – Patrik získal na mistrovství republiky 3. místo za Bubniakem a Skřejpkem a to měl smůlu, že Bubna potkal už ve skupině. President nabídl Jitce, zda by nemohla své specielní metody koučingu aplikovat na celý tým, ale jednání ztroskotala na finanční otázce.

Nadstavbová část byla zahájena a v domácím utkání s Cepem jsme měli veliké problémy. Již při rozcvičování chytil pěknou pecku do hlavy Martin a pořádně začal viděl až po utkání. Zápas nakonec skončil naším vítězstvím 6 : 4, ale že jsme se nadřeli!!! Vůbec se nedaří trojkám.

V dalším utkání s Bedřichovem nás zase zlobili Poulovci, ale pak Paťa vyhrál singl a získali jsme i následující trojky. Soupeř se zlomil a do poslední dvojky už postavil náhradníky, vítězství 6 : 3. Ríša byl poněkud nervozní protože Monika už prošvihla nějaké termíny porodu, začal pochybovat, zda u toho byl, ale v průběhu následujícího týdne jsme dostali SMSku. Vše je v pořádku a jmenuje se Patrik. Zapsali jsme ho na soupisku žáků. Přerov posílil o Davida Perutku a i přes naši mohutnou snahu skončilo utkání tradičně – prohráli jsme 6 : 3. Do Cepu jsme jeli v bezstarostné náladě, protože už jsme nemohli být první a naše druhé místo také nemohlo být ohroženo. Na cepské návsi nikdo ještě nebyl, jen pár podnapilých myslivců táhlo z hospody domů a tak Míra Sommer začal kropit kurt. V pohodě jsme pak 6 : 3 vyhráli, protože soupeři chybí, zdá se , že trvale, Zub. Utkání s Bedřichovem jsme si v týdnu předehráli. Vítězství 6 : 1 bylo povinností, Ríša Loefler je totálně z formy, mladému Poulovi se nedařilo a starý Jára už na všechno nestačí. Poslední zápas s Přerovem byl pouze společenskou záležitostí a protože začalo pršet nedal se ani dohrát a tak jsme se dohodli na tradičním výsledku 6 : 3 pro Přerov. 

Sezona se celkem vydařila a hodnocení proběhlo po zápase u Hajčmanů. Dosáhli jsme nejlepšího umístění v dlouhodobých soutěžích od počátku existence klubu. Jednoznačně nejlepším hráčem byl Patrik Iláš, který singla v soutěži neprohrál a na MČR získal třetí místo. Ostatní střídali dobré okamžiky se slabšími. V příštím ročníku se snad dá dohromady i kapitán Milan Pivnička a v nové roli nahravače, protože koleno mu už nikdo nespraví, dotáhne mužstvo k výšinám I. ligy.

Pokračujeme v budování zázemí na kurtech. Konečně se všechny komponenty sešly, neboť od června víme, kde jsou buňky, od srpna  máme prosívku, od září panely a teď v říjnu konečně vyšla i doprava. Na kurtech teď stojí šest buněk – dvě šatny, sprcha, klubovna a nářaďovna. Základní práce, aby se jejich stav přes zimu nezhoršil jsme provedli. Na jaře budeme malovat venku i uvnitř, čistit , mýt, shánět nábytek. A určitě se pokusíme o elektrickou přípojku.

Milana zklamali doktoři. Místo toho, aby mu konečně udělali nové koleno, tak mu to jen zkoukli a řekli, že se s tím už nedá nic dělat. S novou vervou se vrhl do treninku a na roli nahravače zapomněl v okamžiku, kdy Sobíkovi málem vylomil nohu v kyčli. Začal trenovat i Míša Čatloš v Brně.

S přípravou na novou sezonu nám byla nabídnuta účast v kvalifikaci o I. ligu . Už. 3. 1. 2004 se utkáme s Dynamem Pankrác „B“ a zatím máme štěstí, neboť jsme určeni jako domácí. Na treninku jsme se sešli všichni a postavili jsme dvě čtveřice :Milan, Pavel, Ríša a Víťa – Patrik, Martin, Jirka a David.

Dvojky zůstanou v loňském složení: Patrik s Davidem, Ríša s Pavlem a třetí vytvoří Milan s Jirkou. V záloze máme Víťu, Martina a Míšu Čatloše.

Na přátelské utkání přijeli kluci z Jihlavy a to ve velice silné sestavě. Kamil Průcha tentokrát neponechal nic náhodě a vzal s sebou Karla a Ríšu Loeflerovi, Petra Voldřicha, Beryho a ještě jednoho mladíka – všechno extraligové hráče. Začátek nám nevyšel, ale v trojkách jsme vyrovnali a třetí dvojka byla naše. Místo singla se hrála další trojka a tu jsme po vyrovnaném boji prohráli. Pak už to bylo na střídačku. Utkání nakonec skončilo 6 : 4 pro Jihlavu.

2  0  0  4

Začali jsme úřadováním a vyřídili přestup Patrika, Pavla a Ríši z Útěchova do Žďáru. Teď už jsme všichni Žďáráci. Honza Hošek přestoupil do pražských Košíří, kde bude hrát oblast.

Další změnou jsou osvěžovny – ve středu chodíme do Centra a v sobotu vedeme řeči v Asijském bistru nad Samsonem a sem tam si dáme i nůdle.

Nabídku na postup do I. ligy jsme využili a porazili Dynamo Pankrác „B“  5 : 2. Soupeře jsme neznali a podle jejich loňských výsledků se dal předpokládat velmi vyrovnaný zápas. To se také potvrdilo i když výsledek se zdá jednoznačný, ale skoro všechny sety se hrály 10 : 9. V koncovce jsme však měli víc štěstí a možná i odvahy. Martin s Jirkou předvedli nádhernou akci, Patrik po jednoznačném prvním setu nám v druhém trošku zabrnkal na nervy, ale stejně vyhrál 10 : 9, Pavel Neumann dvakrát končil kraťasem a v posledním setu zápasu si ho vysekl i Milan a pak už jsme na něm všichni leželi. Utkání se odehrálo v duchu fair-play, oba soupeři si navzájem přiznávali míče a opravovali výroky rozhodčích, kteří však žádné vážné chyby neudělali a také přispěli k výborné atmosféře v hale.

Všichni naši hráči hráli velmi dobře, ale nade všemi čněl David Sobotka, který přesvědčil, že hala na IV. ZŠ mu sedí. Skvěle pracovala i lavička a fantastická divácká kulisa. Nakonec Ríša vytáhl z tašky šampaňské a nejvíc překvapila Jitka, která si připravila a oblékla tričko s nápisem „ fanynka I. ligy“. Ale my jsme se styděli si to přečíst, jen tak jsme pokukovali koutkem oka, abychom neurazili..

No a pak se šlo do Maxu na oběd a na oslavy. My starší, Míra a Vlasta jsme odešli asi v pět odpoledne a majitel Honza Kletečka pak hlásil, že se tam děly neuvěřitelné věci ještě ve 23,00. Milana, alias „Fištróna“,  ten závěrečný kraťas stál asi osm stovek.

Známe už své prvoligové soupeře – samé známé firmy: 

Pankrác „A“

Solidarita

Slavoj Česká Skalice

Sokol Žamberk

UASK Vyškov

Spartak STMEM Přerov

Daymoon Děčín

Začínáme 17. dubna a musíme tvrdě potrenovat, abychom v I. lize nehráli druhé housle.

