2014

Tento rok nezačal zrovna růžově a stalo se, co jsme už několik let čekali. Karel dostal několik nabídek hrát extraligu a tentokrát už se rozhodl, že je čas si  ji zkusit. Musíme tedy řešit , co dál, zda máme hráče, abychom I. ligu udrželi. Oslovili jsme Martina Červinku z Bělé, ale je to patriot, nechce dostat Bělou  po jejím sestupu do II. ligy ve štychu. Milan provedl revizi a k dalšímu účinkování v našem áčku se mu přihlásili Kamil, Marťas  i Paťa, kterého láska zavála až do Mladé Boleslavi. Dále pak Brajeni (Luki s Davidem), Ondra, Duki a uzdravený Geba. Alda jde v březnu konečně na operaci s kolenem a tak je letos mimo hru a co bude s Pepíkem ,  ještě nevíme. Na hostování se podařilo získat Filipa Halvu ze Smrčku, který hraje dorosteneckou ligu za Modřice. Je to mladý kluk, ale ukázal, že má předpoklady se do týmu prosadit.

Ohledně Káji se nakonec ozval Liapor Karlovy Vary a po splnění našich podmínek byl přestup realizován. V Liaporu má Kája po odchodu zkušených Babky a Chytry obrovskou možnost se prosadit a my mu nechceme kariéru nijak kazit. Od nynějška fandíme Varům a přejeme jim a hlavně Kájovi hodně sportovních úspěchů.

Díky vysoké diplomatické škole se Mírovi a nakonec i Milanovi podařilo překousnout rozpory s Milanem Paulem a Milan, zvaný Pauliňo, doplnil sestavu a v treninku se jeví velmi dobře.

Počasí letos zimě nepřálo a tak se práce na kurtu rozběhly už na začátku března. Dávali jsme do pořádku oba kurty a Jirka domluvil odborníka  Zdeňka Špačka na položení dlažby. Zdeněk je Pan mistr a nové podlahy vypadají velmi dobře. Na podzim doděláme zbytek .

A soutěže se rozbíhají. K prvnímu zápasu jsme se vypravili do Modřic, jejichž vedoucí a hrající trenér Patrik Iláš nás tipoval na jednoznačného favorita sestupu. Dá se říct, že nás to zdravě nas..štvalo. Vlítli jsme do zápasu, který se hrál venku na měkkém bořivém kurtu, jako vichřice. Po dvojkách vedeme 2:0. Modřice pak snížily, ale my jedeme na vítězné vlně, 3:1 a do zápasu jdou Brajeni proti Sitovi s mladým Guldou. Měli problém s náhrou a zápas prohráli 1:2. Stav 3:2 a na řadě je rozhodující singl. Zkušený singlista Patrik Iláš předpokládal snadné vítězství, ale Marťas jeho, sebe i nás přesvědčil, že má šanci být důstojným nástupcem Káji Hrona. Patrika klidným, soustředěným výkonem přejel a zvýšil naše vedení na 4:2. Po trojkách byl stav 5:3 a bod byl v kapse, ale spokojit jsme se s tím nechtěli. Martin s Milanem svou dvojku těsně prohráli, ale Kamil s Paťou , i přes Kamilův zdravotní hendikep bojovali jako lvi a celkové vítězství  6:4 je významným počinkem do dalších kol. Všichni bojovali, ale vyzdvihl bych Martina za singl a nejlepším hráčem zápasu byl Patrik Srba – zhodnotil výkon týmu trenér Milan Pivnička.

Sestava:

Martin Krátký – Milan Paul, Kamil Průcha – Patrik Srba, David Nejedlý – Lukáš Nejedlý (Filip Halva)

Kamil Průcha – Patrik Srba – Lukáš Nejedlý

Martin Krátký – Milan Paul – David Nejedlý

K dalším zápasům jsme jeli na západ, do Janovic a Zruče. Tentokrát se nedařilo jednak kvůli prořidlé sestavě – chyběl Kamil, Pepík Hochman i David Nejedlý s Filipem Halvou, a jednak kvůli velmi slabému výkonu. Výsledkem byly dvě vysoké porážky 0:6 a 1:6. V Janovicích musel Jirka Macura zakopnout podání, abychom nedostali kanára.

