2016

Tento rok začal celkem normálně, zdravotní problémy má pouze Luki Nejedlý, ale do začátku sezony je ještě poměrně daleko. V sestavě áčka se nic nemění, pouze Ondra Brychta se konečně posunul na stabilní místo v základní sestavě a je předpoklad, že si letos zahraje v áčku víc. Béčko si pod svoje křídla vzal Fanda Sládek a po doplnění staršími žáky budou hrát krajský přebor. Mládežnický oddíl má už 23 členů a rozhodli jsme se obsadit Pohár ČNS, s mladšími hrát krajský přebor jihomoravského kraje a se staršími krajský přebor Vysočiny.

Změnilo se vedení oddílu. Kluci konečně pochopili, že Míra Sommer je už starej a nemocnej a vyslyšeli jeho prosby o vystřídání. Novým presidentem byl jednomyslně zvolen Milan Pivnička, který oddílovou agendu už stejně táhl na svých bedrech.

První akcí byl Pohár ČNS ve Zbečníku, druhou pak Pohár ČNS v Semilech a třetí akce se konala u nás, ve Žďáře nad Sázavou. Významnějších úspěchů jsme nedosáhli, ale kluci aspoň viděli, jak hraje konkurence a co ještě musí zlepšovat.

Přihlásili jsme se do akce ČNS – Tréninková centra mládeže a Pepík Frai s Fandou Sládkem si doplnili vzdělání a získali licenci C. Fandu jsme přemluvili, aby si udělal i licenci B, která je pro fungování TCM potřebná. Je to ještě mladý kluk, to zvládne.

Ani jsme se nenadáli a I. liga zaklepala na dveře. V Hi-Tec aréně jsme 9. 4. přivítali tradičního soupeře Spartak Přerov. Sestava se dala zdravotně celkem dohromady, takže Luki i Martin Šoupal, kterému brklo koleno na tréninku před čtrnácti dny mohli nastoupit. Naše první dvojka ve složení Krátký, Červinka dostala v prvním setu nakládačku 1:10 a vypadalo to na ručník. Pak ale zabrali a utkání otočili i když ve třetím setu za devítek soupeř na útoku zkazil lehký míč. Druhá dvojka, Geba a David Nejedlý, musela také hrát tři sety a situace se opakovala, za devítek ve třetím setu jsme měli obrovskou kliku. Soupeř na útoku opět zkazil lehký míč. Trojky byly v naší režii a vedení 4 : 0 bylo velmi překvapivé. Třetí dvojku jsme po boji prohráli a rovněž i singla. Marťas hrál dobře a nebýt chyby rozhodčích mohli jsme vést 5:1. Následující trojky byly opět naše, i když ta druhá zase s obrovským štěstím. Ale štěstí přeje připraveným a my mu šli naproti bojovností a zodpovědným výkonem všech hráčů.

 

 

 

 

 

 

Horní řada: president Milan Pivnička, Luki , Mates, Geba, Davča, Červa

Dolní řada: Peťa, Óňa, Marťas, Kamas

 

K dalšímu prvoligovému zápasu jsme zajížděli do Prostějova, kde nás čekalo utkání na venkovním kurtu. Chladno, poprvé na antuce a náš slabý výkon se podepsaly na výsledku, prohráli jsme 1 : 6.

V dalším kole nás na domácím hřišti čekal vloni extraligový Slavoj Český Brod. V týdnu jsme řešili dilema, zda  hrát v hale nebo venku na antuce. Nakonec jsme se rozhodli, že proti brodským bouchačům nemáme v hale šanci a venku se síly soupeřů trošku srovnají. To se potvrdilo a výsledek předčil očekávání. Po prvních čtyřech zápasech byl na ukazateli stav 2:2, ale střední pasáž nám utekla a soupeř odskočil do vedení 4:2. Nevzdali jsme to a po vyrovnaných trojkách byly závěrečné dvojky naše. Remíza 5:5 byla spravedlivá. Nejlepšími hráči našeho týmu byli Geba s Davčou Nejedlým, kteří získali tři zápasové body, u soupeře pak Mára Vedral s Milanem Kaděrou.

Mladší žáci zahájili krajský přebor turnajem dvojic v Modřicích. Postavili jsme dvě dvojky – Ondra a Adam Bukáčkovi a Filip Němec s Dankem Bobkem. Výsledky obou dvojic byly podobné, jedno vítězství, remíza a porážka.

Do své soutěže, krajského přeboru , vstoupilo i béčko utkáním v Jihlavě proti Abusu a prohrálo po boji 3:4. Za tým nastoupili Jelínek P., Landa Tomík, Šoupal Pavel, Josef Pavel, Musil Luděk.