Na treninku se objevil Dušan Horvath a všichni doufáme, že mu to vydrží a bude zase posilou jako před lety.

Česká Skalice se ještě před začátkem soutěže odhlásila a tak bude sestupovat jen jeden tým.

Do Žamberku jsme jeli s tajným přáním udělat alespoň bod. Paťa říkal, že to má promyšlené a vyhrajeme 6:3, ale bylo to velmi odvážné tvrzení. Cestou jsme kapánek bloudili, turisti, kterých jsme se ptali na správný směr nevěděli ani odkud jdou sami přesto jsme začali velmi dobře, stále jsme vedli a Žamberk vyrovnával. V singlu svedl velmi tuhý boj Patrik s Jakubem Mrákavou, nejlepším hráčem soupeře a těsně prohrál. Pak už jsme se nechytali, k Mrákavovi se přidal Adamec a nedali nám šanci. Prohráli jsme 3 : 6. Velmi dobře hrál David a Patrik.

Na 1. máje nás čekal Děčín, štreka daleká a tentokrát, na základě dosavadních výsledků jsme doufali v body dva. Daymoon začal dobře a Ríša s Pavle první dvojku nezvládli. Zápas byl úplně opačný než v Žamberku, soupeř vedl a vyrovnávali jsme my. Škoda třetí dvojky v podání Milana a Jirky, tu jsme měli vyhrát, ale jako na potvoru se nic nedařilo. Naštěstí Patrik se v singlu nenechal zaskočit smečovaným podáním Davida Tirpáka, předvedl skvělou mezihru a pak ukázal, že smečované podání umí také. Tři poslední Tirpák nevybral. Tirpák byl nejlepším hráčem Děčína. V ostatních zápasech , ve kterých nastoupil, vždy vyhrál. Závěr zápasu byl infarktový. Museli jsme poslední dvojku vyhrát a zachránit remízu. V prvním setu Ríša s Pavlem předvedli, že to bude snadná záležitost. Jenže soupeř prostřídal a druhý set získal pro sebe. Na Pavlovi bylo vidět, že ho únava pomalu zmáhá , ale třetí set začal skvěle, vedeme 6:3, 7:4 …

A najednou je to 9:9, máme nabito, ale Pavel dává prdlavku. Soupeř s přehledem dává balon nad sako, zavíráme oči, rána k tribuně a jedem domů s porážkou. Není to tak, kde se vzala tu se vzala Ríšova kebule, koupil smeč na ucho, Pavel mu nahrává na sako a Ríša nezadržitelně boduje .První prvoligový bod je na světě za remízu 5 : 5. Zlaté Ríšovo ouško bylo červené až do Mladé Boleslavi.

Státní svátek 8. 5. slavíme na hřišti v utkání s Přerovem, jedním z favoritů I. ligy. Úvodní dvojky skončily nerozhodně a začali jsme věřit v bod. Jenže ani jedna trojka navyšla a prohráli jsme i třetí dvojku. Za stavu 1:4 se nad námi stahovaly mraky těžké prohry a vypadalo to, že nepomůžou ani Jitka a spol, které nás přijely podpořit. Naštěstí je Paťa v singlu  takřka neporazitelný a ještě jsme zvedli hlavu. Třetí bod přidali David s Ríšou a Pavlem a Patrik s Davidem o čtvrtý bod tvrdě bojovali. Bohužel měli proti sobě Nadymáčka s Miklíkem, nejlepší hráče soupeře. Po třísetové bitvě nakonec získává šestý bod Přerov a utkání končí tradičně 3 : 6.

Na kurtech budujeme sprchy, WC, odpady a jímku, malujeme a připravuje elektrickou přípojku.

Mistrovství ČR UNITOP se konalo 11. 5. 2004 v Brně a my vyslali tři trojky – jednu veteránskou ve složení Jarda Kletečka, Franta Hartmann a Jeník Bukovský, jednu špičkovou prvoligovou  ve složení Milan Pivnička, David Sobotka a Jirka Staněk a jednu složenou z Ludánka Musila, Patrika Iláše a Ríši Fajmona. Jeník si stěžoval v průběhu turnaje na bolesti všeho, měl potíže s dechem a přesto veteráni zvítězili. Do finále hlavní kategorie se dostaly obě naše trojky a po velkém boji nakonec těsně zvítězila ta složená 2:1 po setech 10:8,8:10 a 10:9. Ludáánek místo, aby byl vděčen svému učiteli za všechno co ho naučil a co si s ním vytrpěl, neustále v El Gordu provokoval, urážel a hlásil se do sestavy minimálně do druhé dvojky. Měl štěstí, že tam nemaj půllitry s uchami, takhle dostal jen pár pohlavků.

Rozjel se okresní přebor družstev a naše „béčko“ ve složení Bukovský, Filipi, Landa a Musil porazilo NK Vlachovice 5:1. Družstvo žáků pod vedením Honzy Ptáčka, Jirky Horkého a Petra Osmana tvrdě trénuje . Kluci sehráli zápas v Litomyšli, kde těsně prohráli a hráli turnaj v Brně, kde získali třetí místo.

Tým tvoří Tomáš Jána, Jiří Horký, Karel Hron, Petr Jelínek, Tomáš Jelínek, Lukáš Nejedlý, David Nejedlý, Martin Ptáček a Tomáš Lučka.

TJ Pankrác měl být naším soupeřem v boji o udržení, ale čekal nás dost velký vylágoš.. Začali jsme ospale a než jsme si uvědomili, že se soupeř sám neporazí, prohrávali jsme 0:4. První bod získali Milan s Jirkou a na 2:4 snížil Patrik v singlu. Pankrác ale celkem v poklidu už výborně rozehrané utkání dotáhl do konce a zvítězil 6:3.  Rozbor zápasu byl uskutečněn u Hajčmanů a pro zápas ve Vyškově byly vymyšleny změny v sestavě. Proti Vyškovu nám asi nepomohou, ale aspoň se trochu sehrajeme.

Vyškov je jasným favoritem, ale potrápili jsme ho dost. Celé utkání trvalo čtyři hodiny a téměř všechny zápasy se hráli na tři sety a sety končily 10:8,10:9. Náš bod získala dvojka Ríša-David a když Patrik nestačil na výborně podávajícího Kaděru,skončilo utkání 6:1 pro Vyškov. Hráli jsme ve složení:

David Sobotka, Ríša Fajmon                          Staněk, Fajmon, Iláš

Patrik Iláš, Jirka Staněk                                  Sobotka, Neumann, Malinger

Milan Pivnička, Pavel Neumann

Solidaritu jsme měli porazit, ale než jsme se zase rozkoukali bylo to 0:2.

Vyhraný zápas nezvládl David a začátek utekl i Paťovi. Naše první trojka snížila, ale v dalším zápase nám soupeř opět utekl na 1:3. Třetí dvojka – Milan s Pavlem – zabrala , svůj bod opět celkem jistě získal i Patrik v singlu a když prorazila i trojka Patrik, Ríša a Jirka proti Máňovi s Voráčkem  rázem jsme vedli 4:3 a svět kolem začínal být růžový. Jenže Krokodýl se vyhecoval, nám výroky rozhodčích v náš prospěch moc nepomohly a když David asi po sté narval míč do Krokodýlova bloku bylo vyrovnáno.

David se nesrovnal ani v následující dvojce proti Aleši Kotálovi a tak cenný remízový bod získal Patrik s Jirkou, po Jirkově akrobatickém zákroku za stavu 9:9. Při návratu ze sprchování ssebou seknul Ríša na Jirkově kole, což Jirkovi dost vadilo.