K prvnímu domácímu utkání jsme se dostali 26. 4. a naším soupeřem byl Start Praha. Sestava opět nekompletní a improvizace v sestavách nevyšly. Soupeř předvedl konsolidovaný výkon se skvělou obranou a výtečným blokaři – smečaři Sachlem a Novákem. Z našeho týmu lze vyzdvihnout jen nováčka v sestavě, Filipa, který hrál bez trémy a spolu s Lukim uhráli náš jediný bod.

PKS okna – Start   1:6

Nejmladší hráčská generace ve složení Honza Štefáček, Peťa Pešek, Štěpán Šimek a Ondra Bukáček vyrazila na zkušenou do Holubic na první turnaj trojic v rámci mládežnického přeboru Jihomoravského kraje. Skončili jsme poslední, ale kluci předvedli několik velmi dobrých akcí a kdyby předvedli to, co už umí v treninku, i v zápase, mohli  by hrát o bednu. Modřice A byli jasně nejlepší, ale s ostatními by se dalo hrát. Musíme na treninku zamakat.

Následující nohejbalový víkend byl velmi obtížný, neboť jsme hostili Čakovice, loňského účastníka extraligy. Počasí bylo sice nepříjemné, ale říkali jsme si, že v hale na ně nebudeme mít vůbec. Ale nešlo to ani venku a to přesto, že hostům chyběl Cibulka , Putík a v průběhu zápasu se zranil Suchý. Prohráli jsme 0:6. Béčko jelo do Smrčku a předpokládalo se snadné vítězství. Opak byl pravdou, ale porážku 4:6 nezavinil ani tak soupeř jako nemohoucnost na útoku a nedisciplinovanost mladých hráčů. Nejmladší se zúčastnili turnaje dvojic v Modřicích, kde se jim podařilo porazit Holubice A.

Další těžký soupeř a další porážka, ale může nás těšit zejména zlepšený výkon a bojovnost. Se Zručí jsme prohráli 3:6 a lze konstatovat, že kdybychom vyhráli první dvojku, kde jsme k vítězství měli pořádně nakročeno mohl být výsledek zápasu opačný. Skvělý výkon podal nestárnoucí Kamil Průcha.

Béčko překvapivě utrpělo debakl na domácí půdě s Dalečínem 0:6 a i zde se vše odvíjelo od nepovedeného zápasu první dvojky.

Žáci hráli turnaj dvojic v Ivanovicích a přestože skončili na posledních místech, výkony se postupně zlepšují.

SK Radotím přijel do Žďáru i se svými největšími posilami, ale nastoupil jen Jiří Doubrava, Libor Chytra zůstal se zraněným kotníkem jen na lavičce. Přesto se nám nepodařilo soupeře zdolat a zápas jsme prohráli  3:6. Na Přerov jsme si trošku věřili, ale utekl nám začátek, teprve za stavu 0:4 získala náš první bod dvojka David Nejedlý – Filip Halva, pak Marťas ztratil singl proti Zemánkovi. Odveta trojek přinesla zlepšení a bojovnost, stáhli jsme na 3:5. Bohužel následující dvojka, kterou Marťas a Pauliňo hráli velmi dobře, byla po jediné chybě ve třetím setu ztracena.

Další zápasy I. ligy se nesly ve znamení zlepšených výkonů. S Modřicemi remíza 5:5 , v Radotíně prohra 4:6. V obou zápasech jsme měli i na výhru a proti Modřicím už vedli 4:1. Zápas byl ale ovlivněn dvěma momenty – zranil se David Nejedlý, který do té doby podával na bloku skvělý výkon, a pak předvedl velmi neférový počin Patrik Iláš, který nepřiznal jasný dvoják za rozhodujícího stavu v singlu. Za zmínku stojí též chování modřické lavičky, kde svými provokacemi vynikali zejména Meli a Patrik.