Tuto porážku napravilo v domácím utkání proti Štěpánovu, které vyhrálo 6:1. Sestava : Radek a Tomáš Landovi, David Sobotka, Petr Jelínek, Pavel Šoupal, Josef Pavel, Luděk Musil.

 

 

 

Pavel Šoupal, David Sobotka, Radek Landa, František Sládek

Josef Pavel, Luděk Musil, Tomáš Landa

 

 

 

Áčko zatím na soupeřových kurtech nestačí a výsledkem tragického výkonu byla porážka ve Zruči-Senci v poměru 1:6. Jak říká president a trenér Milan Pivnička „pokud se chceme tímto presentovat v I.lize, tak tam nemáme co hledat“. Hráči by si měli uvědomit, že na to, aby si zahráli I. ligu se musí sehnat finance a snahu funkcionářů by měli odměnit solidním výkonem na hřišti.

Mladší žáci absolvovali turnaj krajského přeboru v singlu v Holubicích. Probojovali se ze základních skupin, ale ve čtvrtfinále na své soupeře nestačili. Nejlepší výkony podával Filip Němec.

Na pražském Střeleckém ostrově jsme proti Startu chtěli napravit svou pověst a zpočátku to tak i vypadalo. V silném větru jsme šli rychle do vedení 3:1, ale pak se ukázalo, že to je všechno, co dokážeme. Jedno sporné rozhodnutí rozhodčích soupeře nakoplo a úspěšné prostřídání sestavy znamenalo naši prohru 3:6. Jediným kladem bylo jednání s presidentem ČNS Kamilem Kleníkem ohledně TCM ve Žďáře nad Sázavou.

Béčko doplněné o starší žáky Peška a Komínka nastoupilo doma proti Třebíči B a nezaváhalo. Vítězství 6:1 bylo poměrně přesvědčivé. Sestava: Luděk Musil, Radek Landa, Tomáš Landa, Petr Jelínek, Pavel Šoupal, Petr Pešek, Kryštof Komínekm, Schlaichert Milan.

Áčko přivítalo na domácím kurtu Hapon Horažďovice, který byl favoritem a navíc přijel v plné sestavě. Na naší straně chyběl Davča Nejedlý, který onemocněl a také Luki se stále necítí v pořádku. První dvojka tedy nastoupila ve složení Geba s Ondrou Brychtou, jenže Ondra neprodal to, co předvádí na treninku. Kraťas s Červou zahráli velmi pěkně a stav utkání srovnali. Jenže obě trojky jsme ztratili ve třetích setech za stavu 9:10. Naději vzkřísili Kamas a Martinem Šoupalem, ale vzápětí jsme ztratili singl, když Kraťas nedotáhl vedení ve třetím setu a prohrál s Hokrem 9:10. Obě trojky šly za soupeřem a konečný výsledek 2:6 nás rozesmutněl. Přesto musíme konstatovat, že předvedená hra nebyla špatná a bojovnost nechyběla.

V neděli dostali příležitost naši nejmladší. Starší žáci sehráli na našich kurtech krajský přebor Vysočiny v singlu a presentovali se velmi dobrými výkony. Zvítězil Petr Pešek před Kryštofem Komínkem, Štěpán Šimek skončil čtvrtý. Mladší žáci pak hráli krajský přebor trojic v Modřicích ve složení Adam a Ondra Bukáčkovi s Danielem Bobkem, Filipa Němce jsme zapůjčili modřickým do sestavy Modřice C. Hrálo se v silném větru a kluci se postupně rozehrávali k velmi pěkným výkonům. Naše sestava skončila na druhém místě a Filip s Modřicemi C na třetím.

Další nohejbalový víkend začal v sobotu 21. Května zápasem béčka proti Předklášteří a skončil naším jasným vítězstvím v poměru 6:1. Trenér Fanda Sládek zařadil do sestavy i dva starší žáky – Petra Peška a Kryštofa Komínka. Sestava ve složení Šoupal, Landa T., Landa R., Musil, Pešek, Komínek. Odpoledne nastoupilo áčko proti Čakovicím B a v zápase pravdy zvítězilo  rovněž 6:1. Trenér Pivnička prohodil nahravače v trojkách a celý tým bojoval. V neděli se hrál ve Smrčku turnaj v rámci KP Vysočina dorostu a naše dvojka ve složení Pešek, Šimek a Komínek vybojovala druhé místo. Odpoledne béčko mužů nastoupilo proti mužům Smrčku opět se dvěma staršími žáky a tentokrát prohrálo 2:5.