A pak jsme vytáhli soudek z řeky, zapálili oheň a opékali buřty. Meli se projel po Vysočině, aby se uklidnil , vedli jsme řeči a Milan provedl kritický rozbor situace. Pak přišla na řadu slivovice a cestou na další štace i padání z kol, což Jirkovi nevadilo, protože Patrik sletěl ze svého.

U hada se tančilo na stole a spalo pod stolem a neví se, jestli nás vyhodili, protože jsme dělali bordel a nebo jsme šli sami, protože už zavírali.

A zase se padalo z kol a ani to Jirkovi nevadilo, protože sletěl ze svého (3x). Ráno někteří hledali tašky, někteří měli cizí tašky a Paťa se rozhodll, že do Brna na kole radši nepojede. Trošku mezeru má i Víťa. Poslední, co si pamatuje je, že stál u kola a bál se nasednout, aby nepřepadl na druhou stranu. Na zápas přišel s batohem od bláta, asi nasedl.Po úterním treninku máme jasno – dělali jsme bordel, ale můžeme k Hadovi. 

Soutěž se překulila do druhé poloviny a do Žďáru přijel Žamberk. V týdnu jsme moc nenatrenovali, protože pořád pršelo a v sobotu lilo také. Zápas jsme přesunuli do tělocvičny a začali skvěle. Po dvojkách vedeme 2:0 a máme hodně štěstí. Za stavu 9:9 ve třetím setu Jakub Mrákava zkazil podání. Po trojkách jsme dole, 2:2 a nic jsme na ně nevymysleli. Pavel s Milanem opět převážili výsledek na naši stranu a všichni jsme věřili Patrikovi, kterému se zdálo, že tentokrát Mrákavu porazí.

V prvním setu to tak vypadalo, ale v druhém Paťa málem dostal kanára (naštěstí Jakub zakopl) a tragedie pokračovala až do stavu 0:4 ve třetím setu. Pak Mrákava zkazil podání a Paťa chytil šanci za pačesy. Za mohutné podpory spoluhráčů a diváků zvrátil stav na 10:4. Jakub nebyl schopen přehodit míč přes sako a když se mu to povedlo tak to byl aut.

Takovéto infarktové zápasy přežijí jen silně odolní jedinci a na lavičce jsme byli všichni pěkně propocení.

Byl to klíčový okamžik, protože obě následující trojky jsme zase prohráli. Za stavu 4:4 šli Paťa s Jirkou na Mrákavu a vyhráli. A když se v posledním zápase vyhecovali David s Ríšou a porazili Míru Adamce, kterému už očividně odcházela fyzička, dosáhli jsme prvního, ale veledůležitého vítězství v I. lize, 6 : 4 , a odpoutali jsme se z konce tabulky.

Zápas byl velice vyrovnaný – na sety jsme vyhráli 14 : 13, a na míče 226 : 223.

Na Děčín jsme se poctivě připravovali, ale počasí treninku moc nepřálo a tak jsme doufali v jeho nepřízeň i v sobotu, protože tělárna nám vyhovuje. Ale v sobotu bylo hezky, někteří z nás si pozvali i rodinu, aby viděli jak Děčín spláchneme a předzápasová nálada byla bojovná jako dosud nikdy. Jenže hned v první dvojce Patrik s Jirkou podlehli Davidu Tirpákovi. Naštěstí David Sobotka s Ríšou Fajmonem vyrovnali a předvedli velmi dobrý výkon. Šlo se do trojek a ty nám zatím moc nešly, kluci však zabojovali a obě vyhráli. Mezitím se zatáhlo a když Pavel s Milanem vyhráli první set, bylo utkání pro déšť přerušeno a protože nepřestávalo pršet, přesunuli jsme se do haly. Kluci zápas dotáhli do vítězného konce a Patrik nastoupil proti Tirpákovi do singla. Moc se mu nedařilo , zejména nezvládal soupeřovo podání. Měl asi před maminkou trému, ale protože další trojky jsme opět vyhráli, skončil zápas naším vítězstvím 6 : 2. Dobře hráli naši útoční hráči Sobotka, Staněk, Fajmon a Pivnička, ale skvělý výkon předvedli Martin „Meli“ Malinger a Pavel Neumann – skvělé pole a Pavel se navíc nemýlil na útoku ve dvojce.

K poslednímu zápasu před letní přestávkou jsme jeli do Přerova. V týdnu jsme potrenovali a u Hada probrali naše možnosti – nálada je bojová, zisk bodu povinnost. V Přerově před zápasem Paťa navrhl sázku. Když vyhrajeme 6:2 nebo 6:3 jdeme všichni dohola. Míra s Pavlem nadšeně souhlasili, proti byl Milan, že jde v úterý na poradu ke generálnímu, no prostě se o svou kštici bál. Ale když všichni, tak všichni. Začátek byl impozantní a v prvním setu jsme dostali vylágoš od Dejmala s Miklíkem, ale následující dva David s Ríšou vyhráli a druhý bod hned přidali Paťa s Jirkou. V  trojkách se to hrálo na tři sety a všechny skončily 10:9, ale v závěru nám chybělo štěstí a soupeř srovnal na 2:2. Ve třetí dvojce Milan s Pavlem začali skvěle a pak rychle odešli.

Podařilo se jim vyrovnat na 1:1, ale třetí set začali špatně. Potom Milan geniálně vystřídal sebe a Meli přišel, viděl a zvítězil. Paťa sehrál další infarktový zápas v singlu, v závěru však měl pevnější nervy a vedli jsme 4:2. Milanova kštice se ježila, protože po trojkách to zase bylo 5:3 pro nás. Bohužel obě poslední dvojky jsme nezvládli a utkání skončilo 5:5. Bod je nádhera, ale dva by byly lepší a pořád jsme namočení v sestupovém pásmu. Ještě, že máme vlasy. Někteří.

Na kurtech proběhl finálový turnaj okresního přeboru družstev. Zvítězil Smrček před SKP „B“ když se v průběhu zápasu zranil Radek Landa a Víťa  Jeřábek. Křest ohněm si prodělal Tomáš Jána a Ludánek Musil prý na všechno sám nestačil. Po ukončení turnaje následovaly bujaré oslavy, kterých jsme se po návratu z Přerova aktivně zúčastnili. Skončilo to několika pády, odřeným obličejem Járy Macha a pouličním řevem Milana a Ríši na cestě od hospody k hospodě „my tu ligu stejně vyhrajem, stejně vyhrajem, stejně vyhrajem“.

V rámci letní přípravy jsme se zúčastnili několika turnajů. Na Skřípánu jsme skončili v semifinále (Staněk Iláš a Fajmon) a ve skupině (Sobotka, Jeřábek a Fronk) když jsme nestačili na extraligové Modřice a „Švagry“ – bratři Neumannové a Gulda. Ve Vlachovicích byl náborový turnaj, kde si každý nasazený hráč vylosoval spoluhráče z nižších soutěží. Zvítězily legendy Honza Bukovský, Fanda Bukáček a Petr Jelínek. V Holubicích hrála trojka Fajmon, Sobotka a Staněk, která skončila o skore na 5. místě když zvítězila trojka Iláš, Janeba a Krušný. Jirka s Víťou a Pavlem Brázdou byli na turnaji v Mokré.