Radotín nastoupil se všemi svými hvězdami, přesto jsme hráli víc než vyrovnaný zápas a dokázali Doubravu s Chytrou porazit. Filip Halva ho i třikrát zablokoval, skvěle zahrál Geba a Marťas s Patrikem. Nepovedl se nám však poslední zápas dvojek a také třetí dvojka měla svého soupeře porazit.

Sezona je sice nepovedená, ale díky vyloučení Janovic ze soutěže pro nesplnění podmínky mládeže lze konstatovat, že jsme I. ligu udrželi. Ve zbývajících zápasech dostali příležitost hráči širšího kádru, se kterými se počítá do příští sezony. Jako nejlepší se jevil Ondra Brychta. Geba se vrátil do Dalečína, aby vypomohl v kvalifikaci o II. ligu, Filip Halva dostal volno do Modřic na finále dorostenecké ligy a facku jsme dostali od Patrika Srby, který se chystá odejít do Mnichova Hradiště. Dalším odcházejícím je asi Milan Paul, který zůstává v Brně a rád by hrál v Holubicích. Vzhledem k nízkému počtu hráčů v béčku a mládežnických kategoriích uvažujeme o úzké spolupráci s Havlíčkovým Brodem, který má stejné problémy a tuto spolupráci jsme dojednali na závěrečné, která se konala už v září pod vedením šéfkuchaře Sobíka. Akce se vydařila. Sobík nachystal stejky, Míra zajistil pivko a další nápoje, Milan rozeslal pozvánky a je jen škoda, že účast z naší strany byla dost nízká. K žádným mimořádným událostem nedošlo, rovněž není zaznamenáno žádné zranění ani škody na majetku.

Koncem září se konalo v Nymburku finále extraligy mezi Exmostem Modřice a Liaporem Karlovy Vary. Vzhledem k tomu, že ve Varech máme želízko v ohni rozhodl Milan, že výprava do Nymburka musí jet a zejména pro mládež to bude velmi dobrá instruktáž. Zápas měl velmi dobrou kvalitu, kde rozhodla lepší vyrovnanost měřického týmu. Karel si zahrál singl proti Mrákavovi a střídal v trojkách. Pro naše mladíky byl zážitek, že se po zápase s Kájou a maskotem Viktorem vyfotili.

V říjnu konečně nastal čas na brigádu a dokončení podlah v šatně, kuchyňce a skládku. Staré shnilé podlahy jsme vybourali a vybetonovali. Radek Landa zajistil dlažbu a na jaře provedeme dokončovací práce.

Stále probíráme doplnění kádru na rok 2015. Odchází Srba a Paul, Geba a Filip Halva se vrátí na hostování, zájem o přestup k nám má Petr Voldřich a zdá se, že na dobré cestě je i přestup Martina Červinky z Bělé.

Skromná výprava jela na MČR 2014 v singlu do Nymburka, aby podpořila Káju. Karel porazil ve skupině po velkém boji Doubravu, Vildu Ungermana a postoupil do osmifinále. Tam chvilku trvalo než přišel na to, že Zlatohlávek má jen levačku, ale pak už to bylo jednoznačné. Ve čtvrtfinále narazil na Michala Plachého, vyhrál první set, ale od stavu 5 : 5  Michal neudělal chybu a velmi tvrdými údery připravil Karlovi vyřazení. Mistrem se stal Ondra Vít.

Situace v kádru se pomalu stabilizuje a na prvním treninku se objevili nováčci Petr Voldřich, Martin Červinka a Martin Šoupal, přijel i Geba a Milan Paul, který se vrátil z Brna do Chotěboře. Kromě Patrika Srby odchází pouze Filip Halva do Modřic, kde bude hrát II. ligu, neboť Mořice prodali I. ligu do Prostějova. Z treninku mám velmi dobrý pocit, pravil Milan, všichni hráli poctivě, uvědomují si velkou konkurenci v týmu a to je dobře. Jen aby se nám vyhnula zranění.

Na trenink béčka přijeli i kluci z HB a také tady se kvalita velice zvedla. Z domácích chyběl Ondra Brychta a Petr Jelínek. Vedení oddílu ve složení Míra, Milan a Jindra Kubát se shodlo, že jen malí si dávají malé cíle a tak cílem béčka je vyhrát  krajský přebor 2015.