Pořádat v létě mládežnické soutředění se již stává tradicí. Tentokrát se zúčastnilo přes 20 dětí a jediná změna se týkala ubytování. Fanda sehnal od hasičů obrovský stan, kam se všichni vešli i s dokonalým nábytkem z papírových krabic. Kuchyně a zásobování se ujal David s Jirkou, ostatní – Míra, Fanda, Pepa a kluci s áčka Luki, Ludva a Milan se věnovali tréninku a organizaci odpoledních zábavních sportovních disciplin. Soustředění navštívil i šéftrenér ČNS Jirka Šmejkal, který kluků poradil, povzbudil je a celkově byl s úrovní spokojen.

Závěr sezony v dlouhodobých soutěžích se nevydařil. V I. nohejbalové lize šlo áčko od porážky k porážce. Nevyrovnané výkony byly příčinou toho, že slibně rozehrané zápasy se Startem a Přeroven se nedotáhly do vítězného konce. Skončili jsme v play-out, soupeři se posílili zatímco náš klíčový hráč odjel na dovolenou a výsledkem je sestup do II. ligy. Béčko se potýkalo s nedostatkem hráčů vlivem zranění a v důsledku plnění pracovních povinností a tak do sestavy stále častěji zasahovali starší žáci – Pešek, Komínek, Šimek a Fňukal. Ve svých 13 . letech na své mnohem starší soupeře nestačili, ale byla to pro kluky výborná zkušenost. Mladší žáci dokončili seriál turnajů v rámci přeboru Jihomoravského kraje, starší žáci přebor Vysočiny dorostu, kde skončili druzí.

Koncem léta se konal turnaj ve Vlachovicích, kterého se účastnil náš tým pod názvem Burizoni ve složené Kryštof Komínek, Lukáš Nejedlý a Luděk Musil a tento turnaj vyhrál. Hlavní cenou byl sud piva a my ostatní jsme jim ho pomohli na kurtu zdolat.

Hlavní náplní závěrečné bylo vyhodnocení sezony, uzené, klobásy a pivko. Přijel Martin Červinka a Kamil Průcha, kteří se rozloučili s naším kolektivem. Kamil bude hrát za staré pány v Praze na Žlutých lázních , Martin to zkusí za Holice.

Koncem října se uskutečnila MČR v singlu mladších a starších žáků v Semilech a Hronově. Do Semil odjeli Ondra a Adam Bukáčkovi. Oba se dostali mezi 16 nejlepších, Ondra mohl ještě dál, ale za stavu 9:9 ve třetím setu mu nevyšlo podání. Do Hronova odjeli Petr Pešek a Kryštof Komínek, oba se probojovali do čtvrtfinále, ale tam k nim byl los nemilosrdný. Peťa vyfasoval naprosto nehratelného Zdeňka Kalouse, pozdějšího vítěze a Kryštof Vildu Ungermanna, který skončil druhý.

Předposlední akcí roku byl Pohár ČNS dvojic mladších a starších žáků v Bystřici nad Pernštejnem. Odjeli jsme tam v plné sestavě. V mladších nás reprezentovali Adam a Ondra Bukáčkovi a Filip Němec s Dankem Bobkem, ve starších žácích pak Kryštof Komínek, Petr Pešek a Štěpán Šimek s Radkem Fňukalem. Kluci se probojovali ze základních skupin, ale ve vřazovací části pak vypadli v osmifinále. Turnaj však měl vynikající úroveň, zúčastnili se nejlepší borci v těchto věkových kategoriích.

Poslední akcí roku 2016 byl Vánoční turnaj v Hamrech, který se hrál tradičně 29. 12. Zúčastnilo se celkem 6 mužstev. Jako nasazený byli smečaři Brychta, Landa R., Nejedlý D., Stejskal, Staněk a tým z Obyčtova. Jako host se přišel podívat a i nakonec hrál letošní šampion z Karlových Varů, žďárský odchovanec Karel Hron. Vítězství si zajistili Landa Radek, Karel Hron a Lukáš Nejedlý. Po turnaji se všichni přesunuli na ZAHRADU Vysočina, kde se jako tradičně podával místní gulášek a pivečko Černá Hora teklo proudem. Posezení se zúčastnil i věrný fanoušek Vlastík, přizván byl i Míra Pohanka se svojí ženou, večer dorazil z turnaje v Beteši i Per Jelínek a Peťa Vaněk, Milánek, který nemohl chybět okořenil turnaj slivovičkou vlastní výroby a řada stálých opor a stěžejních kamenů celého oddílu.