Mistrovství republiky v singlu pro nás skončilo tragicky. Jitka Paťovi naordinovala speciální trénink. Nevíme jak se to stalo, ale možná, že Paťa měl z té speciality vyklepané pastelky. Hned v prvním setu si udělal něco s kolenem a musí na operaci. Pro zbytek sezony je vyřízen.

Výsledek: 1. Babka, 2. Skřejpek, 3. Bubniak

Na treninku se objevili kluci z Dalečína – Roman Vetešník a Míra Gloser. Snad jim zájem vydrží a stanou se platnými posilami. Bez Pati je nás jen sedm.

Na Pankrác jsme jeli s přáním udělat bod a zachránit I. ligu. Jel i Paťa s berličkami jenže Pankrác nám asi nesedí. Do dvojky s Jirkou nastoupi Meli a začali skvěle. Pak ale soupeř přišel na to, že cesta vede přes Meliho, který byl sice skvělý v poli, ale na síti neškodný. Ríša s Davidem sice vyrovnali jenže naše další výkony byly zklamáním. Nedařilo se zkušeným hráčům (asi byli přemotivovaní) a naopak překvapil Roman Vetešník, který nastoupil bez bázně a hany a hrál dobře. Výsledek 6 : 1 je jednoznačný i když jsme se v některých okamžicích cukali.

Tajenka kdo sestoupí z I. ligy je vyřešena a vyřešili ji kluci z Pankráce, kteří v předehrávaném utkání vyhráli na Solidaritě 6 : 3. Solida má 4 body a už v žádném případě nás nemůže dotáhnout. Utkání proti Vyškovi a na Solidě už můžeme hrát v klidu a dostanou příležitost Roman Vetešník s Mírou Gloserem. A protože David, Víťa a Jirka vyhráli na sponzorském turnaji pašíka budou oslavy zakončení sezony na patřičné úrovni.

 Vyškov přijel oslaben o dva hráče základní sestavy, přesto nám nedal šanci a prohráli jsme 1 : 6. Singl hrál tentokrát David a trošku Petra Skřejpka potrápil. V jednu chvíli Ríša dokonce nabízel, že zaplatí sud piva za Davidovo vítězství, ale nakonec do kapsy sáhnout nemusel. Při hodnocení u Hada jsme získali sponzora na závěrečnou seanci. Míra Šustr nabídl dva sudy dvanáctky Staropramen za tisícovku.

Na Solidaritu jsme jeli v klidu bez Pavla Neumanna a Martina Malingera a tak musel nastoupit Jarda Kletečka a Roman Vetešník. Singl hrál Jirka Staněk a vítězstvím srovnal stav na 3 : 3.

Pak jsme vyhráli obě trojky a zdálo se, že utkání vyhrajeme. Jenže se projevila Ríšova zapomnětlivost – nevzal si botasky, hrál ve vypůjčených a do posledních dvojek nastupoval s dokrvava odřenýma nohama. Nešlo to a poslední dvojku nevyhrál ani Jirka s Víťou takže utkání skončilo nerozhodně 5 : 5. Výsledky posledního kola nakonec stanovily pořadí v I. lize následovně: 

1. Vyškov

2. Žamberk

3. Přerov

4. Pankrác

5. HI – TEC SKP  Žďár nad Sázavou

6. Děčín

7. Solidarita

V neděli 19. 9. 2004 jsme uspořádali vůbec první žákovský turnaj díky obětavosti Honzy Ptáčka a rodičů našich nejmenších hráčů. My z „áčka“ jsme dělali rozhodčí a zametali kurty. Turnaj měl velmi pěknou úroveň a vítězství si odnesli kluci z Modřic „A“ před Jihlavou a Modřicemi „B“.

Naše trojky v pořadí áčko, béčko a céčko skončily na 4. , 5. a 6. místě. Naši žáčci byli mnohem mladší a na zkušenější soupeře nestačili. Přesto předvedli, že se něco o nohejbalu už naučili a když vydrží určitě jednou Modřice porazí. Naším nejlepším hráčem byl Kája Hron a David Nejedlý, ale i ostatní bojovali a byli vidět.

Po vyhodnocení turnaje vjel Míra Pohanka s kolem do řeky, naštěstí jeho jízda byla ostražitě sledována a byly uzavírány sázky, zda tu zatáčku vytočí nebo ne. Nevytočil a po vytažení z vody byl odvezen domů autem. Kolo, mobil a klíče byly uschovány v kabině  a večer byly vyzvednuty Martinou k dalšímu použití. Místo jeho dramatického pádu bylo nazváno Pohankův zpomalovací retardér a jako nebezpečné také označeno příslušnou tabulí.

Závěr sezony se uskutečnil 25. 9. 2004 u pečeného selete a pivka , které věnovala hospoda „U hada“. Akce se vydařila i po stránce počasí, pršet začalo až v noci. David s Jirkou a Víťou připravili vynikající pochoutku a skvělé byly i hostesky . Serii pádů začal Luďánek, který se vyválel hned u VIP stanu, pak Ríša vletěl po hlavě do řeky a nakonec Vlasta Elbl předvedl fantastickou kolíbku na pupíku. Jarda Mach založil ženský nohejbalový tým a jmenoval se hlavním koučem. Trenovat se budou hlavně bloky a velikost trenýrek určí kouč. Při odchodu Jarda nevytočil Pohankův zpomalovací retardér a domů přišel zválený jak maďarské tele.

Počasí nám přeje a tak začaly opět brigády na zvelebení areálu. Podařilo se nám udělat strop v klubovně a tak se nám to líbilo, že byla hned ten večer uspořádána první oddílová schůze (museli jsme totiž dopít sud co zbyl Jirkovi od narozenin). Zúčastnili se Míra, Vlasta, Jarda, Milan, David, Jirka a Luďa (od závěrečné nepije). Jirka moc nepracoval, byl přeslavený , a tak nám jenom točil pivo. Schůze se vydařila a Míra byl ráno v angličtině k nepotřebě.

Makáme dál na vodovodní přípojce a s pomocí vodaře Martina Košťála už máme vypouštěcí šachtu a trubky zavedené do sprch a kuchyňky. Tvrdě si zamakal Milan s Víťou a pěkně promrzli.

Naši nejmenší začínají vozit úspěchy z daleka . V listopadu se pod vedením Honzy Ptáčka zúčastnili žákovského turnaje v trojkách v Lounech. Starší v sestavě Tomáš Jána, Karel Hron, Jiří Horký a Petr Jelínek po dvou vítězstvích a třech porážkách nepostoupili ze skupiny, ale mladší ve složení Lukáš Nejedlý, David Nejedlý, Martin Ptáček, Tomáš Jelínek vybojovali velmi pěkné 3. místo a Martin Ptáček získal cenu pro nejmladšího hráče.

 

2  0  0  5

 Rok 2005 začal dobrou zprávou, že Patrik je v pořádku, posiluje, zatěžuje a koleno v žádné pozici nebolí. Dokonce mu poradili, že nemusí hrát s ortézou a tak se těšíme až se objeví na treninku. K přípravnému zápasu jsme si objednali toho nejtěžšího soupeře v České republice – Sokol Exmost Brno – Modřice, toho času mistra republiky. Soupeř nepřijel se všemi svými esy, chyběli Fanda Kalas, mistr světa a Radim Havránek (asi se nás báli), ale v hale se objevili reprezentanti Petr Gulda a Petr Bubniak doplnění Sitkem Janebou, Grycem a Krejskem. Zápas měl velmi dobrou úroveň a kanára jsme nedostali ani jednou. Dvojky jsme nevyhráli ani jednu, ale trojky hned tři. „Dobyli jsme Hi-Tec arénu“ zněla závěrečná slova Petra Bubniaka. Výborně hrál zejména Milan, skvěle blokoval (vším, co měl u sebe a jednu chvíli litoval, že to nenechal doma) i útočil. Naše sestava: 

Dvojky: Fajmon-Sobotka, Staněk-Jeřábek, Pivnička-Neumann

Trojky: Fajmon-Neumann-Staněk, Pivnička- Malinger-Sobotka

Rovněž závěrečné posezení se sokolíky z Modřic u ťingťonga se vydařilo.

Žáčci se zúčastnili turnaje až na dalekém Slovensku a ostudu rozhodně neudělali. Rozbíhá se krajský přebor Vysočiny, kde bude nastupovat naše „béčko“ pod vedením Jardy Macha. Do výboru KKČNS byl nominován Ing. František Bukáček.

Tak jsme asi přišli o Patrika. Psala Jitka, že ho docela určitě zabije, moc se omlouvá za snížení počtu hráčů a tím nastalé problémy, ale prý to nepůjde jinak. Škoda ho.

5. února jsme uspořádali utkání áčka s béčkem, kterému předcházelo velké hecování jako „nezapomeňte si přilby“, „tohle umí žáci líp“ apod. Přijeli i kluci z Brna a vzali sebou i Patrika, který zatím své budovatelské úsilí přežil.Objevil se i Míša Čatloš a slíbil, že se občas na treninku objeví. Ríša s Pavlem měli na nohou ještě lyžáky, přesto jsme prohráli jen jednu dvojku a jednu trojku. Ale stejně jen proto, že za béčko hrál Víťa a hrál velmi dobře. Jeden set v singlu uhrál i Luďa, ale museli se proti němu vystřídat David s Jirkou. Za áčko hráli Pivnička, Sobotka, Staněk, Kletečka, Neumann, Fajmon a nehrající kapitán Sommer, za béčko Mach, Švarc, Pohanka, Filipi, Landa, Horvath, Jeřábek, Čatloš , Musil a nehrající kapitán Ptáček. Po zápase jsme šli připravit halu na žákovský turnaj trojic, který připravil Honza Ptáček na neděli.

Účast byla vynikající – Modřice, Karlovy Vary, Prostějov, Planá, Hlavenec, Počerady, Vyškov, Jaroměřice, Trhové Sviny, České Budějovice a naši kluci. V kategorii starších se naši ve složení Tomáš Jána, Karel Hron a Jirka Horký probojovali do čtvrtfinále a tam po boji podlehli Plané. V této kategorii se vítězem stali kluci ze Sokola Modřice, kteří ve finále vynikající úrovně porazili Sokol Prostějov 2:1, po setech 10:9, 9:10, 10:9. Třetí skončila Planá.

V kategorii mladších žáků jsme postavili dvě družstva a tým ve složení David a Lukáš Nejedlý, Petr Jelínek skončilo na nádherném druhém místě, když je porazil jen vítěz Sokol Prostějov, druhý tým ve složení Tomáš Jelínek, Martin Ptáček, Pepa Košťál, Daniel Košík a Štěpán Krabec skončil pátý. Turnaj měl vynikající úroveň a atmosféru na čemž se shodli všichni zúčastnění a naši žáčci ukázali, že už se hodně naučili a příště mohou soupeřit s ostatními a bojovat o vítězství. Dík patří zejména Honzovi Ptáčkovi, Jelínkovým a Nejedlým, kteří se nejvíce zasloužili o zdárný průběh turnaje,Karlovi Uhlířovi, Mírovi Maršounovi a ostatním členům našeho oddílu, kteří působili v rolích rozhodčích, hlasatelů, občerstvovačů a organizátorů.

Jedinou vadou na kráse byla skutečnost, že Milan pak nemohl najít boty. Jak ukazuje snímek, možná spí, možná brečí, ale ty boty pod ním jsou jeho. Jak říká – trošičku jsem měl Windows, ale víc jak 20 jich určitě nebylo (zelená se nepočítá, ta je na techniku).

Na mimořádné radě starších bylo rozhodnuto o svolání členské schůze, na které by měl být zvolen nový výbor oddílu a dále pak bylo rozhodnuto o vedení jednotlivých družstev:

 „áčko“ : Milan Pivnička, Jaroslav Kletečka

„béčko“: Jaroslav Mach, Dušan Horvath

„céčko“: František Sládek, Jan Ptáček

žáci: Jan Ptáček, Soňa Jelínková

 V blízké budoucnosti je třeba vyřešit obsazení vedení dorostu.

 26. února se naše dvě trojky zúčastnily turnaje v Dolních Loučkách a dá se říct, že nepropadly. První ve složení Milan Pivnička, David Sobotka a Martin Malinger zvítězila, když ve finále porazila Sokol Exmost Modřice kde hráli Petr Bubniak, Michal Janeba a Pavel Brázda. Druhá trojka ve složení Ríša Fajmon, Jiří Staněk a Víťa Jeřábek skončila třetí, když v semifinále podlehla právě Modřicím. Jak říká Milan po třech pivech: „Máme fazónu, máme na extraligu“. Navíc Ríša vsadil bečku, když po čtyřech kolech budeme mít 6 bodů. Paťa potrénoval singla a vidí to velmi reálně.

Do zahájení další prvoligové sezony zbývá měsíc a na treninku se objevil i Patrik s ortézou a snahou zatrénovat si naplno. Na smeči to jde, ale pohyb po kurtu připomíná Peyraca z Angeliky. Všichni jsme mu fandili a povzbuzovali ho výkřiky jako: „dopředu se utíká a nekulhá“ a nebo radami Jirkovi při cvičném singlu „dej to lehce metr vedle něj a nemůžeš prohrát“. Patrik to bere s úsměvem a za měsíc se soupeři zase budou před ním třást.

Na výroční schůzi byl zvolen nový výbor oddílu ve složení:

Míra Sommer, vedoucí oddílu

Jan Ptáček, zástupce

Jiří Staněk, hospodář

Projednali jsme soupisky jednotlivých družstev, jejich cíle v roce 2005, rozpočet a kde sehnat prachy, výstavbu a brigády na Bouchalkách.

Žáci sehráli přáteláček v Modřicích, starší prohráli 2:8, ale mladší vyhráli 2:1, což kapitán prvoligového týmu zhodnotil takto: „už se Modřice před námi začínají třást“

„Áčko“ stíhá smůla. Sotva se trochu dává dohromady Patrik a lepší se trénink od tréninku, zranil se Jirka. Na konci tréninku ho Milan prošlápl, Jirka volal Milanovi, že si natrhl vazy v kotníku a nohu má na měsíc v zinkoklihu. Do prvního zápasu nám zbývá 14 dní. Jitka musí nasadit spešl trénink a rehabilitaci, aby se Patrik dostal do 100% formy (slíbila, že si klidně i strhá tělo), Milan se musí poohlédnout po případných posilách na hostování. Pankráci to přece zadarmo nedáme.

Další jobovka přišla odpoledne. Milan přišel na kurt, kde Míra s Vlastou brigádničili a hlásil, že volal Ríša a Paťa si obnovil zranění kolene v posilovně. Volal už Nestrojilovi, Kamilovi a nikdo už nemůže za nás nastoupit, co s tím. To už bylo na Míru moc a povídá “ Milane, není to Apríl?“

Byl. Naštěstí. Milan dostal přezdívku 1. duben.

 Tvrdě pracujeme na kurtech, vykopali jsme za pomoci rypadla JCB výkop pro vodu a elektrický kabel a vodoměrnou šachtu. Po čtrnácti dnech teče voda v kabinách a čekáme na elektroměr.

Nejhorší dřinu máme za sebou.

A je to tu, I. liga začíná. Kurty jsou ještě měkké a s Pankrácí hrajeme v tělocvičně. První dvojku David s Ríšou po tuhém boji vyhráli. Do druhé nastoupil Jirka s Víťou a nezačali špatně. Pak se však začal prosazovat Mikšovský a výsledkem bylo soupeřovo jasné vedení. Vystřídal Patrik Víťu za beznadějného stavu a Jirka zkusil svinsky zatočené podání na Brambora – jedno eso, druhé eso, Paťa zakončuje, vyrovnáváme, další eso. Vyhráli jsme i druhou dvojku. Ve trojkách nás Pankrác brzo dostal z euforie. Mikšovský nás rozbil neuvěřitelnou, neblokovatelnou ránou a když zachyboval v jasné pozici David bylo vymedováno. Také druhá trojka připadla soupeři. Ale co, dvojky nám dnes jdou a Milan s Pavlem i tu třetí vyhráli a čekáme bod ze singla. Nepovedlo se a další trojku Mikšovský opět vyhrál. Že by byl Pankrác pro nás prokletím? Ne, čtvrtá trojka je naše a obě další dvojky. Vítězíme 6 : 4. Podání a Paťa otočili zápas, Pankrác jde trénovat halfy.

S Přerovem jsme hráli venku a kurty měli stejné jako my. První dvojku jsme vyhráli (David s Ríšou) druhou (Jirka s Paťou) dost nešťastně prohráli. Trojky to byla dost tragedie, ale ve třetí dvojce se Milan s Pavlem proti Nadymáčkovi vytáhli a předpokládali jsme, že Paťa v singlu stav zápasu srovná. Bohužel se Paťa vlastníma chybama porazil. Pak nás dostali Jirka, Ríša a Pavel do euforie. V prvním setu semleli Nadymáčka 10:1 a ve druhém vedli 8:3, ale stihli prohrát 9:10. Ve třetím vedli 8:5 a Nadymáček z podání trefil Oldu Miklíka do zad. Ani vedení 9:5 nám nestačilo a opět prohráváme 9:10. Další trojku po boji prohráváme a celkem zápas končí 6:2 pro Přerov. Škoda, na remízu jsme asi měli.

Žamberk jsme měli porazit, ale nepovedlo se. Spoléháme na dvojky a hned tu první David s Ríšou proti Mírovi Adamcovi prohráli a neměli. Pak Patrik s Jirkou vyrovnali, ale hned další trojku jsme zase proti Adamcovi prohráli. Naštěstí další trojku a dvojku Milan – Pavel vyhráváme a na beton jsme počítali s bodem ze singlu. Zpočátku to tak vypadalo, ale nedopadlo. Patrik se dopustil zbytečných chyb a soupeř srovnal krok na 3:3. A protože jsme obě trojky prohráli byl Žamberk na  koni, ale naštěstí pro nás i Míra Adamec na konci svých sil. V obou závěrečných dvojkách konečně hrajeme na co máme a urvali jsme remízu 5:5. Výborně hrál Pavel Neumann, dobře Jirka Staněk, nedařilo Davidovi s Milanem a ani Martinovi s Patrikem. Místo oslav jsme si zapálili čarodějnický ohníček, opekli buřty, vypili pár lahváčů a vedli řeči co kdo měl udělat líp.

Žáci hráli v Prostějově proti místním a Modřicím. Po úmorném cestování a dlouhém čekání na první zápas po boji prohráli. Jediný bod uhrál David Nejedlý v singlu. „Béčko“ hrálo první zápas krajského přeboru v Rantířově proti Aubusu Jihlava a prohrálo 6:0. Jó když máš žluté dresy nemůže to dopadnout jinak než kanárem. A nebo trénovat.

Vloni extraligovou Lokomotivu České Budějovice jsme neohrozili. Než jsme se rozkoukali prohráváme 4:0. Hrubec s Kubicou byli velmi dobří, ale Buzka s Čerklem jsme měli dělat. Zase nedokážeme vyhrát třetí set. První bod udělali až Milan s Pavlem, druhý přidal po utrápeném výkonu v singlu Jirka Staněk a třetí přidali Jirka, Ríša a Pavel. Za stavu 3:4 nám trošku svitla naděje na bod, ale soupeř ji rychle uťal a proti první dvojce jsme neměli nárok. Výsledek 3:6.

Velmi dobře hrál Martin, Pavel, Ríša a Jirka ve trojce,dobře Milan, nedařilo se Patrikovi a hlavně Davidovi, který v týdnu bojoval s nemocí. Střídal Víťa a připraven byl i Dušan Horvath. Jediný úraz si přivodil Míra, který nervózně chodil po lavičkách až si šlápl do mezery a zřítil se k zemi.

Pobyt v Budějkách jsme si zpestřili návštěvou pivovaru a kroužkový Budvar nám docela chutnal.

Béčko hrálo v neděli proti Staré Říši a zvítězilo 6:1, jediný bod ztratila třetí dvojka. Sestava: Švarc, Horvath, Musil, Filipi, Landa, Pohanka, Mazel, Rajský, trenér Mach.

V předehraném zápasu naše béčko prohrálo v Bedřichově 2: 6.

Pouťový víkend byl vcelku úspěšný. Áčko hrálo v Modřicích a po zlepšeném výkonu uhrálo remízu 5:5. Ve velikém větru uspěly naše trojky a kdyby se povedlo Patrikovi porazit Sítka v singlu bylo vítězství naše. Patrik se velice zlepšil a ve třetím setu už vedl 9:5. Přesto zápas ztratil. Soupeř už vedl 4:2, podařilo se nám vyrovnat, ale Sítko byl v sobotu neporazitelný a svou dvojku vyhrál. Vyrovnali jsme s velikým štěstím, soupeř nám pomáhal zkaženými rozhodujícími míči a ne nepodstatný byl vliv Pavla Neumanna na svého mladšího bráchu Buba. Milanovi se tentokrát velmi vydařilo střídání.

Béčko vyhrálo v okresním přeboru nad Dalečínem 5:1 a céčko 6:0 nad Smrčkem.

V neděli hráli mladší a starší žáci žákovskou ligu proti Modřicím a Prostějovu a opět se přesvědčili, že proti těmto nohejbalovým baštám se už dá hrát. Starší uhráli proti Modřicím remízu 2:2, když velmi dobrý výkon podal Zdeněk Rajský v singlu, mladší prohráli 1:2 a bod uhrála dvojka Martin Ptáček a Tomáš Jelínek. Proti Prostějovu jsme všechno prohráli, ale po boji. Trenér Prostějova Beneš po zápase prohlásil : „ do Žďáru už se nejezdí pro snadné body, musíme bojovat do posledního míče“. Výborná vizitka pro naše naděje a  výsledkem je pozvánka na mistrovství republiky v singlu.

Když se borci z Vřesové rozcvičovali před zápasem, mysleli jsme si, co že to přijelo za kopyta. Vzápětí vedli 2 : 0 a to už jsme věděli, že to nebude moc velká sranda. V dalším průběhu zápasu jsme se trochu zvedli, snížili na 2 : 3 a Patrik šel na singl. Po prvním setu to vypadalo na srovnání stavu, ale pak se soupeř neuvěřitelně zvedl. Perfektní podání, jisté údery, žádné chyby a Vřesová vedla 4 : 2. Naše první trojka snížila, ale zranil se Milan. Naděje ještě pořád neumřela, ale naše druhá trojka situaci nezvládla a prohráváme 3 : 5. David s Ríšou své utkání vyhráli, ale Jirka s Patrikem už ne a výsledkem je prohra, která být neměla. Co je platné, že se utkání hrálo téměř 5 hodin, všechny zápasy na tři sety, když ty rozhodující jsme nezvládli.

Žáci hráli v Brně krajské přebory dvojic a trojic. Nejlépe se umístila trojka ve složení Hron, Jána a Rajský, která získala druhé místo, mladší ve složení Lukáš a David Nejedlí, Petr Jelínek skončili čtvrtí. Ve dvojkách jsme získali třetí (Jána, Rajský) a čtvrté místo ( L. a D. Nejedlý).

V okresním přeboru hrálo „béčko“ s Novým Městem na Moravě a Smrčkem B shodně 6:0, „céčko“ porazilo Dalečín 5:1 a prohrálo s Novým Veselím 1:5.

Do Děčína jsme jeli ve značně improvizované sestavě, protože Milana koleno do hry nepustilo a v týdnu se při squashi zranil i Pavel. Meli měl mezinárodní konferenci o telefonování a tak musel vypomáhat Jarda Kletečka. Děčín byl v plné síle s bratry Tirpáky a utkání skončilo 6 : 1 , když náš jediný bod uhrál Patrik v singlu proti Davidovi Tirpákovi.

Žáci v moravskoslezské lize uhráli remízu proti Prostějovu, když velmi dobře hrál Zdeněk Rajský.

Béčko v krajském přeboru prohrálo na domácím kurtu s Abusem Jihlava . Světlým okamžikem byl výkon Marcela Sobotky v dresu soupeře a jeho ochota nastoupit za nás proti Pankráci.

Pankrác byl v plné síle a my bez Jirky Staňka a Víti Jeřábka, kteří se účastnili svatby Víťovi sestry a Pavla Nováka coby svědek a bratr. Žádný zázrak jsme nečekali a ani se nekonal. Prohráli jsme 6:2, když naše body získal Patrik v singlu a trojka ve složení Ríša Fajmon, Martin Malinger a Patrik Iláš.

Přerov přijel bez Petra Nadymáčka, ale my neměli ani Davida Sobotku takže zase improvizace a než jsme se rozkoukali bylo to 3 : 0 pro soupeře, pak 4 : 1 a Patrik v singlu vykřesal naději. Už jenom 4 : 2. Obě naše trojky vítězí, pak i Ríša s Patrikem ve dvojce a vedeme 5 : 4. Ondra Miklík ale svou partii uhrál a my získali cenný bod za remízu 5 : 5.

Naše sestava:  

Fajmon, Iláš

Staněk, Jeřábek

Horvath, Malinger

Fajmon, Iláš, Malinger

Staněk, Jeřábek, Horvath

Víc nás nebylo. Výborně zahrál Ríša Fajmon, Dušan Horvath a i ostatní měli velmi dobré okamžiky a hlavně obrovskou snahu porvat se s nepřízní osudu.

Do Žamberka jedeme už skoro komplet, nebude hrát jen Milan, protože kolínko pořád bolí. Prostředí bouřlivé, soupeř je přesvědčen, že oba body zůstanou doma, ale naše plány jsou jiné. Hned první dvojku Ríša se Sobíkem vyhráli a Paťa s Jirkou i druhou. To se čekalo a vyšel i další předpoklad, že Míra Adamec vyhraje svou trojku. V dalším zápase se naše plány a plány soupeře rozešly a už se nesešly. Druhá trojka je naše a Víťa s Pavlem udělali Adamce i ve dvojce. Singl měl být náš, ale nebyl. Patrik tentokrát na svého soupeře nestačil. V další trojce Ríša, Patrik a Meli slovili Adamce a závěrečná trojka je opět naše. Velice cenné vítězství jsme jeli oslavit do Vlachovic, kde v Bistru čekal Honza Ptáček a rád plnil svůj slib „ když vyhrajete v Žamberku, všechno pití je zadarmo“.

Sestava:Fajmon, Sobotka

Iláš, Staněk

Neumann, Jeřábek

Fajmon, Iláš, Malinger

Neumann, Staněk, Sobotka

 Na střídání byl připraven D. Horvath.

 Konečně už máme zaveden elektrický proud, kuchyňka je vybavena i chladicí kostkou a v sobotu to všechno zaběhneme.

V sobotu 25. 6. byl na našich kurtech sehrán okresní přebor družstev – finále, za účasti našeho béčka a céčka a NK Nové Město na Moravě.

Výsledky:    1. Hi-Tec SKP Žďár nad Sázavou – Vlachovice „B“

                   2. NK Černá hora Nové Město na Moravě – zastávka

                   3. Hi-Tec SKP Žďár nad Sázavou – Vlachovice „C“

Celý den jsme zabíhali klubovnu a kuchyňku, kde se otáčely Soňa s Ivankou, výdejní okénko a terasu. Vše proběhlo úspěšně – Staropramen i klobásy se vydařily, rum byl na rychlost a zelená na techniku, pivo zejména na žízeň. Závěr obstarali Milan s Honzou, kteří vedli nekonečnou diskuzi o nohejbalu, pak zamčeli a ztratili klíče od klubovny. Míra strávil celé pondělí sháněním náhradních klíčů a vymýšlením tvrdých trestů. Milan zatím nabídl 8 piv za beztrestnost.

Vysmáté léto – Vlachovice open.

 

V polovině léta jsme zorganizovali (Honza Ptáček) turnaj dvojic. Počasí nebylo kdovíjaké, ale SKP se dostavil téměř v plné sestavě, chyběl jen Patrik, který hrál ve spřátelených Holubicích a byl druhý, Dušana s Melim vyřadilo zranění. Dvojice se losovaly a tak sestavy byly následující:

Fajmon – Horký

Neumann – Stejskal

Sobotka – Ptáček

Staněk – Musil

Aster – Jelínek

Jeřábek – Landa

Na tribuně zůstali Sommer, Pivnička a Elbl, vlachovický starosta a několik místních diváků, redaktorka a fotograf časopisu Policista.

Ti všichni viděli líté boje, neskutečné zákroky i ty z říše snů, těch ostatních s postupující únavou a vypitými pivy, slivovicí, kalvádosem, rumem a zelenou přibývalo.

Vítězství si odnesla dvojka Sobotka – Ptáček před Jeřábkem s Landou a to jen a jen proto, že pořadatel přece nemůže prohrát.

 

Milan jel v noci domů na kole, nerozbil si držku a vyžaduje přezdívku Lance Armstrong.

 

Přátelák s kluky z Útěchova se vydařil. Soupeř byl posílen o Sítka z Modřic, přesto neměl šanci. Závěr se konal u Hada a byl velkolepý – kořalka tekla proudem, Patrik se ztratil a když se našel tak dělal kapříka, Ríša spinkal, probudil se, uviděl Paťu a taky dělal kapříka a Milan se zachoval jako správný vedoucí a kapitán – uklidil hospodu, vypravil všechny domů, dal si jedno na cestu a šel.

Patrik se zúčastnil mistrovství ČR v singlu a skončil na 5. – 8. místě ve společnosti s Babkou, Tirpákem, když vyhrál J. Holub z Plzně. Nezranil se!

Okresní přebor dvojic vyhrál SKP „B“,David Sobotka a Jirka Staněk, když ve finále porazili SKP „A“ ve složení Milan Pivnička a Jarda Kletečka . Ale jen proto, že Vlasta z kuchyňky ukázal Milanovi plný půllitr, Milan ssebou flákl o zem a simuloval obnovené zranění kolena.

Žáčci se zúčastnili mistrovství ČR v Karlových Varech, ale nepostoupili ze základních skupin.

Turnaj v Novém Veselí jsme opět vyhráli tentokrát ve složení Patrik, Ríša a David, a kromě vyhraného prasete jsme získali i nového hráče,  Michala Popelku, který je z Hlinska, kde hraje krajský přebor a má zájem přestoupit k nám.

Před prvním podzimním zápasem s Č. Budějovicemi začínáme mít problémy – Milana to koleno opravdu bolí , Dušanovi zjistili, že je marod od narozenía navíc Jirka Staněk má zánět v achilovce.

6. srpna 2005 se oženil po dlouholeté známosti náš dlouholetý hráč, rozhodčí a motorkář Aleš Stejskal alias Sergej Ošatka.

Na Budějky dostal nominační pozvánku Máca Sobotka, ale nestačilo to. Chybělo nám trochu víc štěstí v trojkách, kde se nedařilo Ríšovi. Zápas skončil 2 : 6, když naše body získal Patrik v singlu a dvojka Pavel Neumann, Patrik Iláš. Hrdinské skutky jsme předvedli po zápase. 50 – ti litrový sud dvanáctky Staropramen nestačil jakož i zásoby rumu v lednici a muselo se k Hadovi.

Co se dělo tam ví kronikář jen z doslechu, ale v neděli hlásil majitel Míra Šustr, že by nechtěl vidět co by se dělo, kdybychom vyhráli.

Na Modřice jsme se soustředili, protože jen vítězství by nám mohlo zaručit účast v I. lize i v následující sezoně. Podle kvalifikovaných předpovědí by nám vedení 3 : 0 po prvních zápasech mělo zajistit vítězství a Sitko by nám neměl škodit. Jenže jsme 3 : 0 prohrávali, pak

4 : 1 a protože Patrik Sitka v singlu moc porazit neumí byla tragédie na háku. Jenže Paťa předvedl nádherný nohejbal a zvítězil těsně ve dvou setech. Ostatní se ale neprobudili a výsledná porážka 3 : 6 nás zřejmě odsoudila do II. ligy.

A je to! Ani ve Vřesové to nešlo. Ríša s Pavlem svou dvojku vyhráli, pak ještě zabodovala třetí dvojka ve složení Víťa a Máca Sobotka. Porážka 2 : 6 nás definitivně odsoudila do II. ligy  protože Děčín má ještě v posledním kole šanci v případě určité konstelae postoupit do extraligy, přijede k nám v tom nejsilnějším složení.

Babí léto – žákovský turnaj dvojic a trojic vyhrál Sokol Prostějov v čele s Jakubem Klaudym, druzí byli naši ve složení Hron, Rajský a třetí Modřice, v mladší kategorii zvítězil opět Prostějov, když naši byli výrazně oslabeni o nemocného Lukáše Nejedlého.

Děčín nic nepodcenil a tak jsme na našich kurtech přivítali mnohonásobného mistra světa Josefa Tirpáka. Naše problémy nabyly hororového rázu, po jedné hodině na kurtu byl kompletní Děčín, rozhodčí, Míra, Milan, Vlasta a přijel David. O půl druhé se objevil Ríša, pak přijeli kluci z Brna – Meli, Pavel a Patrik a ve tři čtvrtě na dvě zavolal Máca, že si vymknul kotník a nemůže hrát. Narychlo jsme sehnali Káju Hrona, aby nás alespoň bylo šest. Nehráli jsme špatně, zápas byl vyrovnaný, ale opět jsme nezvládali koncovky setů. Kája hrál dobře, v trojce nastoupil s Pavlem a Davidem, ve dvojce s Melim. Je vidět, že přemýšlí a některým jeho balonům tleskal i soupeř. Patrik v singlu neměl proti J. Tirpákovi nejmenší šanci – Pepík hrál skvěle. Děčín vyhrál 6:0 a protože Č. Budějovice prohrály doma se Žamberkem, vykopal Extraligu. My sestupujeme a doprovodí nás Žamberk.

Na mistrovství ČR mladších žáků v Prostějově nás reprezentovali D. a L. Nejedlí, P. a T. Jelínkovi, M. Ptáček a D. Košík. Výsledkem byla nejen dobrá hra všech jmenovaných, obrovská bojovnost a nasazení, ale i čtvrté místo v dvojkách a třetí místo v trojkách. Už stojíme na bedně!

 

Pořadí:

 

Dvojky:

 

1. Sokol Prostějov „A“

2. České Budějovice

3. Sokol Modřice

4. SKP Žďár n/S. „A“   L. a D. Nejedlí, P. Jelínek

 

SKP „B“ skončil v zákl. skupině

 

 

Trojky:

 

1. Sokol Prostějov „A“

2. Sokol Modřice

3. SKP Žďár n/S. „A“

4. Jiskra Aš

 

Naši mladší žáci z „béčka“, Tomáš Jelínek, Martin Ptáček a Danek Košík, kterým je 9 a 10 let se probojovali ze základní skupiny do čtvrtfinále, kde podlehli pozdějšímu vítězi a skončili tak na 5. – 8. místě z 20. účastníků.

Pochvalu a ocenění zaslouží nejen hráči, ale i trenéři Honza Ptáček, Karel Uhlíř , Petr Jelínek a obětavé funkcionářky – psycholožky Soňa Jelínková a Iva Nejedlá.

 

3. mistrovství ČR družstev starších žáků se díky iniciativě Honzy Ptáčka konalo 1. – 2. 10. ve Žďáře nad Sázavou. Náš oddíl reprezentovali Tomáš Jána, Karel Hron, Zdeněk Rajský,

David Nejedlý a Lukáš Nejedlý. Ve skvělé konkurenci Sokola I. Prostějov, Liaporu K. Vary, SKPP Planá, Sokola Modřice, Nk Praha – Řeporyje, Spartaku Hlinsko, NK Uhlířské Janovice a Jiskry Aš se neztratili a obsadili 6. místo. Zvítězil Prostějov před NK Řeporyje a SKPP Planá. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Jakub Klaudy z Prostějova, ale výborné výkony předvedli i další hráči – Radek Bušina, Dan Putík, Míra Drobil, Ondra Pachman.

Ocenění zaslouží i všichni pořadatelé.

 

Rovněž další žákovské turnaje se neobešly bez naší účasti. V Lounech získali mladší žáci třetí místo, když hráli ve složení David a Lukáš Nejedlí, Petr Jelínek, ti nejmladší ve složení Tomáš Jelínek, Danek Košík a Martin Ptáček se probojovali do čtvrtfinále. Martin byl vyhodnocen jako nejmladší hráč. Dalšího úspěchu dosáhli mladší žáci na turnaji v Modřicích.

„Áčko“ zahájilo tréninky na příští sezonu a zapojilo už i starší žáky Zdeňka Rajského, Karla Hrona a Tomáše Jánu. Objevil se i Ríša Fajmon s Kamilem Průchou. Čekáme na Míšu Popelku. Zatím nevíme, jak se rozhodne Meli a Ňumys – mají nabídky z Modřic.